WKW ETO FC GYŐR - AQVITAL FC CSÁKVÁR

MTK BUDAPEST - VÁC FC

ELLENFELÜNK - VIDEOTON FC

2017. április 11. 16:29:47  nyomtatási kép

A hétközi, 26. fordulóban, a bajnokság egyik legnagyobb esélyese, a Videoton FC lesz az ellenfelünk az Alcufer Stadionban. A székesfehérvári gárda, a tavaszi bajnoki fordulók után, rendre meg is őrizte az első helyét a tabellán. A hétvégén azonban pályaválasztóként, váratlan 2 - 1 arányú vereséget szenvedett a Vasas FC ellen. Így, a Videoton FC jelenleg a második helyen áll és kettő pont a lemaradása, a jelenlegi listavezető, a 47 pontos Budapest Honvéd mögött.

Mivel az OTP Bank Liga harmadik körében járunk, két alkalommal megmérkőztünk már minden ellenfelünkkel a bajnokság során. A Videoton FC elleni találkozóinkra, azonban nem szívesen emlékezünk vissza, mert velük szemben, otthon és idegenben is 4 - 0 arányban maradtunk alul.

OTP Bank Liga 4. forduló - Gyirmót, 2016 augusztus 07. vasárnap 18.00 óra

Gyirmót FC Győr - Videoton FC    0 - 4 (0 - 0)

Gólszerzők: Juhász Roland 47. perc, Lazovic Danko 58. perc, Pátkai Máté 75. perc, Feczesin Róbert 80. perc

OTP Bank Liga 15. forduló - Felcsút, 2016 november 05. szombat 15.30 óra

Videoton FC - Gyirmót FC Győr    4 - 0 ( 3 - 0)

Gólszerzők: Feczesin Róbert 3. perc, Scepovic Marko 16. perc, Feczesin Róbert 34. perc, Scepovic Marko 59. perc

Ezeken a találkozókon is eredményesek voltak tehát, a Videoton FC legjobb góllövői, akik az első osztályú bajnokság góllövő listáján is előkelő helyeken állnak. Ebben a versenyben, a 25. forduló után, Eppel Márton a Budapest Honvéd támadója áll az élen, aki eddig 11 gólt szerzett. A második és harmadik helyen azonban a Videoton FC szerb csatárai állnak, hiszen Scepovic 10 gólos, Lazovic pedig 9 gólos. Sőt még a negyedik helyen is van egy volt székesfehérvári labdarúgó, hiszen még Feczesin Róbert is tagja annak a hatos csoportnak - Bardhi, Böde, Djuricin, Feczesin, Lanzafame, Torghelle -, amely 25. forduló után, 8 gólos a bajnokságban. Feczesin Róbert azonban, a télen elhagyta a Videoton csapatát és most Dél - Koreában futballozik.

A egykori, Manchester United védő, a norvég Henning Berg által irányított, Videoton FC a bajnokság 2017 - es szakaszában, a következő eredményeket érte el.

Videoton FC - Újpest FC                  5 - 1     Scepovic 2, Hadzic, Suljic, Stopira

Ferencvárosi TC - Videoton FC         0 - 0

Videoton FC - Budapest Honvéd      3 - 0     Lazovic 2, Scepovic

Videoton FC - Diósgyőri VTK            2 - 0     Vinicius, Jagodinskis öngól

Paksi FC - Videoton FC                    0 - 0

Videoton FC - Vasas FC                   1 - 2     Burmeister öngól

2. Videoton FC          25 mérkőzés               13        6          6          50 - 22            45 pont

A Videoton FC az előző fordulóban, a bajnokság egyik meglepetés csapatát a Vasast fogadta tehát. A fővárosi piros - kékek pedig a 6. percben, Remili szabadrúgásával, megszakították Kovácsik kapus 449. percig tartó kapott gól nélküli sorozatát. A Felcsúton lebonyolított találkozó 45. percében, a vendégek viszont öngólt vétettek és ezzel a Videoton kiegyenlített. A második félidőben előbb egy páros kiállítás történt. Hangya a Vasasból ütésért, a hazai csapatból pedig Lazovic törlesztésért kapott piros lapot. Tíz perc múlva a vendég játékosok közül, James Manjrekarnak is el kellett hagyni a játékteret. A Vasas FC tehát, nyolc mezőnyjátékossal szerezte meg a győztes gólt a 93. percben, amikor Murka megpattanó lövése talált utat a Videoton kapujába.

A Videoton FC a következő összeállításban játszott a Vasas FC ellen az előző fordulóban:

Kovácsik - Stopira, Vinicius, Juhász, Nego - Hadzic, Pátkai, Szolnoki, Suljic - Lazovic, Scepovic

A Videoton FC játékos kerete és mezszámai:

Kapusok:  1. Horváth Tamás, 13. Zöldesi Illés, 74. Kovácsik Ádám

Védők: 3. Vinicius Paulo (brazil-magyar), 5. Fiola Attila, 6. Fejes András, 11. Nego Loic (francia), 22. Stopira (zöl-foki szigeteki), 23. Juhász Roland, 30. Szolnoki Roland

Középpályások: 8. Pölöskei Zsolt, 10. Kovács István, 14. Bévárdi Zsombor, 17. Pátkai Máté, 27. Bódi Ádám, 31. Barczi Dávid, 33. Varga József, 49. Géresi Krisztián, 88. Anel Hadzic (bosnyák), 99. Suljic Asmir (bosnyák-magyar)

Támadók: 7. Lazovic Danko (szerb), 8. Maric Mirko (horvát), 44. Scepovic Marko (szerb)