19.00 SWIETELSKY HALADÁS -
GYIRMÓT FC GYŐR;

ELLENFELÜNK - ÚJPEST FC

2017. április 14. 13:35:10  nyomtatási kép

Egy labdarúgó csapat életében minden vereség nagyon fájó és igazából talán különbséget sem lehet tenni a kudarcok között. Az viszont biztos, hogy a legutolsó Újpest FC elleni mérkőzésünk eseményei és különösen az utolsó másodpercekben kapott gól, rendkívül rossz emlékűek.

Egy labdarúgó csapat életében minden vereség nagyon fájó és igazából talán különbséget sem lehet tenni a kudarcok között. Az viszont biztos, hogy a legutolsó Újpest FC elleni mérkőzésünk eseményei és különösen az utolsó másodpercekben kapott gól, rendkívül rossz emlékűek. Jó lenne tehát most szombaton visszavágni az újpesti csapatnak, hiszen azzal nagyon értékes bajnoki pontokat szereznénk. Az OTP Bank Liga 27. fordulójában lejátszásra kerülő találkozó helyszíne az Újpest FC otthona, a Szusza Ferenc Stadion lesz és a kezdési időpont 18.00 óra.

Az előző két Újpest FC elleni mérkőzésünk adatai:

5. forduló - 2016 augusztus 13. szombat 18.00 óra, Budapest Illovszky Stadion

Újpest FC - Gyirmót FC Győr          3 - 1 (0 - 1)

Gólszerzők: Máté János 3. perc / Bardhi Enis 2 (66. perc, 71. perc), Balázs Benjámin 68. perc

16. forduló - 2016 november 11. szombat 15. 30 óra, Alcufer Sadion

Gyirmót FC Győr - Újpest FC          1 - 2  (0 - 0)

Gólszerzők: Bojovic Mijusko 78. perc / Lázok János 88. perc, Windecker József 93. perc

Az Újpest FC a bajnokság tavaszi szakaszában, három találkozót játszott pályaválasztóként. A Ferencváros, a Budapest Honvéd és a Paks ellen megszerezhető 9 pontból azonban, csak kettőt sikerült begyűjteniük. Sikerült viszont idegenben legyőzniük a Szombathelyi Haladás és az elmúlt fordulóban, a Vasas FC gárdáját.

20. forduló          Videoton FC - Újpest FC                            5 - 1

21. forduló          Szombathelyi Haladás - Újpest FC           0 - 2

22. forduló          Újpest FC - Ferencvárosi TC                     0 - 1

23. forduló          Újpest FC - Budapest Honvéd                   1 - 1

24. forduló          Diósgyőri VTK - Újpest FC                         3 - 1

25. forduló          Újpest FC - Paksi FC                                  1 - 1

26. forduló          Vasas FC - Újpest FC                                 2 - 3

Az előző fordulóban, három gólt rúgott tehát az Újpest FC és így a bajnokságban visszavágtak a kiesésért a Magyar Kupából. A találkozó külön érdekessége az volt, hogy az eredetileg belső védő, Heris Jonathan most támadót játszott és a negyedik percben gólt is szerzett. Ezt a bajnoki mérkőzést, már a keddi napon lejátszották, tehát az újpesti csapat, egy nappal kevesebbet pihenhetett az előző heti szombati mérkőzése után. A mi most szombati találkozónk előtt azonban, a szerb vezetőedző, Vignjevic Nebojsa csapatának, egy nappal több ideje lesz a regenerálódásra.

Vasas FC - Újpest FC               2 - 3 (0 - 1)

Gólszerzők: Gaál Bálint 54. perc, Király Botond 88. perc / Jonathan Heris 4. perc, Balogh Balázs 46. perc, Mohl Dávid 61. perc

Újpest FC:

Banai - Balázs, Kálnoki - Kis (Pávkovics 23. perc), Kecskés, Mohl - Diarra (Sankovic 92. perc), Cseke, Windecker, Balogh - Andric (Bardhi 63. perc), Heris

7. Újpest FC       26 mérkőzés           8 - 11 - 7         39 - 39             35 pont

8 gólos: Bardhi Enis

5 gólos: Lázok János

4 gólos: Andric Nemanja

3 gólos: Balogh Balázs, Diarra Souleymane, Windecker József

Az Újpest FC játékos kerete nem változott az elmúlt időszakban, hiszen a klubot a Nemzetközi Szövetség két átigazolási idényre kizárta. Az újpestiek így 2016 nyarán és 2017 telén nem igazolhattak új labdarúgót, ezért a saját utánpótlásukból töltötték fel a keretüket.

Kapusok:  1. Balajcza Szabolcs, 23. Banai Dávid, 32. Kovács Zoltán

Védők: 3. Heris Jonathan (belga), 4. Kálnoki-Kis Dávid, 13. Mohl Dávid, 15. Kecskés Ákos, 27. Pávkovics Bence, 29. Szűcs Kristóf, 30. Bauer Péter

Középpályások: 5. Cseke Benjámin, 6. Windecker József, 7. Bardhi Enis (macedón), 8. Balogh Balázs, 14. Nagy Gábor, 18. Sankovic Bojan (horvát),  20. Diarra Souleymane (mali), 21. Balázs Benjámin

Támadók: 10. Hazard Kylian (belga), 11. Petrovic Mihailo (montegnerói), 17. Angelov Viktor (macedón), 19. Andric Nemanja (szerb), 24. Tóth Patrik, 25. Gere Zoltán, 28. Lázok János