18:00 MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC -

20:30 VIDEOTON FC -

ELLENFELÜNK - DIÓSGYŐRI VTK

2017. május 05. 13:31:59  nyomtatási kép

Az egyik legjobb formában lévő magyar labdarúgó csapat jelenleg a Diósgyőri VTK, amely a legutóbbi hat bajnoki mérkőzésén 13 pontot szerzett. A DVTK ezzel a sorozattal, nagyon hosszú idő után, elkerült a tabellán kiesést jelentő helyekről. A hátralévő négy fordulóban, ellenünk és az MTK Budapest ellen játszanak idegenben, a Mezőkövesdet és a Debrecent pedig fogadják. Az Európa Ligában induló, dán Brondby csapatából érkezett új vezetőedzőjük, Bódog Tamás elmondta, hogy a saját kezükbe vették a sorsukat, de Gyirmóton nem számít könnyű mérkőzésre.

- Biztos vagyok abban, hogy a most szombati mérkőzésük lesz a legnehezebb - nyilatkozott a DVTK honlapján, Bódog Tamás a diósgyőriek vezetőedzője. Annak ellenére ezt gondolom, hogy a Gyirmót FC Győr már elbúcsúzott az első osztálytól. Jó csapat a szombati ellenfelünk és nagyon sokszor csak az utolsó percekben kapták azokat a gólokat, amelyekkel elveszítették a mérkőzéseiket. Sajnálom őket, mert egy szimpatikus csapat. A játékosaik pedig most be akarják bizonyítani, hogy ők jó labdarúgók, csak nagyon balszerencsések voltak ebben a bajnokságban. Én azonban amikor idejöttem azt kértem, hogy saját magunk dönthessünk a sorsunkról. Ezt pedig elértük, tehát ezt a lehetőséget most jól megmarkoljuk, és nem engedjük el!

20.       Mezőkövesd FC - Diósgyőri VTK               3 - 0

21.       Diósgyőri VTK - MTK Budapest                 2 - 3    Ramos öngól, Fülöp

22.       Debreceni VSC - Diósgyőri VTK                3 - 0

23.       Videoton FC - Diósgyőri VTK                     2 - 0

24.       Diósgyőri VTK - Újpest FC                          3 - 1    Makrai, Ugrai, Karan

25.       Ferencvárosi TC - Diósgyőri VTK               1 - 1    Tamás

26.       Diósgyőri VTK - Budapest Honvéd            2 - 0    Karan, Vela

27.       Szombathelyi Haladás - Diósgyőri VTK      2 - 0

28.       Paksi FC - Diósgyőri VTK                           0 - 1    Ugrai

29.       Diósgyőri VTK - Vasas FC                           2 - 1    Szarka, Makrai

Bódog Tamás, a 24. fordulóban vette át a csapatot Horváth Ferenctől és az eredményeken jól látható, hogy ez az edzőváltás meghozta az eredményét Diósgyőrben. A csapat és a vezetők így valóban bízhatnak abban, hogy a DVTK megtartja az élvonalbeli tagságát. Sokat segíthet nekik ebben, a diósgyőriek fanatikus szurkoló tábora, akiknek a szombati, Gyirmót FC Győr elleni bajnoki mérkőzésre, a játékosok vásárolják meg a jegyeket a vendégszektorba.

Az előző fordulóban, a Vasas FC ellen emberhátrányban is győzni tudott a DVTK, hiszen Kassai Viktor játékvezető, leküldte a pályáról Lipták Zoltánt. Így a szintén eltiltását töltő spanyol Nono Villar után, most egy másik fontos játékosát is kénytelen nélkülözni a borsodi csapat.

OTP Bank Liga 29. forduló - Mezőkövesd, 2017 április 29. szombat 18.00 óra

Diósgyőri VTK - Vasas FC    2 - 1  (1 - 0)

Gólszerző: Szarka Ákos 6. perc, Makrai Gábor 85. perc / Felix Burmeister 71. perc

Piros lap. Lipták Zoltán 74. perc

Diósgyőri VTK:

Antal - Eperjesi, Lipták, Karan, Tamás - Vela (Tucsa 87. perc), Mevoungou, Busai, Ugrai (Fülöp 72. perc) -Novothny, Szarka (Makrai 64. perc)

10. Diósgyőri VTK    29 mérkőzés    10        4          15        35 - 52            -17       34 pont

A Gyirmót FC Győr csapata, az előző fordulóban kiesett az OTP Bank Liga első osztályú bajnokságából. Nem volt tehát könnyű hete a csapatnak, hiszen ennek a tudatában kellett felkészülni a következő bajnoki mérkőzésre.

- A Diósgyőri VTK eredményei az elmúlt fordulókban önmagukért beszélnek - mondta Urbányi István a Gyirmót FC Győr vezetőedzője. Egy koncepció váltás történt Diósgyőrben és a nagyon ambiciózus Bódog Tamás vezetésével, ez most az eredményességgel is párosul. Mi rendre dicsérő szavakat kapunk, az ellenfeleink edzőitől és ezt a tiszteletet a pályán mutatott teljesítményünkkel, a továbbiakban is szeretnénk kiérdemelni. Sokan azt mondják, hogy most már felszabadultabban futballozhatunk, hiszen a számunkra már nincsen igazi tét. Én nem igazán hiszek ebben, mert önmagunk, a klub és az ellenfeleink számára is nagyon fontos, hogy milyen eredményeket érünk el majd az utolsó négy fordulóban. A Diósgyőri VTK számára például kimondottan döntő jellegű ez a találkozó, hiszen nekik még nagy szükségük van minden bajnoki pontra. Abban tehát biztos vagyok, hogy nagy akarattal futballoznak majd és ezt várom a saját csapatomtól is. Ebből pedig egy nagyon izgalmas és élvezetes bajnoki mérkőzés lehet szombaton az Alcufer Stadionban.

A DVTK ellen, a bajnokságban eddig lejátszott két mérkőzésünk közül a hazai találkozót sikerült megnyernünk 2016 szeptemberében. A tavalyi év utolsó bajnokin fordulójában azonban a hazai csapat győzött Mezőkövesden, a DVTK ideiglenes otthonában.