2017. május 12. 22:47:09  nyomtatási kép

3-0 (3-0)

PAKSI FC - GYIRMÓT FC GYŐR 3-0 (3-0)

2017.05.13. szombat, 18.00 óra, Paks, Paksi FC Stadion

OTP Bank Liga, 31. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Bognár Tamás - Léman Oszkár, Farkas Balázs - Huszár Balázs - Szilasi Szabolcs, Gaál Gyöngyi

PAKSI FC: Molnár P. - Kulcsár, Lenzsér, Gévay, Báló - Papp (Kecskés 76. perc) - Szakály (Daru 79. perc), Hajdú, Bertus, Bartha - Haraszti (Hahn 79. perc)

VEZETŐEDZŐ: Csertői Aurél

GYIRMÓT FC GYŐR: Nagy S. - Achim, Bojovic, Radeljic, Szegi - Bori, Kiss M. - Madarász (Csiki 60. perc), Szalánszki, Vass (Veres Sz. 89. perc)  - Novák (Máté 74. perc)

VEZETŐEDZŐ: Urbányi István

GÓLSZERZŐK: Bartha 19. perc, Szakály Dénes 25. perc, Szakály Dénes 30. perc

SÁRGA LAPOK: Lenzsér Bence 75., Báló Tamás 89. perc /Kiss Máté 51. perc

PIROS LAPOK:

1. perc: A hazai csapat zöld mezben, fekete nadrágban és zöld sportszárban, a Gyirmót FC Győr pedig a megszokott tiszta sárga felszerelésben lépett pályára.

7. perc: Achim indította a jobb oldalon Novák Csanádot, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, de a rövid sarokra tartó lapos lövését, Molnár szögletre ütötte.

16. perc: Bertus próbálta megjátszani a labdát a jobb oldali alapvonalnál. A védőink azonban szerelték, de a labda pontosan a középen érkező Haraszti elé került. A paksi támadó egyből kapura lőtt, a lapos lövését Nagy Sándor lábbal hárította.

19. perc:  Bartha László vállalkozott egy lövésre a kapunktól 25 méterre. A félmagas, erős lövés pedig akadálytalanul jutott a gyirmóti kapu bal sarkába. 1 - 0

22. perc: Novák beverekedte magát a tizenhatoson belülre, de sokat várt a beadással és a védők végül is beérték.

25. perc: Hajdú hosszan előre ívelt labdáját, Radeljic elvétette a bal oldalon. Így a labda a kilépő Szakály elé került, aki a kifutó Nagy Sándor mellett,  könnyedén gurított a hosszú sarokba. 2 - 0

28. perc: Ismét Bartha próbálkozott egy távoli lapos lövéssel. Ez is erős, pontos bomba volt, de a labda most egy fél méterrel elkerülte a kapunk jobb sarkát.

30. perc: Bertus jobb oldali szögletét, a középen tejesen egyedül felugró Szakály Dénes könnyedén fejelte a hálóba. Nagy Sándor csak beleütni tudott, az öt méterről érkező fejesbe. 3 - 0

38. perc: Bertus csavart be a jobb oldalról egy szabadrúgást, amelyet középen Szakály Dénes csúsztatott kapura. Nagy Sándor pedig vetődve, nagy bravúrral mentett szögletre.

45. perc: Az első félidő, hosszabbítás nélkül véget ért.

46. perc:  A szünetben nem cseréltek a csapatok.

51. perc: Kiss Máté kapott sárga lapot, mert megrúgta a félpályánál, Bertust.

53. per: Kiss Máté bal oldali szögletét, Bojovic fejelte vissza, de a rövid saroknál a nagy helyzetben lévő Novák elvétette a labdát.

59. perc: A bal oldali védő, Báló Tamás engedett el egy kapás lövést a tizenhatos bal sarkáról. A labda, nem is sokkal ment a kapunk fölé.

60. perc: Madarász helyett, Csiki Norbert folytatja nálunk.

62. perc: Báló bal oldali beadása után, Haraszti vette le a labdát és 15 méterről fölé lőtt.

66. perc: Kiss Máté jobb oldali pontos szabadrúgása után, ketten is gólt fejelhettek volna középen, de Novák és Radeljic sem találta el a labdát fejjel.

68. perc: Egy nagyon szép jobb oldali paksi támadás futott végi a pályán. Ennek végén, Szakály sarokkal óriási helyzetbe hozta Harasztit. A támadó 12 méteres lövését azonban védte Nagy Sándor.

73. perc: Achim jobb oldali beadását, Molnár Péter ütötte ki a középen érkező gyirmóti támadók elől.

74. perc: Máté János érkezik a pályára, Novák Csanád helyére.

75. perc: Lenzsér Bence kapott sárga lapot, mert lerántotta Máté Jánost.

76. perc: Kiss Máté jobb oldali beadása után, a középen érkező Bojovic élesen fejelt kapura, de nem volt elég pontos és a labda elkerülte Molnár kapuját.

76. perc: Kecskés Tamás érkezett, Papp Kristóf pedig lement a hazai csapatban.

79. perc: Kettős csere a hazai csapatban, Szakály helyett Daru és Haraszti helyett pedig Hahn játszik az utolsó tíz percben.

80. perc: Kulcsár a jobb oldalon becselezte magát egy lövőhelyzeteik és 24 méterrel alig lőtte a labdát a jobb felső sarok fölé.

85. perc: Hajdú két jó csel után, lapos lövésre szánta el magát. A bal oldalról leadott lapos lövését, Nagy Sándor egy bravúros vetődésel ütötte ki szögletre.

89. perc: Vass Patrik helyett, Veres Szilárd a pályán. Báló Tamás pedig sárga lapot kapott, egy korábbi félpályánál történt szabálytalanságért.

90. perc: 2 perc hosszabbítás következik.

92. perc: Véget ért a mérkőzés.

Csertői Aurél vezetőedző értékelése:

- Jól futballoztunk helyenként az első félidőben és szép gólokat rúgtunk. El is döntöttük a találkozót és így a folytatás már nem nagyon akartunk előre menni. Valahol megértem a játékosaimat, de nekem mint edzőnek természetesen van hiányérzetem, Ezzel azonban most nem akarok foglalkozni, mert erről az öltözőben kell majd beszélni. A pontok, a siker és a megbecsülés a számunkra továbbra is fontosak.

Urbányi István vezetőedző értékelése:

- Az első helyzetünk nekünk volt és sokat segített volna ha kihasználjuk, mert utána már gyengébbek sőt gyengék voltunk. Erre pedig csak részben ad magyarázatot a helyzetünk. Az első félidőben nem az Gyirmót FC Győr játszott, amely versenyképes volt a bajnokságban. A második félidőben már zártabbak voltunk, de már csak néhány kóbor lehetőségünk volt, amelyek hit nélkül nem is lehetettek eredményesek. Ma nem voltunk egy súlycsoportban az ellenfelünkkel és ez elsősorban a koncentráció hiányában mutatkozott meg. Nagyon nehéz két mérkőzés vár még ránk és ezt nem a tét miatt mondom.