18:00
MTK BUDAPEST -

ETO-GYIRMÓT II 0-2

2017. május 14. 13:44:01  nyomtatási kép
Méltó ellenfele volt csapatunk az ebben az osztályban kimagasló ETO FC Győrnek. Több, mint 1000 néző előtt, remek hangulatban, sajnos 2-0-s vereséget szenvedtünk. A találkozó összefoglalóját MEGTEKINTHETIK ITT!

Sárga lapok: Nagy Bálint 23. perc, Papp Richárd 55. perc, Máté János 66. perc, Veres Szilárd 72. perc, Présinger Ádám 81. perc, Paku Roland 89. perc  / Pongrácz Viktor 39. perc, Zamostny Balázs 79. p  gól után

Gyirmót FC Győr II:

Rusák – Nagy B., Lengyel, Présinger, Papp – Kőris, Paku, Veres Sz. (Irmes 82.perc) , Borkai –  Farkas Z. (Dávid l: 62. perc), Máté (Szabó T. 76. perc)

Vezetőedző: Nagy László

ETO FC Győr:

Kunsági – Vadász, Nagy B., Gyagya (Nagy J. 46. perc), Varga R. – Tajthy, Pongrácz (Csizmadia 73. perc), Szimcsó (Beliczky 46. perc) – Magasföldi, Zamostny, Szabó L.

Vezetőedző: Bekő Balázs

Több mint ezer néző előtt, ragyogó időben és igazi mérkőzés hangulatban kezdődött el a bajnoki találkozó. Az is jól érzékelhető volt, hogy a két csapat valóban presztízs mérkőzést fog játszani egymással. Az ETO magához ragadta az irányítást, a mi csapatunk pedig a megszokott szervezett védekezésből, próbálkozott a kontrákkal. Az első negyedóra alatt volt mindkét csapat megpróbálkozott kapura lövésekkel, de a kapusoknak nem kellett védeniük. Néhány keményebb belemenés borzolta a kedélyeket, de az első igazi helyzetre egészen a 21. percig kellett várni, amikor Szabó Lukas beadása után, Zamostny kapásból keresztbe rúgta a labdát a kapunk előtt. A félidő felénél sem sokat változott a helyzet, az ETO birtokolta a labdát, de nem találta az ellenszert a fegyelmezett és szervezett gyirmóti védekezés ellen. A 26. percben két ETO átlövés következett, előbb Szimcsó Viktor, majd Szabó Lukas próbálkozott távolról. Ezután Szabó Lukas bal oldali szabadrúgása után, Varga nem sokkal fejelt mellé. Magasföldi gurított vissza egy szabadrúgást a tizenhatos alapvonali sarkáról és az érkező Zamostny kevéssel rúgta el a labdát, a jobb sarok mellett. 38. percben Farkas Zoltán indítása után, Máté János került helyzetbe, de a kapujából kilépő Kunsági elcsípte az emelését. Válaszként a nagyon aktív Szabó Lukas cselezte be magát egészen a kapunkig, de a lövését blokkolták a védők. Az első félidő hajrájában is nagy volt a küzdelem, de kevesebb volt az esemény.

A szünetben két helyen változtatott Bekő Balázs, Gyagya helyett Nagy József és Szimcsó helyett Beliczky Gergő érkezett a vendégeknél. A volt gyirmóti támadó Beliczky, mindjárt egy erős, 16 méteres lövéssel jelentkezett, amit vetődve ütött szögletre Rusák. Farkas jobb oldali beadása után Máté elől nehezen szabadítottak fel a vendég védők, az ETO kapuja lőtt. Paku és Borkai egészen helyzetig cselezte magát a jobb oldalon, de az utóbbi lapos lövését, Kunsági védte. Egy jobb oldali szabadrúgás után, Magasföldi fejelt, majd ugyanő próbálkozott egy húsz méteres szabadrúgással, ami szögletre pattant a sorfalról. Nagy küzdelem volt a pályán, erőteljes ETO próbálkozásokkal, de továbbra is elszánt a gyirmóti védekezéssel. Egészen a 65. percig, amikor viszont Szabó Lukas remekül csavarta be egy szabadrúgást bal lábbal. Középen pedig Magasföldi érkezett, aki 8 méterről úgy lőtt a kapunkba, hogy a labda a felső lécről vágódott a hálóba (0 – 1). Szabó Lukas 18 méteres lapos bombáját, nagyot vetődve ütötte szögletre Rusák. Majd a kapusunk előbb egy kemény félmagas bombát védett, és közvetlenül utána, egy bátor kivetődéssel, a saját hibáját javítva mentett. A 79. percben azonban már ő sem tudott segíteni, amikor ismét Szabó Lukas végzett el egy jobb oldali szabadrúgást. Az élesen belőtt labdára, a rövid saroknál egyedül érkezett Zamostny, aki pontosan fejelt a kapunk jobb oldalába (0 – 2). Még Tajthynak és a a másik oldalon Pakunak volt egy – egy helyzete, de az eredmény már nem változott.

Nagy László vezetőedző értékelése:

Méltó ellenfele voltunk, az ebben az osztályban kimagasló ETO FC Győr csapatának. A két csapat ebben a bajnokságban teljesen más célokért küzd. Annak pedig nagyon örülök, hogy végül el is fogják érni ezeket a célokat. Ehhez pedig gratulálok minkét csapatnak!

Bekő Balázs vezetőedző értékelése:

Azt gondolom, hogy egy elég jó mérkőzést játszottunk, ebben a nem kimondottan játékos  barát időpontban. Annak pedig nagyon örülök, hogy nagyon szép számban kísértek el bennünket a szurkolóink. A nézők és szurkolók pedig azt láthatták, hogy teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.