AFE FFPRO (spanyol) - Gyirmót FC Győr  1 - 2  (1 - 0)

Gólszerző: Agudo Perez 32. perc / Stieber András 46. perc, Paku Roland 75. perc

Felkészülési mérkőzés - Sankt Leonhard, FC Leonhofen Stadion, Ausztria

Molina Segura - Alvaro Brachi, Ryman Perera, Dennis Moreno, Juanfran - Montiel Bueno, Jorge Gonzales, Ekaitz Jean, David Soto - Gonzalo Suarez, Agudo Perez

AFE FFPRO 2. félidő:

Diego Garcia - Kabore, Nacho Porcar, Bidari Mejas, Luis Lozano - Antwi Kofi, Borja Prieto, Victor Merchan, Vega Nunez - Miguel Angel, Vallecillo Casado

Vezetőedző: Marcelo Romero

Gyirmót FC Győr:

Rengel - Szegi (Achim 48. perc), Lengyel (Lázár 60. perc), Szőcs (Széles 46. perc), Németh Zs. (Présinger 46. perc) - Nagy P., Kiss M. (Stieber A. 46. perc) - Czár (Paku 60. perc), Szalánszki, Kőris - Máté (Farkas Z. 73. perc)

Vezetőedző: Molnár László

A mérkőzésre egy osztrák faluban, Sankt Leonhard - ban került sor, ahol tökéletesen előkészített pálya várta a csapatokat. A spanyol csapat, tiszta fekete felszerelésben, mi pedig a megszokott sárgában kezdtük el a játékot. A 17. 30 órai kezdésre, a kánikula is csökkent és így optimális időben futballoztak a csapatok.

10. perc: Minden mostani felkészülési találkozónk közül, ez kezdődött a legnagyobb iramban. Mindkét csapat, nagyon fegyelmezetten is futballozott és így egyelőre még nem alakultak ki helyzetek.

11. perc: Kiss Máté jobb oldali szabadrúgása után, a hosszú oldalon érkező Szőcs fejelt a hálóba. Az előrehúzódó belső védőnk azonban lesen állt és így a játékvezető érvénytelenítette a gólt.

20. perc: Eseményekről nem tudunk beszámolni, de ez nem azt jelneti, hogy unalmas lenne a mérkőzés. Éppen ellenkezőleg, élén és mozgalmas játék, de a védelmek egyelőre tökéletesen működnek.

22. perc: Egy bal oldali spanyol támadás után, a védőnk szabadítottak fel középen. Ott, a spanyol jobb oldali védő Brachi érkezett. A volt Videoton FC játékos átlövése azonban, messze elkerülte a kapunkat.

24. perc: Előbb, Czár próbálkozott egy lövéssel, amely lepattant a spanyol védőkről. Kiss Máté életerős ismétlése pedig fölé szállt.

27. perc: Egy középre íveltlabdát elvétettek a védőink és így Agudo Perez vette át. Vezette néhány métert, majd húsz méterről kapura csavarta a labdát. A lövése a bal oldali kapufánkon csattant.

29. perc: Veszélyes játékért ítélt közvetett szabadrúgást az osztrák játékvezető, a tizenhatosunk vonaláról. A labdát, Brachinak gurították le, de a lapos, középre tartó lövését, Rengel könnyedén védte.

32. perc: Aguda Perez kapott egy jó ütemű, pontos labdát a két belső védőnk között. Jól is vette át és így azonnal helyzetbe került. Rengel kifutott elé, de a mozgékony spanyol támadó, elhúzta a labdát a kapusunk mellett és 10 méterről az üres kapuba gurított. 1 - 0

45. perc: Az első félidő utolsó negyedórájában, sokkal aktívabbak voltak a spanyolok, akik tudták, hogy a második játékrészben teljes csapatot fognak majd cserélni. Ekkor sokat támadtak és sokat adogattak a védelmünk előtt, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. Mi viszont sajnos, így nem birtokoltuk a labdát és jobbára csak védekeztünk.

46. perc: Nagy Patrik remek bal oldali beadása után, a középen érkező Stieber András fejelte, 10 méterről a kapuba. Nagyon pontos volt már a beadás is, amelyet Stieber okosan fejelte a kapus mozgásával ellentétes irányba. 1 - 1

48. perc: A megsérült Szegi helyére, Achim érkezett hozzánk. A spanyolok a szünetben, a teljes csapatukat lecserélték, nálunk pedig eredetileg három, majd Achim beállásával, négy új játékos a pályán.

60. perc: Az ebben a félidőben játszó spanyol csapat is technikás focit játszik, de most sokkal agilisabban futballozunk mi is. Cseréltünk is kettőt, Lengyel helyett Lázár, Czár helyett pedig Paku folytatja.

65. perc: Egy gyors jobb oldali spanyol támadás után, Kabore beadása megtalálta a védőnk között Kofit. Az apró termetű támadó azonban, eltörte a labdát és így kihagyta az ígéretes helyzetet.

70. perc: Sokkal agresszívebben védekezünk és ezért sok labdát szerzünk. A mozgékony Nagy - Paku - Stieber hármas, pedig ezekből támadásokat is tud indítani.

71. perc: Ez egy szép spanyol pontrúgás variáció volt. Prieto ívelte középre a labdát a bal oldalról, amelyet a hosszú oldalról Vallecillo készítette le, egy kapáslövésre Luis Lozanonak. A bal oldali védő lövése azonban, fél méterrel a kapunk fölött hagyta el a játékteret.

72. perc: Antwi Kofi futott el egy jó indítással a bal oldalon. Pontosan is passzolt középre, ahol Vallecillo 12 méteres, lapos lövését Rengel nagy bravúrral szögletre ütötte.

75. perc: Egy szinte ugyanilyen helyzetből viszont, a Gyirmót FC győr viszont gólt rúgott. Nálunk, Kőris Krisztián kapott egy jó labdát a jobb szélső helyén. Ő is hajszálpontosan adott középre, ahol Paku a tizenegyes pontról, ügyesen elrúgta a labdát az elvetődő spanyol kapus mellett. 1 - 2

78. perc: Egy a védekezésünkben eladott labda után, Vallecillo lőhetett, 18 méterről a kapunkra. A középre tartó bombát, Rengel Péter öklözte ki.

83. perc: Megint Kabore ívelt pontosan középre egy labdát a jobb oldalról. Ott Antwi Kofi fejelhetett, de a hosszú ötösről, nem találta el a kaput. Ez pedig tiszta helyzet és óriási lehetőség volt.

90. perc: Sokat dolgoztak az egyenlítésért a spanyolok, de Kofi kihagyta a ziccert és több igazi lehetőségük, már nem is adódott. A második félidő harcos játékával és a jó időben szerzett gólokkal a csapatunk így meg tudta nyerni, ezt a jó iramú és színvonalas, felkészülési találkozót.

Molnár László vezetőedző értékelése:

Két nagyon örömteli dolgot kell kiemelni, ezután az edzőmérkőzés után. Az egyik az, hogy végre futballoztunk, tehát játszottuk a játékot. A másik pedig az, hogy volt erőnk, a spanyolok vezetése után, megfordítani a találkozót. Az ellenfelünket, nagyon technikás és jó képességű labdarúgók alkották, mindkét félidőben. Értékesnek, és a jövőt illetően biztatónak tartom tehát, hogy sikerrel vívtuk meg ezt a felkészülési mérkőzést.