WKW ETO FC GYŐR - AQVITAL FC CSÁKVÁR

MTK BUDAPEST - VÁC FC

VASÁRNAPI ELLENFELÜNK - BUDAÖRSI SC

2017. július 27. 10:00:00  nyomtatási kép

Vasárnap elkezdődik a 2017 / 2018 - as Merkantil Bank Liga NB II. - es labdarúgó bajnokság mérkőzés sorozata. A mi csapatunk idegenben kezd a Budaörs gárdája ellen, amely csapatnak jelenleg építik a stadionját és ezért Tatabányán játssza a mérkőzéseit. Az első bajnoki találkozónk kezdési időpontja: 2017 július 30. vasárnap 18.00 órakor lesz Tatabányán, a Grosics Gyula Stadionban.

A Budaörs csapatával, a 2015 / 2016 - os idényben játszottunk utoljára, amikor a Miskei Attila által irányított budaörsiek az NB II. -es bajnokság meglepetés csapatának számítottak. Ezt mutatja az ellenünk lejátszott két bajnoki találkozó végeredménye is, hiszen pályaválasztóként legyőztek minket és vendégként is alaposan megdolgoztatták a csapatunkat. A Budaörs a bajokság végére azonban sokat veszített a lendületéből és végül a nyolcadik helyen zárta a 2015 / 2016 - os pontvadászatot.

Merkantil Bank Liga 6. forduló

2015 szeptember 12. szombat 16.30 - Budaörs Városi Stadion

Budaörs - Gyirmót FC Győr  4-1  (2-1)

Gólszerzők: Papp Máté 2 (10. perc, 65. perc), Bogáti Péter 51. perc, Varga Bence 68. perc / Lázár Patrik 18. perc

Merkantil Bank Liga 21. forduló

2016 április 02. szombat 19.00 óra - Gyirmót, Gyirmót FC Stadion

Gyirmót FC Győr - Budaörs  3-2  (2-1)

Gólszerzők: Simon Attila 3. perc, Simon András 30. perc, Szekeres Adrián 53. perc / Bogáti Péter 41. perc, Sajbán Miklós 94. perc

A tavalyi bajnokságban már kevésbé ment a budaörsi szekér, hiszen a csapat nem tudott elmozdulni a bajnokság alsó feléből. Komoly kiesési gondja igaz nem volt a Budaörsnek, de várható volt, hogy a nyáron alaposan átalakul majd a játékos keretük.

15. hely           38 mérkőzés                13        8          17        48 - 56    - 8     47 pont

Távozott Csillag Dárius, aki a Soroksár SC, Horváth Gábor, aki az FC Csákvár, Papp Máté aki a Nyíregyháza Spartacus FC csapataiban folytatják. Rajtuk kívül pedig, a csapat házi gólkirálya, a 10 bajnoki találatot jegyző, Stieber András is eligazolt és ő nálunk futballozik tovább. Három, kölcsön játékosként Budaörsön szereplő, fiatal labdarúgó is elhagyta a csapatot, mert Bata Csongort, az ETO FC Győr, Petró Balázst, a Szombathelyi Haladás VSE, Vajda Dánielt pedig a Budapesti Honvéd rendelte vissza.

Hosszú a névsor az érkezők oldalán is és több olyan rutinos labdarúgóval is erősödött, Bognár György szakmai igazgató kerete, akik sokat segíthetnek az új csapatukban. Elsőként, a volt Ferencváros, MTK, Honvéd és Paksi kapus, Kemenes Szabolcs nevét kell említeni. A 31 éves hálóőr, 183 élvonalbeli mérkőzéssel rendelkezik, és Angliában, a Charlton Athletic U 21- es csapatában, és a ciprusi élvonalban pedig az Ethnikos Achnas és az Ermis Aradippou gárdáiban is védett. A volt korosztályos válogatott kapus, már kapusedzőként is dolgozik a klubnál, hiszen az ETO legendás kapusa, Kovács László a nyáron tragikus hirtelenséggel életét vesztette és az elmúl fél évben, kapusedzőként ő dolgozott a budaörsi klubnál. Komoly erősítés lehet, Czvitkovics Péter is, aki tízszeres válogatott, négyszeres magyar bajnok és háromszoros kupagyőztes középpályás. Az MTK csapatával, 1999 - ben és 2003 - ban, debreceni színekben pedig 2009 - ben és 2010 - ben szerzett bajnoki címeket. Magyar válogatott pedig, 2011 november 11. - én, Liechtenstein ellen volt utoljára. Czvitkovics Péter, az MTK, a belga Kortrjik, a Debreceni VSC, a Puskás Akadémia FC, a Vasas FC és a legutolsó fél évben, a BFC Siófok labdarúgója volt és 326 élvonalbeli találkozón, 64 gólt szerzett.

Az NB II. mezőnyéből és alacsonyabb osztályokból is igazolt labdarúgókat a Budaörsi SC. A 26 éves jobb lábas középpályás Lengyel Béla, Ceglédről érkezett, de előtte biztos tagja volt a Szolnoki MÁV FC Magyar Kupa elődöntőbe jutott csapatának. Az újpesti utánpótlásban nevelkedett belső védő, Kékesi Alexander 23 éves és a Csákvár FC - től igazolt most Budaörsre. Az ETO és a Vasas csapataiban pallérozódó, Fodor Dániel jobb lábas támadó. A még mindig csak 18 éves labdarúgó, tavaly a Biatorbány megyei I. -es csapatában, 25 mérkőzésen, 23 alkalommal talált a hálóba. A 24 éves felvidéki származású, Medgyes Sinan, az ETO FC Győrből érkezett. A bal odlaon védőként és középpályásként is bevethető labdarúgó, Szlovákiában, a Duslo Sala, a Spartak Trnava és SKF Sered csapataiban is játszott. Bakos Szabolcs személyben egy olyan védő is érkezett a csapathoz, aki már dolgozott együtt Bognár Györggyel. A 30 éves labdarúgó, a III. Kerületi TVE, a Felcsút FC, a Vasas FC, a Bajai SK, a Tatabánya FC és a csákvári csapatban futballozott eddig és 53 élvonalbeli találkozója is van. Egy fiatal kapussal záródik a Budaörsi gárda átigazolási listája, mert az 1999 -es születésű, Bese Balázs korosztályos válogatott kapus, és most az MTK adta kölcsön.

Nagyon sok volt a változás tehát a Budaörs játékos keretében, ahol a meghatározó labdarúgók közül, a tavalyi bajnokságban hét gólt szerző, Horváth Roland megtartását tartják a legnagyobb sikernek. Maradtak a Sajbán testvérek is, akik közül a támadó Máté szintén hét gólt rúgott, a középpályás Miklós pedig, évek óta meghatározó játékosa a csapatnak.

A Budaörsi SC játékos kerete:

Kapusok: Bese Balázs, Ordasi Gergő, Kemenes Szabolcs

Védők: Csobánki Ádám, Gyurácz András, Kékesi Alex, Marques - Airosa Patrik, Medgyes Sinan, Ódé Norbert, Tányéros Ádám, Wild Máté

Középpályások: Bakos Szabolcs, Czvitkovics Péter, Horváth Levente, Menyhárt Attila, Sajbán Miklós

Támadók: Deli Márió, Fodor Dániel, Horváth Roland, Pethő Bence, Sajbán Máté

A Bognár György szakmai igazgató és Márkus Tibor asszisztens edző által irányított Budaörsi csapat, 2017 június 27. - én hétfőn kezdte el a felkészülést. A budaörsi pálya hiányában, a legtöbb edzésüket a szomszédos Diósdon tartották. A felkészülési találkozóikat, pedig szerda - szombat ritmusban játszották és ezeket is mindvégig idegen környezetben bonyolították le.

2017 július 15. szombat - Telki:

MK Dons (angol III. liga) - Budaörs            2 - 4    Horváth R., Bakos, Pethő, Sajbán Máté

2017 július 19. szerda:

BKV Előre (NB III) - Budaörs                       0 - 0

2017 július 22. szombat:

Érdi VSE (NB III) - Budaörs                        4 - 6    Horváth R. 3, Pethő, Bakos, Czvitkovics

A Budaörs felkészülési mérkőzési közül, az angol harmadik ligában, tavaly a 12. helyen végzett Milton Keynes Dons csapat elleni siker igazán figyelemreméltó.

Ezen az előkészületi találkozón a következőképpen állt fel a Budaörs csapata:

Kemenes - Wild (Marques - Airosa 46. perc), Kékesi, Tányéros, Medgyes - Sajbán Máté , Lengyel (Szántó 46. perc), Bakos, Deli (Pethő 46. perc) - Sajbán Máté, Horváth Roland

Az Érdi VSE elleni főpróba, igaz sikerrel végződött, de azon a találkozón a hazai csapat, fél óra játék után már három góllal is vezetett. Íme, ennek a mérkőzésnek a jegyzőkönyve és a Budaörs összeállítása.

Érdi VSE - Budaörs  4 - 6  (3 - 1)

Gólszerzők: Koós 2 (6. perc, 22. perc), Pál 29. perc, Németh G. 90. perc / Horváth Roland 3 (41. perc, 82. perc, 85. perc), Pethő 61. perc, Bakos 66. perc, Czvitkovics 88. perc

Budaörs: Bese - Wild (Marques-Airosa 46. perc)), Kékesi, Tányéros (Gyurácz 70. perc), Medgyes - Sajbán Miklós (Czvitkovics 56. perc), Bakos, Sajbán Máté (Menyhárt 60. perc), Fodor (Szántó 46. perc) - Lengyel (Pethő 46. pec), Horváth Roland