WKW ETO FC GYŐR - AQVITAL FC CSÁKVÁR

MTK BUDAPEST - VÁC FC

NB II - ES ELLENFELEÜNK - NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC

2017. augusztus 11. 14:43:10  nyomtatási kép

Vasárnap este a bajnokságban hibátlanul rajtoló Nyíregyháza Spartacus FC lesz a Gyirmót FC Győr vendége a harmadik fordulóban. A nyírségiek az első körben a Budafoki MTE vendégeként győztek 2 – 0 arányban, majd hazai pályán 4 – 2 – es sikert arattak a Budaörsi SC ellen. A Nyíregyháza Spartacus FC csapatát, minden évben esélyesnek tartották arra, hogy egy az élvonalba kerülést jelentő helyet érjen el. A nyáron összeállított játékos keretük és az ehhez hozzárendelt szakmai stáb, az idén versenyképesnek is tűnik ehhez a célhoz.

A tavalyi bajnokságban egyértelműen csalódást keltett a Nyíregyháza 12. helyezése. A csapat mindössze 50 pontot tudott összegyűjteni, 38 mérkőzésen és mínusz kettes, negatív gólkülönbséggel zárta bajnokságot. A szurkolóknak azonban a legjobban az fájt, hogy a Mátyus János, Véber György és Dajka László által is irányított Szpari, 16 vereséget szenvedett el a 2016 – 2017 – es idényben. A nyáron jelentős átalakuláson ment keresztül a klub, hiszen új sportigazgató – Szűcs Mihály, új szakmai igazgató – Bene Ferenc és új vezetőedző – Lucsánszky Tamás vette át asz irányítást. A tavalyi játékos keretből távozott, 12 labdarúgó és szinte egy teljes új keretnek megfelelő, 16 új játékost igazoltak.

Az érkezők között pedig, vannak az élvonalat is megjárt, rutinos labdarúgók és nagyon ígéretes fiatal tehetségek. A Nyíregyháza Spartacus FC játékos keretében, az új labdarúgókat azzal jelezzük, hogy a z előző csapatuk nevét, zárójelben mögéjük írjuk.

Kapusok:

1. Megyeri Gábor, 31. Hermány Bence, 55. Jova Levente (Ferencváros, legutóbb Soroksár kölcsönben)

Védők.

4. Máté Péter, 5. Fodor Ferenc (Kisvárda), 13. Rubus Tamás, 17. Hinora Krtistóf (kölcsönjátékos – MTK Budapest), 21. Szokol Zsolt, 23. Forró Gyula (Puskás Akadémia), 28. Kelemen Dávid (Paks, legutóbb Békéscsaba kölcsönben), 33. Farkas Márk,

Középpályások:

6. Kártik Bálint, 8. Holdampf Gergő, 19. Kesztyűs Barna (kölcsönjátékos – Paksi FC), 20. Csernák Martin (Ferencváros), 22. Papp Máté (Budaörs),  27. Kónya Márk, 30. Csilus Tamás (Ferencváros, legutóbb Soroksár kölcsönben), 88. Horváth Ferenc (Kaposvár)

Támadók:

7. Sinanovic Sinan, 9. Rezes László, 10. Pekár László (Puskás Aakadémia), 11. Gajdos Zsolt (Szombathelyi Haladás), 14. Rudolf Gergely, 18. Bajzát Péter (Soroksár), 71. Dragóner Dávid Filip (Ferencváros, kölcsön után végleg), 77. Gréczi Gábor (Siófok), 95. Bíró Dominik (Kaposvár)

Végigolvasva ezt a névsort, teljesen egyértelmű, hogy rendkívül erős keretet sikerült a nyáron összeállítani a nyírségi csapat vezetésének. Érdemes tehát megnézni, hogy milyen összeállításokban játszott a Nyíregyháza Spartacus FC az első két fordulóban.

Merkantil Bank Liga 1. forduló – Budafok, 2017 július 30.

Budafoki MTE – Nyíregyháza Spartacus FC  0 – 2  (0 – 1)

Gólszerzők: Dragóner 30. perc, Csilus 53. perc

Jova – Hinora, Fodor, Rubus , Forró – Holdampf, Csilus, Rezes (Gajdos 84. perc), Pekár (Kesztyűs 69. perc) – Rudolf, Dragóner (Sinanovic 69. perc)

Merkantil, Bank Liga 2. forduló – Nyíregyháza, 2017 augusztus 06.

Nyíregyháza Spartacus FC – Budaörsi SC  4 – 2  (1 – 1)

Gólszerzők: Kelemen 11. perc, Csilus 63. perc, Dragóner 69. perc, Rezes 80. perc / 14. Deli, 62. Sajbán Máté

Jova – Hinora, Rubus, Kelemen, Forró – Holdampf, Csilus, Rezes, Pekár (Kesztyűs 80. perc) – Rudolf (Bajzát 80. perc), Dragóner (Sinanovic 72. perc)

A Ferencváros egykori belső védőjének fia, Dragóner Dávid Filip és Csilus Tamás, mindkét mérkőzésen betalált. A szintén a ferencvárosi vonalról érkező, Jova Levente is biztos pont a kapuban, ahogyan a többi volt élvonalbeli játékos, Forró Gyula és Pekár László is. Úgy tűnik, hogy a felkészülési mérkőzéseken kialakult egy váz a nyírségi csapatban és ez egyelőre működik. Az pedig egészen biztos, hogy a másodosztályú csapatok közül, a Nyíregyháza Spartacus FC rendelkezik az egyik „leghosszabb” cserepaddal.

A nyírségi csapat, a Szlovéniai edzőtáborban játszott négy nyári felkészülési mérkőzést, majd hazai környezetben, két NB III – as ellenfél ellen hangolt a bajnokságra

Nyíregyháza Spartacus FC – Anzsi Mahacskala (orosz I.)  3 – 2

Nyíregyháza Spartacus FC – Dinamo Vranje (szerb I.)  1 – 1

Nyíregyháza Spartacus FC – FK Cukaricki (szerb I.)  1 – 2

Nyíregyháza Spartacus FC – Framtech Verzej (szlovén II.)  0 – 0

Nyíregyháza Spartacus FC – Tállya KSE (NB III)  3 – 0

Nyíregyháza Spartacus FC – Cigánd SE (NB III)  5 – 0