NB III. ELLENFELÜNK - III.KERÜLETI TVE

2017. szeptember 23. 19:38:20  nyomtatási kép

NB III. Nyugati Csoport – 7. forduló, 2016 szeptember 18.

III. Kerületi TVE – Gyirmót FC Győr II.    2 – 3  (1 – 3)

Gólszerzők: Kenesei Krisztián 2 (15. perc, 82. perc) / Nagy Olivér 17. perc, Farkas Zoltán 18. perc, Kovács Zsolt Péter 38. perc

NB III. Nyugati Csoport – 24. forduló, 2017 március 26.

Gyirmót FC Győr II. – III. Kerületi TVE    2 – 1  (1 – 1)

Gólszerzők: Farkas Zoltán 19. perc, Tóth Norbert 78. perc / Kenesei Krisztián 12. perc

A III. Kerületi Torna és Vívó Egylet labdarúgó csapata 1887 - ben alakult meg, Magyarország második klubjaként. Ezt megelőzően, csak Újpesten alapítottak labdarúgó csapatot, két évvel korábban. Nagyon nagy hagyományokkal rendelkezik tehát az óbudai klub, amely 1931 - ben szerepelt először az élvonalban és abban az évben Magyar Kupát is nyert. Legutoljára, húsz évvel ezelőtt, tehát 1996 - ban sikerült ismét feljutniuk az első osztályba és az 1998 - as, volt az utolsó NB I - es bajnoki idényük. A múltidézés, a 2000 - es évektől viszont keserűbb, hiszen meg is szűnt a klub és III. Kerületi TVE néven, csak 2012 - ben alakult meg újra.

Tavaly a 8. helyen végzett a III. Kerületi TVE az NB III – ban, és az idei szereplésük is figyelemreméltó, hiszen a következő eredményeket értek el és jelenleg így állnak a tabellán.

1. III. Kerületi TVE – Dunaharaszti MTK     2 – 2    Szkunc, Szűcs L.

2. Csornai SE – III. Kerületi TVE                  0 – 1    Nyárasdi

3. III. Kerületi TVE – Pápai Perutz FC         3 – 2    Hamar 2., Szkunc

4. Érdi VSE – III. Kerületi TVE                     2 – 2    Kenesei, Szkunc

5. III. Kerületi TVE – Puskás AFC II.            0 – 5

6. Videoton FC II. – III. Kerületi TVE           0 – 2    Nyárasdi, Hamar

5. helyezés          6 mérkőzés             3          2          1          10 – 11    -1    11 pont

Az egykori Vasas védő, az ötszörös válogatott, Tóth András csapata tehát az idén is a mezőny első feléhez tartozik a bajnokságban. A fiatal szakembernek, ráadásul az idén a játékoskerete is erősebb. A nyáron érkezett új igazolások ugyanis eddig maradéktalanul beváltak, hiszen Palásthy Dávid (Soroksár SC), Grúz Tamás (Budafoki MTE), Nyárasdi Zsombor  és Hamar Ádám (mindkettő Jászberényi FC) stabil kezdő játékosok lettek és jól is teljesítenek. Szkunc Vjacseszlav mellett, az új támadó, Hamar Ádám már három gólos a bajnokságban, és a nyáron érkezett védő, Nyárasdi Zsombor is két gólnál tart. Továbbra is játszik a csapatban, a már 40 éves Kenesei Krisztián is, aki a tavalyi bajnokságban, 16 gólt szerzett. A háromszoros magyar bajnok, volt válogatott támadóhoz pedig a nyáron csatlakozott, egy másik örökifjú.  Ugyanis, Dragan Vukmir is Óbudára igazolt a nyáron, az MTK Budapest csapatából. A III. Kerületi TVE azonban, a saját utánpótlására is épít, hiszen a nyáron, öt saját nevelésű labdarúgó, Keresztessy Tamás, Kuhár Levente, Králl Márk, Papp Milán István és Mészáros Dávid is felkerült az első csapat keretéhez.

A III. Kerületi TVE játékos kerete:

Kapusok: Jeszenszky Ádám, Mészáros Dávid, Palásthy Dávid

Védők: Grúz Tamás, Keresztessy Zamás, Králl Márk, Kuhár Levente, Madarász Ádám, Nyárasdi Zsombor, Pálfalvi Csaba, Szabó Botond, Dragan Vukmir

Középpályások: Domokos Bálint, Gálfi László, Kaszai Gábor, Kiss Dávid, Kocsis Máté, Móczó Norbert, Szilágyi Máté, Szkunc Vjacseszlav

Támadók: Hamar Ádám, Kenesei Krisztián, Papp Milán István, Szűcs László

Az óbudai csapat, az előző fordulóban, a négy forduló óta veretlen, Videoton FC II. gárdáját győzte le és ezzel kiküszöbölte, az előző heti súlyos hazai vereséget. Szerdán pedig, a Magyar Kupa sorozatban, nagyon szoros mérkőzést játszottak az NB II – es, Soroksár SC csapatával és csak a hosszabbításban veszítették el a mérkőzést.

NB III. Nyugati Csoport 6. forduló – 2017 szeptember 17. vasárnap, 11 00 óra

Videoton FCII. -  III. Kerületi TVE    0 – 2  (0 – 0)

Gólszerzők: Nyárasdi Zsombor 60. perc, Hamar Ádám 67. perc

III. Kerületi TVE:

Palásthy – Kiss D, Nyárasdi, Grúz , Madarász – Domokos, Gálfi, Szilágyi – Kaszai (Moczó 86. perc), Hamar (Keresztessy 93. perc), Szűcs (Papp 92. perc)

Magyar Kupa 6. forduló – 2017 szeptember 20. szerda, 16.00 óra

III. Kerületi TVE – Soroksár SC    1 – 3  (0 – 0, 1 – 1)

Gólszerzők: Pálfalvi Csaba 92. perc / Pál András 2 (65. perc, 117. perc), Gyepes Gábor 108. perc

Jeszenszky – Kiss D., Pálfalvi, Nyárasdi (Grúz 58. perc), Madarász – Domokos, Gálfi, Szilágyi – Kaszai (Hamar 46. perc), Papp M. I. (Szabó B. 70. perc), Szűcs