NB III. ELLENFELÜNK - CSEPEL FC

2017. október 05. 23:17:37  nyomtatási kép

A Csepel FC eddigi eredményei a bajnokságban:

1. Csepel FC – THSE Szabadkikötő                 1 – 2    Somodi

2. BKV Előre – Csepel FC                                 0 – 3    Korozmán 2, Németh Z.

3. Csepel FC – Dunaharaszti MTK                   2 – 0    Korozmán, Somodi

4. Csornai SE – Csepel FC                               1 – 0

5. Csepel FC – Pápai Perutz FC                       0 – 1

6. Érdi VSE – Csepel FC                                   1 – 1    Korozmán

7. Csepel FC – Puskás Akadémia FC II.          2 – 1    Hesz, Németh Z.

8. Videoton FC II. – Csepel FC                         2 – 3    Korozmán, Simon K. , Szabó Á.

7. helyezés      8 mérkőzés      4          1          3          12 – 8  +4        13 pont

NB III. Nyugati Csoport 8. forduló

Székesfehérvár, 2017 október 01. vasárnap 11.00 óra

Videoton FC II. – Csepel FC  2 – 3  (0 – 2)

Gólszerzők: Réti 57. perc, Lőrincz 63. perc / Korozmán 37. perc, Simon K. 41. perc, Szabó Ádám 84. perc

Csepel FC:

Juhász – Teplán, Dévai, Haraszkó Simon K. (Váczi D. L. 84. perc) – Hesz, Fisli – Szabó Á., Korozmán (Németh Z. 82. perc), Tóth M. – Somodi (Papp 88. perc)

Vezetőedző: Szabó Zoltán

- Nagyon kevés változás volt a nyáron a Csepel FC játékos keretében és úgy látszik, hogy ebből az idén erényt tud kovácsolni a csepeli gárda – mondja Nagy László a Gyirmót FC Győr II. vezetőedzője. A Puskás AFC II. és a Videoton FC II. elleni bravúros győzelmek után, abban pedig biztos vagyok, hogy önbizalommal telve várják a vasárnapi találkozónkat. Csepelen mindig, nagyon kemény mérkőzést játszunk, mert a hazai csapat felvállalja a férfias játékot. Nem lesz ez egy könnyű mérkőzés tehát a számunka, de ilyenre mi már nem is számíthatunk a bajnokság hátralévő szakaszában. A heti utolsó edzésünk után, lesz is egy nagyon komoly beszélgetésünk az öltözőben, mert mi viszont két nagyon rosszul sikerült mérkőzésen vagyunk túl. Az egyértelmű, hogy ilyen mély gödörből, nem tudunk kimászni azonnal, de az önbecsülésünk helyreállításával egy percet sem várhatunk.

Felfelé ível az egykor sokkal szebb időszakokat látott Csepel FC pályája, és így talán stabilizálódni is fog az 1912 – ben alapított klub helyzete. A négyszeres magyar bajnok csapat (1942, 1943, 1948, 1959), 1996 – ban szerepelt legutoljára az élvonalban, de 2001 –ben tulajdonképpen meg is szűnt és csak 2005 – ben alakult meg újra. Az NB III – ban, stabil közép csapatnak számítanak, de egy nagyon tudatos építkezéssel, szeretnének lassan visszakerülni a magyar labdarúgó bajnokságok magasabban jegyzett vonalaiba. A tavalyi bajnokságban, a kilencedik helyen végzett csapatukat, együtt tudták tartani és azt az idén, néhány tehetséges és a klubhoz kötődő, fiatallal erősítettek meg.