20. Soproni VSE12

2017-2018

A DUPLÁZÓK

2017. október 11. 19:10:34  nyomtatási kép

A Gyirmót SE Győr U 13 és U 12 - es csapatai, két bajnokságban is szerepelnek az idén. Az U 13 - sok, már nagypályán játszanak a Nemzeti Bajnokság első osztályának, Észak Nyugati csoportjában. Lakatos Attila tanítványai azonban, a Győr - Moson - Sopron megyei U 14 - es bajnokságban is futballoznak, ahol 8 + 1 - es létszámmal rendeznek mérkőzéseket. Kovács Zsolt U 12 - es csapata is duplázik, mert ők szintén szerepelnek az MLSZ első osztályú bajnokságának, Észak Nyugati csoportjában az U 12 - es korosztályban. Valamint ők is beneveztek a GYMS U 14 - es bajnokságába. A kisebbek viszont, mindkét bajnokságban, a két tizenhatos közötti, úgynevezett nyújtott pályán, 8 + 1 - es létszámmal játszanak.

U 13 NB I. osztály Észak Nyugati Csoport - 5. forduló

Gyirmót SE Győr U 13 - Király SZE U 13    11 - 0  (7 - 0)

2017 október 08. vasárnap 10.00 óra - Gyirmót

Gólszerzők: Németh Noel 2 (8. perc, 9. perc), Molnár Márton 2 (23. perc, 53. perc), Nyári Rikárdó 2 (36. perc, 46. perc), Forgó Patrik 2. perc, Lakics Barnabás 14. perc, Kráz Tamás 18. perc, Németh Kende 30. perc, Csöngei Balázs 54. perc

Gyirmót SE Győr U 13:

Hujber Martin (Hiba Marcell) - Ásványi Domonkos (Németh Kende), Forgó Patrik (Blaskovits Gergő), Lakics Barnabás (Dobos Dávid), Szabó Krisztián, Rozs Renátó, Csöngei Balázs, Németh Noel, Kováts Balázs (Molnár Márton), Kelemen Milán (Nyári Rikárdó), Kráz Tamás

1.forduló:

Nyúl SC U 14 - Gyirmót SE Győr U 13    0 - 11  (0 - 7)

Gólszerzők: Lakics Barnabás 2, Molnár Márton 2, Rozs Renátó, Németh Noel, Kanna Roland, Kelemen Milán, öngól

2.forduló:

Gyirmót SE Győr U 13  - Téti Sokoró FC U 14    6 - 0  (2 - 0)

Gólszerzők: Forgó Patrik, Lakics Barnabás, Cserpák Gábor, Matyi Martin Levente, Ásványi Domonkos, Fekete Márton

4.forduló:

Gyömörei SK U 14 - Gyirmót SE Győr U 13    1 - 5  (1 - 3)

Gólszerzők: Pingiczer Dominik / Kráz Tamás 2, Molnár Márton, Pusztai Gergő, Tóth Hunor

7 csapatos bajnokság: jelenleg 1. helyezés

Lakatos Attila utánpótlás edző értékelése:

A csapatunk július 24. óta heti négy edzéssel készült a 2017/2018 szezonban ránk váró nagy feladatokra. Az idei évtől komoly változás, hogy az U 13 korosztály (2005. január 01. után születettek) is az MLSZ által szervezett nagy pályás bajnokságban, 10 + 1 játékossal szerepel. Az ellenfelek ebben a bajnokságban, akadémiai és alközponti csapatok, az Észak Nyugati csoportban. Ez a verseny nagy kihívás számunkra, hiszen játékosainknak ugyanazon a pályán kell helytállniuk, mint minden felnőtt csapatnak. Az eddig lejátszott mérkőzéseken lépésről lépésre fejlődtünk csapat és egyéni szinten egyaránt. A védekezésünk úgy gondolom alapjában véve összeállt, rengeteget gyakoroltuk a területvédekezést, a tolódásokat, az egymás biztosítását, bár ennek alapjait már a tavalyi évben lefektettük. A támadójátékban látok még nagy előrelépési lehetőséget csapatunknál, az elkövetkező időszakban ennek fejlesztésére nagy hangsúlyt fogunk fektetni. A nagy pályás bajnokság mellett a megyei U 14 bajnokságban is versenyzünk, így minden játékosomnak játéklehetőséget tudok biztosítani. Ebben a bajnokságban eddig lejátszott három mérkőzésünkön végig nagy fölényben játszottunk, sok helyzetet tudtunk kialakítani, szerencsére a srácok a gólokkal sem maradtak adósak. Annak ellenére, hogy egy évvel idősebb játékosok ellen mérkőzünk, játékosaim nagyon bátran és önbizalommal vágnak neki a mérkőzéseknek. Az őszi szezonban még több bajnoki mérkőzés vár ránk, amiken szeretném, ha továbbra is látnám csapatunknál a fejlődési folyamatot.

U 12 NB I. osztály Észak Nyugati Csoport 8 + 1 bajnokság - 5. forduló

Gyirmót SE Győr U 12 - Király SZE U 12    1 - 2  (1 - 1)

Gólszerzők: Szirtes Olivér 8. perc / Pintér Rafael 2 (10. perc, 53. perc)

Gyirmót SE Győr U 12:

Gerencsér Dávid (Tréger Patrik) - Kümmel Benedek, Farkas Péter (Károly Bendegúz), Szapári Levente (Markó Levente), Földes Dénes, Szirtes Olivér (Sebestyén Bence), Oláh Zsombor, Pécsi Barnabás, Ács Balázs (Baksa Dániel)

1.forduló:

Gyirmót SE Győr U 12 - DAC Utánpótlás U 14    1 - 11  (0 - 7)

Gólszerzők: Károly Bendegúz / Büki Dávid 6, Petrovicz Patrik 2, Buzás Bálint 2, Virág Dominik

3.forduló:

Gyirmót SE Győr U 12 - Gönyű SE U 14    5 - 6  (3 - 4)

Gólszerzők: Markó Levente, Berki Attila, Szirtes Olivér, Kümmel Benedek, Szapári Levente / Meizner Rajmund 3, Kovács Kristóf 2, Vedres Norbert

8 csapatos bajnokság: jelenleg 6. helyezés

Kovács Zsolt utánpótlás edző értékelése:

Az idén július 15 - én, egy edzőtáborozással kezdtük meg a nyári felkészülésünket. A négy nap során, 11 edzésen vettek részt a fiúk. Az edzőtábor óta további 49 edzés, és 20 mérkőzés vagy torna szerepelt a programunkban. A keretünkben harminc játékos van és szerencsésnek mondhatom magam, mert a munkában, két segítőm is van. Bodó Mihály minden edzésen részt vesz, a fiam Zsolt pedig akkor segít, amikor az NB III - as elfoglaltsága engedi. Így elmondhatom, hogy bár soknak tűnik a harminc fő, de minden gyerekre jut elég idő és figyelem. A keretben lévő játékosok tudása, széles skálán mozog, de hitvallásom szerint ennek sok jelentősége, ebben a korban még nincs. Megpróbáljuk a fiúkat a szintjüknek megfelelő bajnokságban és mérkőzésen szerepeltetni, ahol számunkra az eredmény másodlagos. Kizárólag két elvárást támasztunk velük szemben. Az első az, hogy érezzék jól magukat, a második pedig az, hogy a maximális teljesítmény nyújtására törekedjenek, Az eddigi szereplésünket is jónak tartom, az NB I U 12 - es bajnokságban, és a Megyei U 14 - es bajnokságban (ahol zömében nálunk 1 - 2 évvel idősebbek ellen játszunk). A hét mérkőzésünkből ugyanis, hat alkalommal elégedett voltam a csapatunk teljesítménnyel. Tehát csak egy esetben történt meg, hogy a fiúk nagy része feladta a mérkőzést, és nem a tőle elvárható teljesítményt nyújtotta. A csapatom tagjainak még jó pár évük van, hogy a hiányosságaikat pótolják, tudásukat fejlesszék és nekünk edzőknek ezen kell dolgoznunk.