ZTE FC - SOPRONI VSE

WKW ETO FC GYŐR - CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR

NB II. ELLENFELÜNK - SOPRONI VSE

2017. október 28. 02:18:00  nyomtatási kép

Megyei rangadóra készül a Gyirmót FC Győr csapata, a Soproni VSE ellen, vasárnap 17.00 órakor. Egyáltalán nem téveszti meg tehát a csapatunkat az, hogy a soproni gárda jelenleg sereghajtó a bajnokságban. Az igaz, hogy az eredményeket tekintve meglepően gyengén kezdte a Soproni VSE a bajnokságot, de játékban rendre felvette a versenyt, mindegyik bajnoki mérkőzésén.

Az előző bajnokságokban elért, 12. és 13. helyezések után, a Soproni VSE pedig bátrabb elképzelésekkel indult el az idén. A bizakodásra elsősorban az adott alapot, hogy sikerült Sopronba szerződtetni, Németh Szabolcs vezetőedzőt, aki nagyon eredményes dolgozott a Dorogi FC gárdájával. Három év alatt, egy igaz a későbbi büntető pontok miatt elveszített első, majd egy feljutást érő második helyet szerzett az NB III. - ban. A következő idényben,  a tizenhét év után ismét a másodosztályban szereplő Dorogi FC - vel, az előkelő 8. helyen zárt. A 36 éves szakember, igazi szakmai kihívásként tekintett a soproni lehetőségre, de egyelőre még nagyon akadozik az SVSE gépezete, az ő irányításával.

1.   BFC Siófok - Soproni VSE                          1 - 0

2.   Soproni VSE - FC Csákvár                          0 - 0

3.   Ceglédi VSE - Soproni VSE                        2 - 0

4.   Soproni VSE - Békéscsaba 1912 Előre      0 - 0

5.   Vác FC - Soproni VSE                                 1 - 1                Fazakas

6.   Soproni VSE - Szolnoki MÁV FC                 0 - 4

7.   Budafoki MTE - Soproni VSE                      1 - 0

8.   Soproni VSE - Budaörsi SC                        3 - 3                Horváth P. 3

9.   Nyíregyháza - Soproni VSE                        2 - 0

10. Soproni VSE - Dorogi FC                            1 - 2                Horváth P.

11. Soroksár SC - Soproni VSE                        1 - 0

12. Soproni VSE - Kazincbarcika                     2 - 0                Horváth P, Heil V. öngól

13. Szeged 2011 GA - Soproni VSE                 1 - 1                Gyürki

14. Soproni VSE - MTK Budapest                    0 - 4

20. helyezés        14 mérkőzés           1          5          8          8 - 22     -14               8 pont

Merkantil Bank Liga 14. forduló

Sopron, 2017 október 22. vasárnap 17.00 óra

Soproni VSE - MTK Budapest    0 - 4  (0 - 3)

Gólszerzők: Gera Dániel 2 (36. perc, 44. perc), Hrepka Ádám 17. perc, Kanta József 51. perc

Soproni VSE:

Heinrich - Gyürki, Koronczai (Kovács D. 66. perc), Sifter, Ágh, Szabó L. - Horváth P., Holzmann (Kovács A.59. perc), Hadházi, Szőke D. - Kulcsár K. (Krizsonits 59. perc)

Vezetőedző: Németh Szabolcs

Mindössze egyetlen győzelem tehát és arra is a 12. fordulóig kellett várni a soproni szurkolóknak. Viszont talán még ennél is nagyobb baj az, hogy kilenc találkozón gólképtelen volt a Soproni VSE. Ráadásul egy kellemetlen vereség, a Magyar Kupa 6. fordulójában, a jelenleg csak megye kettes Tatabánya ellen. Ezekre pedig csak részben magyarázta, hogy jelentősen átalakult a Soproni VSE játékos kerete a nyáron.

Távozók: Erdélyi László, Eszlátyi István, Deme Imre, Csordás Szabolcs, Kapacina Valér, Nagy Patrik, Németh Milán, Póti Krisztián, Tóth Dávid, Zimomrja Olexandr

Érkezők: Angyal Zsolt - Szombathelyi Haladás VSE, Ágh Zoltán - FK Somorja (Szlovákia), Bor Dávid - Dorogi FC, Garda Géza - Szombathelyi Haladás VSE, Hadházi László - Balmaz Kamilla Gyógyfürdő, Harangozó Bence - saját utánpótlás, Kokenszky Norbert - Rákosmente KSK, Koronczai Benjamin - Dorogi FC, Kovács Dominik - saját utánpótlás, Kővári Róbert - Dorogi FC, Kulcsár Kornél - ETO FC Győr, Molnár Márk - Szombathelyi Haladás VSE, Szőke Dániel - Szombathelyi Haladás VSE, Tóth Martin - Szombathelyi Haladás VSE, Winkler András - Szombathelyi Haladás VSE

Az érkezők oldalán is sok az új játékos, hiszen a Szombathelyi Haladás VSE - vel történő együtt működés keretében is érkeztek labdarúgók és az edzőt is többen követték a Dorogi FC csapatából. Angyal Zsolt, Kőváry Róbert és Kulcsár Kornél személyében, volt élvonalbeli labdarúgók is érkezetek most Sopronba és komoly erősítés az is, hogy végül, a 188 cm magas támadó, Horváth Péter is maradt. A két, nagyon rutinos, szintén volt első osztályú, 36 éves védő, Fehér Zoltán (BVSC, Vasas FC, Győri ETO FC, Szombathelyi Haladás VSE, PFC Vihren - Bulgária) és Sifter Tamás (Videoton FC, Paksi FC) is a csapat rendelkezésre áll. Így tehát nyugodtan elmondhatjuk, hogy a Soproni VSE játékos keret lényegesen erősebb annál, mint amit jelenleg a bajnoki táblázaton elfoglalt helyezésük mutat.

Kapusok:

Gelei Vince, Heinrich Márk, Molnár Márk

Védők:

Angyal Zsolt, Ágh Zoltán, Fazakas Géza, Fehér Zoltán, Koronczai Benjamin, Kovács Dominik, Krizsonits Mátyás, Sifter Tamás, Szabó László

Középpályások:

Bor Dávid, Gyürki Gergely, Hadházi Dávid, Harangozó Bence, Holzmann Patrik, Kovács Alex, Kővári Róbert, Soós Bence, Szőke Dániel

Támadók:

Batizi-Pócsi Balázs, Garda Géza, Horváth Péter, Kokenszky Norbert, Kulcsár Kornél, Tóth Martin, Varga Szabolcs, Winkler András

A két csapat a 2015 / 2016 - os, másodosztályú bajnokságban találkozott legutoljára egymással. A Gyirmót FC Győr mindkét találkozón győzni tudott és mindkét mérkőzésen a hajrában biztosította be a győzelmét. A soproni siker pedig egyben azt is jelentette, hogy a bajnoki címet is elhódította akkor a csapatunk.

Merkantil Bank Liga - 12. forduló

Gyirmót, 2016 október 31.

Gyirmót FC Győr - Soproni VSE    2 - 1  (0 - 0)

Gólszerzők: Vass Patrik 51. perc, Tóth Norbert 93. perc / Baracskai Roland 73. perc

Merkantil, Bank Liga - 27. forduló

Sopron, 2016 május 14.

Soproni VSE - Gyirmó FC Győr    1 - 3  (1 - 1)

Gólszerzők: Baracskai Roland 26. perc / Vass Patrik 36. perc, Völgyi Dániel 89. perc, Simon András 93. perc