SZOLNOKI MÁV FC - GYIRMÓT FC GYŐR: ONLINE

2017. november 05. 08:20:46  nyomtatási kép

SZOLNOKI MÁV FC - GYIRMÓT FC GYŐR 3 - 1 (2 - 0)

2017.11.05. 13.30 óra, Szolnok, Tiszaligeti Stadion

Merkantil Bank Liga, 16. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Oláh Gábor (Garai Péter - Máyer Gábor) - Horváth Tibor

SZOLNOKI MÁV FC: Gazsi - Molnár R., Balogh M., Horgosi, Papp Sz., Lakatos - Kenderes, Pantovic (Angyal 79. perc), Tóth B. (Berdó 76. perc) - Tóth L, Olasz (Jasarevic 84. perc)

VEZETŐEDZŐ: Balogh Pál

GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák - Achim, Lengyel, Lázár, Présinger - Kiss M., Varga P. - Sandal (Szalánszki 60. perc), Nagy P., Paku (Stieber A. 81. perc) - Simon A. (Jano 66. perc)

VEZETŐEDZŐ: Molnár László

GÓLSZERZŐK: Tóth L. 2. perc, Balogh Miklós 20. perc, Olasz Dénes 72. perc / Nagy Patrik 75. perc

SÁRGA LAPOK: Kenderes Zoltán 69. perc / Simon András 44. perc, Paku Roland 53. perc, Varga Péter 58. perc, Lázár 76. perc, Présinger Ádám 89. perc

PIROS LAPOK: Varga Péter 65. perc

1. perc: Elkezdődött a bajnoki mérkőzés, amelyen a mi csapatunk tiszta sárga felszerelésben, a hazai csapat pedig tiszta fehérben lépett pályára.

2. perc: Az első támadásából gólt szerezett a Szolnoki MÁV FC. Molnár Róbert indította a jobb oldalon kilépő Tóth Lászlót. A támadó pedig néhány méter labdavezetés után, 14 méterről a kapu közepébe bombázott. 1 - 0

10. perc: Pantovic próbálkozott egy lövéssel a tizenhatos vonaláról, de a védőinken megpattanó labdát, Rusák vetődve védte.

15. perc: A gyorsan bekapott gól után, rendezte a sorait a csapatunk és próbálja átvenni a játék irányítását. Az öt védős rendszerben játszó hazai csapat ellen, ez így hátrányban, már nem lesz könnyű.

18. perc: Olyan 350 - 400 néző előtt játszanak a csapatok.

20. perc: Egy bal oldali szöglet után, megduplázta az előnyét a Szolnoki MÁV FC. Ez a szöglet ugyan elég lapos volt, de egy hazai támadó, középen tovább sarkalta. A labda így jutott el a hosszú oldalon álló Balogh Miklóshoz, aki 8 méterrel, egyből a rövid sarokba belsőzte. 2 - 0

25. Perc: Sandal szerzett és tartott meg erőszakosan egy labdát a jobb oldalon. A beadása is jó volt, de a védők kifejelték a labdát a berobbanó Paku elől.

30. perc: Az elmúlt percekben nagyon sokat támadtunk, folyamatosan érkeztek a beadások, a szögletek. Igazi gólhelyzetünk azonban nem volt.

35. perc: Présingernek is volt egy ígéretes bal oldali, majd jobb oldali beadása, de a védők ezeknél is mentettek fejjel.

40. perc: Komoly erőket mozgatunk meg a szépítésért, de a hazai csapat nagyon fegyelmezetten visszazár. Ezért nincs hely. igazi gólszerzési lehetőséget kialakítani.

44. perc: Simon András kapott sárga lapos figyelmeztetést, mert reklamált a játékvezetőnél.

45. perc: Véget ért az első félidő, amely után nagyon komoly változás kell, hogy legyen esélyünk ezen a mérkőzésen.

46. perc: A második játékrésszel folytatódott a találkozó. A szünetben egyik csapat sem cserélt.

50. perc: Présinger veszélyes, lapos beadását, egy nagyon bátor kivetődéssel mentette Gazsi Tamás kapus.

53. perc: Paku Roland kapott sárga lapot, egy elég kíméletlen és indokolatlan becsúszás után.

58. perc: Varga Péter visszarántásért kapott sárga lapot.

60. perc: Sandal helyére, Szalánszki Gergő érkezett a Gyirmót FC Győr csapatában.

62. perc: Tóth László bal oldalai beadása után, Olasz néhány méterről fejelt mellé, pedig senki sem zavarta. A következő támadás után pedig a nagyon gyors Tóth László lépett ki a védők közül, de a lapos lövését védte vetődve Rusák.

65. perc: Megfogyatkozott a csapatunk, mert második sárga lappal Varga Pétert kiállította Oláh játékvezető. A középpályásunk a felező vonalnál próbált szerelni, de ezt olyan ütemtelenül tette, hogy lapot érő szabálytalanságot követett el.

66. perc: Simon András ment le nálunk és a Robert Jano állt be a helyére.

69. perc: Az első hazai sárga lap, a csapatkapitány Kenderes Zoltán kapta.

72. perc: Nokila Pantovic került helyzetbe a tizenhatosunk bal sarkánál, de ő még fölé lőtt. A következő hazai támadás után viszont, a teljesen egyedül kilépő Olasz Dénes, még Rusákot is kicselezve a kapunkba gurított. 3 - 0

74. perc: Hazai csere, Tóth Balázs helyett, Berdó Péter a pályán.

75. perc: Nagy Patrik nagyon erőszakosan tört előre és a szolnoki tizenhatos jobb sarkánál, határozottan meg is tartotta a labdát és így lövőhelyzetbe került. A hosszú sarokba tartó, lapos lövését pedig nem érte el Gazsi kapus. 3 - 1

76. perc: Lázár Patrik is sárga lapot kapott a Gyirmót FC Győr csapatában.

79. perc: A másik nagyon sokat dolgozó középpályását is lecserélte a Szolnoki MÁV FC. Nikola Pantovic helyére Angyal Norbert érkezett.

81. perc: Stieber András állt be nálunk, Paku Roland helyett.

84. perc: A Szolnok is kihasználta a harmadik csere lehetőségét. Olasz Dénes helyére, Mahir Jasarevic állt be a támadósorukba.

88. perc: Jasarevic kétszer egymás után is gólhelyzetbe került, de előbb mellé lőtt, a másik alkalommal pedig a tizenhatoson belül, nem tudta átvenni a labdát.

89. perc: Jasarevic ismét helyzetbe került, és a becsúszva szerelni próbáló Présinger buktatta. A játékvezető büntetőt ítélt és Présinger sárga lapot kapott. Tóth László a labdát a jobb sarok felé rúgta a büntetőből, de ezt Rusák egy szép vetődéssel kiütötte.

90. perc: Kettő perc hosszabbítás után, véget ért a találkozó.

FÉLIDŐ: 2 - 0

VÉGEREDMÉNY: 3 - 1

Molnár László vezetőedző értékelése:
Gratulálok a Szolnoki MÁV FC csapatának, mert ők lelkesen, fegyelmezetten futballoztak és így teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Mi viszont, szív és akarat nélkül játszottunk és ennek ez lett az eredménye. Jellemző a teljesítményünkre, hogy a 75 percben rúgtunk először kapura.

Balogh Pál vezetőedző értékelése:
Elsősorban azért jár elismerés a csapatnak, hogy fel tudott állni az elmúlt heti súlyos vereség után. A korai gól ugyan döntően befolyásolta a mérkőzés menetét, de azt mi tartottuk végig kontroll alatt. Több helyzetünk volt, a területeket pedig nagyon jól lezártuk az ellenfelünk előtt. Egyértelműnek és jogosnak tartom tehát a győzelmünket, a mai bajnoki mérkőzésen.