2017. november 19. 10:35:22  nyomtatási kép
1 - 0

2017.11.19. 13.00 óra, Budafok,
Merkantil Bank Liga, 18. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Nagy Norbert, Pápai Zoltán, Berényi Ákos, ifj. Szilágyi Sándor

BUDAFOKI MTE: Somogyi - Harsányi, Vaszicsku, Csizmadia, Vég - Kercsó, Filkor, Vass M., Nagy T. (Khiesz 84. perc) - Ihrig-Farkas (Pölöskei 56. perc), Vankó (Kovács D. 70. perc)

VEZETŐEDZŐ: Tóth Bálint

GYIRMÓT FC GYŐR: Sebők - Achim, Lengyel, Németh Zs., Présinger - Kiss M., Varga P. (Szalánszki 46. perc) - Stieber (Paku 80. perc), Nagy P., Czár (Szegi 66. perc) - Sandal

VEZETŐEDZŐ: Hannich Péter

GÓLSZERZŐK: Pölöskei 82. perc

SÁRGA LAPOK: Kovács D. 70. perc , Vass M. 73. perc / Stieber 47. perc

PIROS LAPOK:

1. perc: A hazai csapat kezdte a találkozót, amelyik piros mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban játszik. A Gyirmót FC Győr pedig tiszta sárga felszerelésben lépett pályára.

8. perc: Élénken kezdett a Budafoki MTE, amely a mérkőzés legelején sokat birtokolja a labdát. Rövid időn belül, két szögletet is rúgtak.

15. perc: Meddő budafoki mezőnyfölény jellemezte az első negyedórát, mert többet kezdeményeztek a hazaiak. Gólhelyzet azonban még nem volt a mérkőzésen.

25. perc: Kiegyenlítettebb lett a játék, de eseményekről, helyzetekről nem tudunk beszámolni. A kapusoknak, még igazán nem kellett beavatkozniuk a játékba.

30. perc: Présinger próbálkozott meg egy lövéssel,a budafoki tizenhatos bal sarkáról, de labdája a védőkről szögletre pattant. A bal oldali szöglet után, Lengyel hét méterről, a védők szorításában, fölé fejelt.

40. perc: A játék a két tizenhatos között zajlik és sokat elmond a csapatok teljesítményéról, hogy
mindkét edző elküldte melegíteni a tartalék játékosokat.

44. perc: Egy gyors hazai támadás után, Vankó került helyzetbe, de lövés helyett, a bal oldalon érkező Nagy Tamáshoz passzolt. A hazai csapat bal oldali középpályása azonban erőtlenül, Sebők Zsolt kezébe emelt.

45. perc: Mindkét csapat fegyelmezetten futballozik és alaposan megszervezte a védekezését. Így rengeteg az oldal passz és a labdatartás. A hazai csapat, a mérkőzés elején többet kezdeményezett.

46. perc:  A szünetben cseréltünk, Szalánszki Gergő állt be, Varga Péter helyére.

47. perc: Egy a félpályánál elkövetett szabálytalanság után, Stieber kapott sárga lapot.

52. perc: Achim erőszakosan szerzett egy labdát, a tétovázó Csizmadiával szemben. Utána egy lapos lövésre vállalkozott, amely olyan egy méterrel csúszott el, a hazai kapu jobb sarka mellett.

54. perc: Egy hazai támadás után,Ihrig-Farkas bal oldali beadása után, a hosszú oldalon érkező Kercsó, kevéssel maradt le a labdáról.

56. perc: Ihrig-Farkas helyett. Pölöskei Péter folytatja a Budafoki MTE csapatában.

57. perc: Pölöskei azonnal gólhelyzetbe is került és Lengyel csak becsúszva tudott menteni előle. A labda azonban megállt a kapunk előtt és a befutó, Nagy Tamás nyolc méterről, óriási helyzetben mellé lőtt.

65. perc: Sokkal mozgalmasabb a mérkőzés, pedig most a kellemetlen hideg mellett, az eső is nehezíti a csapatok helyzetét.

64. perc: Sebők nagy bravúrral hárított most. Nagy Tamás bal oldali beadása után, Vass Máté ügysen átlépte a labdát és így a mögötte érkező Pölöskei szabadon lőhetett kapura. a most beállt támadó, 12 méteres lapos labdáját, Sebők azonban kiütötte.

66. perc. Ismét csere nálunk, mert Szegi Vince érkezik, Czár Richárd helyére.

70. perc: A budafoki csapat is változtatott, náluk Kovács Dávid áll be és Vankó Imre ment le a pályáról.

70. perc: Egy kezezés miatt, Vég Bence kapott sárga lapos figyelmeztetést.

73. perc: Vass Máté követett el egy taktikai faultot és ez is sárga lapot ért a játékvezetőnél.

78. perc: Hajrázni próbál a hazai csapat és így talán lehet esélyünk, kontra támadásokból mögéjük kerülni.

80. perc: A harmadik cserénket követően, Paku a pályán és Stieber, nem folytatja a játékot.

82. perc: Egy bal oldali szöglet után, Csizmadia elől a védőink kifejelték a labdát, de ez elég rövidre sikerült. Így a labda azonnal vissza is került a tizenhatosunkon belülre, ahol Csizmadia, a szabadon álló Pölöskei elé bólintotta. A támadó pedig néhány lépésről a kapunkba lőtt (1 - 0).

84. perc: Nagy Tamás helyére, Khiesz Kornél érkezett a Budafoki MTE csapatában.

90. perc: Sandal kapott egy labdát középen és két védő mellett, gólhelyzetbe is került. A 10 méteres lövése azonban a kapu fölé szállt. Ez pedig komoly egyenlítési lehetőség volt.

90. perc: 3 perc a hosszabbítás.

93. perc: Hazai győzelemmel ért véget ez a bajnoki mérkőzés.

FÉLIDŐ: 0 - 0

VÉGEREDMÉNY: 1 - 0

Tóth Bálint, a Budafoki MTE vezetőedzőjének értékelése:
Ez egy tipikusan egy gólos mérkőzés volt, és örülök annak, hogy ezt az egy gólt a mi csapatunk rúgta. A mérkőzés előtt és a szünetben is kiemeltem, hogy cseréknek döntő szerepe lehet és ez később, be is igazolódott. Szervezett és tudatos volt a csapatunk és ennek köszönhetjük ezt a számunkra nagyon értékes három bajnoki pontot. Egy jó csapatot győztünk le, mert talán jobban is akartuk a győzelmet, de az biztos, hogy többet tettünk érte.

Hannich Péter. a Gyirmót FC Győr vezetőedzőjének értékelése:
Én is úgy gondolom, hogy ez egy egy gólos találkozó volt, hiszen két közel azonos tudású csapat volt a pályán. Igaz Sandal Dominik révén, nekünk megvolt az egyenlítési lehetőségünk a mérkőzés utolsó perceiben. Sajnos kicsit tompán kezdtük el ezt a találkozót, mert a támadósorunkban több olyan játékos is szerepelt, akik eddig nagyon keveset játszottak. A szünetben pedig, Varga Péter rosszulléte miatt cserélnünk kellett és az ő, pont a kapott gól előtti szituációban, nagyon hiányzott a csapatunkból.