20. Soproni VSE12

2017-2018

NB III. ELLENFELÜNK - ÉRDI VSE

2017. november 23. 11:15:35  nyomtatási kép

Az Érdi VSE csapata, jelenleg a bajnokság második helyén áll, de ugyanúgy 32 pontja van, mint a listavezető Kaposvári Rákóczi FC gárdájának. Ezzel a két csapattal pedig, csak az FC Ajka tudja tartani a lépést, amely most a harmadik helyen áll és 31 pontja van. Az igaz, hogy még messze van a bajnokság vége, de egyelőre úgy tűnik, hogy ez a három csapat kiemelkedik a mezőnyből. A Gyirmót FC Győr, az első fordulóban fogadta az Érdi VSE csapatát és azon a mérkőzésen vendég győzelem született.

NB III. Nyugati Csoport 1. forduló

Gyirmót, 2017 augusztus 13. vasárnap 15.30 óra

Gyirmót FC Győr II. – Érdi VSE    1 – 2  (1 – 1)

Gólszerzők: Máté János 20. perc / Melczer Vilmos 26. perc, Koós Gábor 55. perc

Gyirmót FC Győr II:

Rusák – Nagy B., Lengyel, Tiba, Papp R. (Horváth D. 82. perc) – Kovács - Galavics, Csongrádi (Tóth L. 64. perc) – Dávid (Kovács Zs. P. 59. perc), Stieber, Farkas Z. – Máté

Vezetőedző: Nagy László

Érdi VSE:

Borek – Kárász (Ország 67. perc), Bozsóki, Csiszár, Németh G. V. – Koós, Kónya (Pallagi 58. perc), Pál, Melczer – Balázsovics (Pintér N. 56. perc), Kelemen

Vezetőedző: Limperger Zsolt

1.   Gyirmót FC Győr II. – Érdi VSE               1 – 2    Melczer, Koós

2.   Érdi VSE – Pénzügyőr SE                        5 – 0    Kelemen 2, Melczer 2, Tárkányi

3.   FC Ajka – Érdi VSE                                   1 – 2    Pál, Németh G.V.

4.   Érdi VSE – III. Kerületi TVE                      2 – 2    Melczer, Balázsovics

5.   Kaposvári Rákóczi FC – Érdi                  1 – 2    Szabó A. ömgól, Koós

6.   Érdi VSE – Csepel FC                              1 – 1    Melczer

7.   Andráshida SC – Érdi V                           1 – 1    Pál

8.   Érdi VSE – THSE Szabadkikötő               4 – 0    Melczer 2, Csiszár, Koós

Érd, 2017 november 19. vasárnap 13.00 óra

Érdi VSE – Videoton FC II.    1 – 0  (0 – 0)

Gólszerzők: Balázsovics Máté 56. perc

Érdi VSE:

Kertész – Kárász, Bozsóki, Csiszár, Németh G. V. – Koós, Kónya, Pallagi (Pintér N. 36. perc), Melczer (Hegedűs 76. perc) – Balázsovics (Ország 88. perc), Kelemen

2. Érdi VSE        15 mérkőzés           9          5          1          30 – 12            32 pont

Látható, hogy az Érdi VSE csapata az első és a tizenötödik fordulóban is szinte azonos összeállításban játszott, ez az álladóság pedig nagy erénye az Érdi VSE - nek. A vezetőedzőjük, az FTC, egykori 22 – szeres válogatott labdarúgója, Limperger Zsolt, aki a spanyol Real Burgos, Celta Vigo és RCD Mallorca csapataiban futballozott, pedig szintén huzamos ideje, 2013 óta dolgozik az érdi csapattal.

A tavalyi bajnokságot második helyen végző csapat váza együtt maradt tehát és ennek a csapatnak az eredményei nagyon figyelemre méltóak. A bajnoki címet nyerő ETO FC Győr mögött igaz, kilenc ponttal lemaradt az érdi csapat, de a harmadik helyezett Kaposvári Rákóczi FC gárdáját, 8 ponttal előzték meg. A csapat kulcsemberének számító, a Siófok csapatában az élvonalban is szerepelt Melczer Vilmos is Érden maradt. A 31 éves támadó középpályás, pedig nagyon gólerős játékos, hiszen tavaly is 17 bajnoki találattal zárta az idényt.  Melczer Vilmos, a tavalyi bajnokságban lejátszott mérkőzéseinken, ellenünk is két gólt szerzett, és az idei bajnokságban is csapata legeredményesebb játékosa, nyolc találattal.

NB III. Nyugati Csoport 3. forduló – Érd, 2016 augusztus 21.

Érdi VSE – Gyirmót FC Győr II.   4 – 0

Gólszerző: Tárkányi 2 (40. perc, 89. perc), Melczer 2 (44. perc, 56. perc)

NB III. Nyugati csoport 20. forduló – Gyirmót, 2017 február 26.

Gyirmót FC Győr II. – Érdi VSE  0 – 1

Gólszerző: Palásthy 75. perc

Az Érdi VSE játékos kerete és mezszámai:

Kapusok:

93. Borek Norbert, 27. Horváth Viktor, 1. Kertész Ferenc, 99. Nagy Endre

Védők:

21. Bozsóki Imre, 13. Csiszár Zoltán, 18. Ebedli Zoltán, 2. Honti Attila Zsolt, 4. Kárász Krisztián, 11. Németh Gábor Vince, 7. Ország Péter, 14. Pintér Nikolasz

Középpályások:

19. Hegedűs Norbert, 5. Kónya Benjamin, 6. Koós Gábor, 20. Melczer Vilmos, 9. Pallagi Gábor Botond

Támadók:

15. Balázsovics Máté, 12. Füzér Zoltán, 10. Kelemen Patrik, 16. Pál Szabolcs, 17. Tárkányi Gergő

Az első fordulóban lejátszott bajnoki találkozón, a Gyirmót FC Győr második csapata, alaposan megizzasztotta az érdieket. Pedig az Alcufer Stadion center pályáján lebonyolított találkozón is a vendégek voltak a favoritok.

A mérkőzés esélyese most is az Érdi VSE és nem is úgy ismerjük a vasárnapi ellenfelünket, amely lebecsülné bármelyik ellenfelét – mondja Nagy László a Gyirmót FC Győr második csapatának vezető edzője. Így nem is igazán az eredménybe gondolkodunk most, hanem sokkal inkább arra készülünk, hogy maximálisan helyt álljunk Érden. Veszteni valónk nincs és az elmúlt két forduló győzelmei, meg is erősítettek bennünket. Nem lettünk hirtelen jobb csapat, de a játékosaink gondolkodás módja nagyon megváltozott. Megpróbáljuk tehát függetleníteni magunkat az előzetes esélyektől és a legjobb tudásunk szerint tesszük majd a dolgunkat.