20. Soproni VSE12

2017-2018

NB II. ELLENFELÜNK - WKW ETO FC GYŐR

2017. november 24. 13:03:34  nyomtatási kép

Az ETO csapatát minden labdarúgó szurkoló ismeri Győrben, hiszen egy több mint száz éves klub, amely négy bajnoki és ugyanennyi kupa győzelemmel büszkélkedhet. Az elmúlt évek viszontagságai után, a csapatnak a harmadik vonalból kellett, szinte újra indulnia és egy osztályváltás, már a tavalyi bajnokság után sikerült. Az ETO FC Győr ugyanis imponáló magabiztossággal nyerte az NBIII-as bajnokságot, hiszen 2016 novembere és 2017 júniusa között, egy 18 mérkőzésből álló, győzelmi sorozatot produkált. Így kilenc pontos előnnyel végzett az első helyen és feljutott a Merkantil Bank Liga NBII-es sorozatába.

1.  ETO FC Győr         32 mérkőzés    27        0          5          84 - 22            +64      81 pont

A patinás győri zöld - fehérek, az idén újoncként vágtak neki tehát a másodosztályú bajnokságnak és eddig a következő eredményeket érték el. Az elmúlt vasárnap, megszakadt az ETO FC Győr, hét mérkőzésből álló veretlenségi sorozata. Ennek ellenére látható, hogy az ETO jó formában van, hiszen a bajnokság őszi szakaszának hajrájában, fontos bajnoki rangadókat nyert meg hazai környezetben és idegenben is gyűjtögette a pontokat.

13. Soroksár SC - ETO FC Győr                    1 - 1    Szatmári

14. ETO FC Győr - Kazincbarcika                 4 - 3    Magasföldi 2, Bagi, Pongrácz

15. Szeged 2011 GA - ETO FC Győr              0 - 0

16. ETO FC Győr - MTK Budapest                 2 - 1    Szabó L., Szimcso

17. Soproni VSE - ETO FC Győr                    1 - 2    Nagy Á., Gyagya

18. ETO FC Győr - Mosonmagyaróvár          1 - 2    Gyagya

Merkantil Bank Liga 18. forduló

Győr, 2017 november 19. vasárnap 16.00 óra

ETO FC Győr - Credobus Mosonmagyaróvár  1 - 2  (0 - 2)

Gólszerzők: Gyagya Attila 64. perc / Laki Balázs 32. perc, Szépe János 39. perc

ETO FC Győr:

Szatmári Z. - Bagi, Gyagya, Debreceni, Vadász - Szimcso, Pongrácz (Szatmári L. 46. perc), Rokszin (Szabó L. 58. perc), Kovács K. - Zamostny (Kabát 78. perc), Magasföldi

Vezetőedző: Szentes Lázár

9.   ETO FC Győr        18 mérkőzés               7          5          6          22 - 22            26 pont

10. Gyirmót FC Győr 18 mérkőzés               7          4          7          29 - 24            25 pont

5 gólos: Zamostny Balázs

3 gólos: Gyagya Attila, Magasföldi József

2 gólos: Bagi István, Beliczky Gergő, Nagy Ádám

1 gólos: Pongrácz Viktor, Szabó Lukas, Szatmári Lóránd

Az ETO FC Győr csapatának első tíz bajnoki találkozóját, még Bekő Balázs irányította, akivel tavaly sikerült bajnokságot nyerni és így feljutni. A Budaörsi SC elleni hazai vereséget követően azonban, új vezetőedző, a 61 éves ETO legenda, Szentes Lázár kezébe került a karmesteri pálca. A nyolcvanas évek győri aranycsapatának centerével pedig stabilabb, és ami a legfontosabb, eredményesebb is lett a zöld - fehér gárda.

Bekő Balázs eredményei:

10 mérkőzés        15. helyezés            3          2          5          9 - 12              11 pont

Szentes Lázár eredményei:

8 mérkőzés          9. helyezés              4          3          1          13 - 10            15 pont

Szentes vezetésével, az ETO Parkban győztek a Kazincbarcika, a Nyíregyháza, az MTK Budapest és a Soproni VSE ellen. Pontot szereztek Dorogon, Soroksáron és Szegeden és csak az előző vasárnap botlottak meg otthon, a Credobus Mosonmagyaróvár ellen. Szentes Lázár, 1992 - ben egy rövid ideig már volt az ETO edzője, de huzamosabb ideig a Debrecen, a Szombathely, a Zalaegerszeg és a Diósgyőr élvonalbeli gárdáit irányította. A egykori hatszoros magyar válogatott csatár, a Gyirmót FC Győr sportigazgatója is volt néhány hónapig és a nyáron, Szaúd - Arábiából érkezett vissza Győrbe.

Az ETO FC Győr játékos kerete, két játékossal is csökkent a héten, de csak Kabát Péter távozása volt tervezett. A csatár bejelentette, hogy most a Mosonmagyaróvár ellen játszott utoljára az idén az ETO - ban. A már 40 éves támadó, 2016 augusztusában igazolt Győrbe és 38 mérkőzésen játszott az ETO csapatában és ezeken, 12 gólt rúgott. A tapasztalt támadó azonban egy ideje már a televíziós karrierjére készül és most is egy ilyen vetélkedő miatt, szünetelteti a labdarúgó pályafutását. Az viszont nagyon szomorú és sajnálatos, hogy egészségügyi okok miatt, az ETO 21 éves csapatkapitányának, Nagy Ádámnak fel kell hagynia professzionális futballal. A fiatal védő, agyrázkódást szenvedett az MTK Budapest elleni bajnoki találkozón és az ezt követő tüzetes orvosi vizsgálatok után derült ki, hogy nem folytathatja a labdarúgó pályafutását. Nagy Ádám, a klub saját nevelésű játékosa, aki már 18 éves korában bemutatkozott az első osztályban és 274 mérkőzést játszott az ETO csapatában. A Gyirmót FC Győr és a Gyirmót SE Győr valamennyi dolgozója és sportolója nevében, nagyon sok erőt és kitartást kívánunk Nagy Ádámnak ahhoz, hogy megtalálja a helyét a civil életben!