2017. november 27. 18:36:37  nyomtatási kép

ÉRDI VSE - GYIRMÓT FC GYŐR II.    3 - 1  (1 - 0)

NB III. Nyugati Csoport 16. forduló

Érd, 2017 november 26. vasárnap 13.00 óra - 200 néző

Játékvezetők: Borbás Bottyán Aurél (Gyürüsi Péter - Bati Norbert)

Az Érd TV összefoglalója a mérkőzésről:

Gólszerzők: Kelemen Patrik 12. perc, Melczer Vilmos 58. perc, Balázsovics Máté 78. perc / Vörösbaranyi Armand 72. perc

Sárga lapok: Kónya Benjamin 65. perc / Tóth László 10. perc, Csongrádi Márk 39. perc

Érdi VSE:

Borek - Kárász, Bozsoki, Csiszár, Németh G. V. - Koós (Füzér 88. perc), Kónya, Melczer - Balázsovics (Ország 81. perc), Kelemen P., Pintér N. (Tárkányi 87. perc)

Vezetőedző: Limperger Zsolt

Gyirmót FC Győr II:

Rengel - Nagy B., Horváth Cs., Szőcs, Papp R. - Gál I. (Gelencsér 62. perc), Tóth L. (Kovács - Galavics 82. perc), Csongrádi, Horváth D. (Kovács Zs. P. 46. perc) - Dávid L., Vörösbaranyi

Vezetőedző: Nagy László

Már a mérkőzés elején támadólag lépett fel, az esélyesebb hazai csapat és nem is kellett sokat várniuk az eső gólra. A 12. percben, Balázsovics, húsz méteres, lapos lövésébe ért bel a kapu előtt Kelemen Patrik és a labda így jutott a Gyirmóti kapuba (1 - 0). A folytatásban is több veszélyes helyzetet alakított ki az Érdi VSE, és sajnos a Gyirmót FC Győr második csapatának erejét teljesen fel is őrölte a védekezés.

Az érdi fölény, a második félidő 58. percében újabb hozott ismét gólt. Az 58. percben, egy bal oldali beadás után, Melczer Vilmos egy szép csukafejessel előzte meg Rengel Péter kapust (2 - 0). Erre a találtra azonban, a 72 percben válaszolni tudott a Gyirmót FC Győr második csapata. Gelencsér György szabadrúgása után, a későn reagáló védők között, Vörösbaranyi Armand szedte össze a labdát, és a közelről a hazai kapuba gurított (2 - 1).

A Gyirmóti gól azonban nem zavarta meg az Érdi VSE gárdáját és így hat perccel később be is biztosították a győzelmüket. Ekkor Balázsovics Máté kapott egy pontos labdát és két ügyes csel után, a kapunk rövid sarkába lőtt (3 - 1).

Ezzel a góllal ki is alakult a mérkőzés végeredménye, amely azt jelenti, hogy az Érdi VSE, holtversenyben az első, míg a Gyirmót FC Győr, pedig szintén azonos pontszámmal, a bajnokság utolsó előtti helyéről várja a tavaszi folytatást.

15. Gyirmót FC Győr II.       16 mérkőzés      3          2        11        14 - 36            11 pont

Limperger Zsolt vezetőedző értékelése:

Papírforma győzelmet arattunk és a játékosaink talán még valamennyit tartalékolni is tudtak a szerdai nagyon fontos, Nagykanizsa elleni Magyar Kupa mérkőzésre. Sajnos az viszont visszatérő problémánk, hogy az ellenfeleink helyzet nélkül is betalálnak. Így történt most is, hiszen tulajdonképpen a kapusunknak semmi védeni valója sem volt és mégis gólt kaptunk. Ez pedig elsősorban azért bosszantó, mert nekünk meg hat száz százalékos helyzet kellett a három rúgott gólunkhoz.

Nagy László vezetőedző értékelése:

Az a bátorság hiányzott a csapatunkból, amellyel talán jobb eredményt érhettünk volna el. Az elmúlt hetek eredményei alapján pedig, lehettünk volna egy kicsit merészebbek és kreatívabbak. Így azonban csak gratulálni tudunk az Érdi VSE csapatának a győzelemhez és az egész éves teljesítményükhöz. Egyértelműen látszik, hogy nagyon erős és egységes, bajnok esélyes csapatuk van.