MOSONMAGYARÓVÁR

DUNA ASZFALT TVSE

SZOMBATI ELLENFELÜNK - FC ADMIRA WACKER

2018. január 10. 20:26:24  nyomtatási kép

Szombaton 15.00 órakor, már az idei első felkészülési mérkőzésén lép pályára a Gyirmót FC Győr labdarúgó csapata. A vendéglátónk, a bécsi FC Admira Wacker Mödling gárdája lesz, amellyel 2017 nyarán is játszottunk egy edzőmérkőzést Ausztriában.

Az FC Admira Wacker Mödling labdarúgó csapata, az egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkező osztrák gárda. Kilenc alkalommal nyerték meg az osztrák első osztályú bajnokságot és tizenkétszer végeztek a második helyen. Hat alkalommal voltak osztrák kupagyőztesek és 1990 – ben az osztrák szuperkupát is megnyerték. Ez volt azonban az utolsó komoly sikerük Ausztriában, mert azóta csak a 2011 – 2012 – es évadban végeztek dobogós helyen, amikor harmadikok lettek a bajnokságban. Előtte viszont több idényt töltöttek a második osztályban és jelenleg, inkább középcsapatnak számítanak az osztrák élvonalban.

Az idei bajnokságban azonban, ismét esélyük van egy igazán jó eredmény elérésére, mert az őszi szezon után a bajnokság negyedik helyén állnak.

1 .Sturm Graz                            44 pont

2. Red Bull Salzburg                 43 pont

3. Rapid Wien                            34 pont

4. FC Admira Wacker                31 pont

FC Admira Wacker    20 mérkőzés    9          4          7          35 – 34            31 pont

A tavalyi bajnokság hatodik helyezése után, az idén előre lépett az Admira és ezt elsősorban egy edzőváltásnak tulajdonítják Bécsben. A horvát nemzetiségű vezetőedző Damir Burzic helyét ugyanis, 2017 szeptemberében, Ernst Baumeister vette át és vele, kimondottan jól szerepel a csapat. A 60 éves szakember, 2005 óta több alkalommal is volt már az Admira vezetőedzője és most a váltás előtt, a klub második csapatát irányította. Baumeister pedig, bátran be is állította a fiatal, a második csapatból felhozott labdarúgókat és el is köszönt a bécsiek légiósainak többségétől. Így jelenleg, főként korosztályos osztrák válogatott vagy már honosított labdarúgók játszanak az Admirában és mindössze négy külföldi labdarúgó maradt, ami Ausztriában nagyon kevésnek számít.

Az FC Admira Wacker Mödling játékos kerete:

Kapusok:

Manuel Kuttin, Andreas Leitner, Dennis Verwüster

Védők:

Macky Bagnack (kameruni), Ione Cabrera (spanyol), Thomas Ebner, Marcel Holzmann, Lukas Malicsek, Manuel Maranda, Pascal Petlach, Philipp Posch, Milos Spasic (szerb), Fabio Strauss, Markus Wostry, Stephan Zwierschitz

Középpályások:

Florian Fischerauer, Cristoph Knasmüller, Markus Lackner, Marcus Maier, Daniel Toth, Maximilian Sax (januárban az Astria Wienhez igazolt), Dominik Starkl, Willi Vorsager

Támadók:

Lukas Grozurek, Martin Jakolis (horvát), Sasa Kalajdzic, Patrick Schmidt

Új játékos, az év végén érkezett, de bajnokságban eddig még nem szerepelt, kétszeres kameruni válogatott, Macky Frank Bagnack. A belső védő, a spanyol Real Zaragoza csapatából érkezett, és előtte a Barcelona junior és B csapatában nevelkedett, majd a francia Nantes gárdájában is futballozott. A sok fiatal között, kulcsjátékosnak számít, a horvát utánpótlás válogatott center, Martin Jakolis, aki több belga csapatban is szerepelt már. Rajta kívül, az osztrák U 21 – es válogatott, Sasa Kalajdzic is meghatározó támadó. A két méter magas, szerb felmenőkkel rendelkező labdarúgó, a nyáron klasszikus mesterhármast rúgott ellenünk.

Flyeralarm Admira Wacker – Gyirmót FC Győr  3 – 1  (0 – 0)

2017 június 28. szerda 18.00 óra – Bécs BSFZ Arena centerpálya

felkészülési mérkőzés

Gólszerzők: Kalajdzic 3 (50. perc, 54. perc, 56. perc) / Présinger 65. perc

FC Admira Wacker:

Leitner (Kuttin 46. perc) – Zwiershitz (Posch 46. perc), Wostry (Petlach 46. perc), Maranda (Strauss 46. perc), Holzmann – Ebner (Starkl 46. perc), Spiridonovic (Maier 46. perc), Knasmüller (Kabashi 46. perc), Jakolis (Pavic 60. perc) – Schmidt (Vorsager 53. perc), Grozurek (Kaljdzic 46. perc)

Vezetőedző: Damir Burzic

Gyirmót FC Győr:

Rusák – Bodnár D. (próba játékos), Szőcs, Széles I., Présinger – Kiss M., Nagy P. – Szalánszki (Németh Zs. 46. perc), Paku (Veres Sz. 46. perc), Szegi (Irmes 77. perc) – Máté J. (Lengyel 77. perc)

Vezetőedző: Molnár László

50. perc: Kalajdzic nagyon hamar meg is hálálta a bizalmat, mert egy pontos centerezés után, ügyesen vette át a labdát és a kifutó Rusák mellett, félmagasan a kapu jobb sarkába helyezett. 1 - 0

54. perc: Holzmann ívelt középre egy szabadrúgást, a bal oldalról. A rövid saroknál, Kalajdzic érkezett és mindenkit megelőzve, élesen a rövid sarokba fejelt. 2 - 0

56. perc: Még tíz perc sem kellett Sasa Kalajdzicnak ahhoz, hogy klasszikus mesterhármast érjen el. Most a jobb oldalon keverte meg a védőnket és 14 méterről, laposan az ellenkező sarokba lőtt. 3 - 0

65. perc: Egy kicsit magunkhoz tértünk, a kapott gólok utáni sokkból és szépítettünk. Kiss Máté jobb oldali szabadrúgása után, először Máté próbálkozott egy lövéssel, de ezt még védte az osztrák kapus. A kipattanó labdára azonban, Présinger csapott le és 10 méterről a hosszú sarokba lőtt. 3 - 1

A legutolsó bajnoki mérkőzésén, hazai pályán győzött az FC Admira Wacker Mödling csapata, amely 2018 február harmadikán már folytatja is az osztrák élvonalbeli bajnokságot. Akkor a Red Bull Salzburg ellen idegenben lépnek majd pályára, tehát az egyik bajnokesélyes és jelenleg második helyezett ellen kezdenek már 2018 legelején. Nagyon rövid lesz tehát az osztrák csapat téli szünete, hiszen 2017 december 16 – án játszották le az utolsó bajnoki találkozójukat.

FC Admira Wacker Mödling – SCR Altach  3 – 1  (0 – 0)

Gólszerzők: Vorsager (54. perc), Jakolis (68. perc), Lackner (89. perc) / Gebauer (79. perc)

FC Admira Wacker Mödling:

Leitner – Posch, Vostry, Strauss, Ebner – Lackner, Vorsager (Maier 71. perc) – Sax (Schmidt 81. perc), Grozurek, Kalajdzic (Petlach 86. perc) – Jakolis

Az Admira tétmérkőzésen, még az 1989 – 1990 –es Kupagyőztesek Európa Kupájában találkozott, magyar csapattal. Akkor a második fordulóban, a Ferencváros volt az ellenfele és 1 – 0 arányban, mindkét mérkőzésen legyőztek a budapesti csapatot. Előkészületi találkozón viszont, a Gyirmót FC Győr is volt már az Admira ellenfele. 2013 január 19. – én, szintén Bécsben játszott egymással a két csapat és az osztrákok 4 – 2 – re győztek. Csank János volt akkor a Gyirmót FC Győr edzője és a góljainkat, Nagy Gábor és Magasföldi József szerezték. Ennek a mérkőzésnek a külön érdekessége, hogy az Admira csaptában játszott Patrick Mevoungou, akit utána igazolt le a Győri ETO FC és azóta, már több magyar csapatban is az ellenfelünk volt.