GYIRMÓT FC GYŐR-
BSS MONOR

U12 VERESÉGE MÓVÁRON

2018. március 12. 15:46:11  nyomtatási kép
Hétvégén Mosonmagyaróváron 3-1-es vereséget szenvedett az U12-es csapatunk. Lakatos Attila bővebb értékelése olvasható a cikk további részében.

Lakatos Attila: „A mérkőzést 4-4-2-es játékrendszerben kezdtük, az edzéseken nyújtott hozzáállásuk és az felkészülési mérkőzésen nyújtott teljesítményük alapján ezúttal a kezdőcsapatban adtam lehetőséget Pusztai Gergőnek és Dobai Dominiknak, akik az őszi szezon során a kiemelt bajnokikon mérkőzéskeretbe sem tudtak bekerülni. Az alapcsapatból Csöngei Balázs betegség miatt, Németh Kende pedig sérülés miatt hiányzott.

A mérkőzés első 5-10 percében kifejezetten jól léptünk fel, támadólag kezdtük a mérkőzést. A mezőnyfölényünk helyzetekben nem mutatkozott meg, annak ellenére, hogy többször is az ellenfelünk védelme mögé tudtunk kerülni. Ellenfelünk több labdavesztésünk után egyre veszélyesebb ellentámadásokat vezetett a mi bal oldalunkon. Két középpályán elvesztett labda után a védőink mögé belőtt labdából futásgyorsaságban megverték a védekezésünk bal oldalát, és az így kapott két gól után nehéz helyzetbe kerültünk, kapusunktól is elmaradt a bravúr. Az első félidőben keveset veszélyeztettünk, a középpályán rendre kulcsfontosságú párharcokat vesztettünk, így igazán nagy helyzetünk csak kettő volt az első félidőben. A párharcaink nagy részét a támadóharmadban elvesztettük, 1v1 elleni játékban támadásban keveset vállaltunk, dinamikában, vagányságban elmaradtunk ellenfelünktől. A pontrúgásaink hordoztak veszélyt magukban, de vagy az ellenfelünk kapusa magabiztosan mozdult ki a labdára, vagy mi maradtunk le egy-egy kipattanóról.

A második félidőben a cseréknek köszönhetően is sokat javultunk agresszivitásban, letámadásban, játék felépítésében. Több gólhelyzetet sikerült kialakítanunk, aminek nagyon örültem, hogy mindkét szélről, hiszen a felkészülés alatt is eddig többnyire egyoldalasnak láttam a csapatunkat támadásban. A gólunk után meggyőződésem, hogy meg is fordítottuk volna a meccset, de a legrosszabbkor kaptuk egy egyéni kapushiba után a gólt, és ez egy kicsit megtörte a lendületünket. A második félidőben ellenfelünk egyetlen kapuralövéséből gólt szerzett. A második félidei csapatunk nagyon jó felfogásban, nagy győzni akarással lépett a pályára. A mérkőzés ezen időszakában már a pálya tengelyét is uraltuk, sok hasznos, gyors labdajáratást, súlypontáthelyezést, kényszerítőt láttam a fiúktól. A védelemből nagyon határozott mélységi belépésekkel létszámfölényt sikerült kialakítanunk, de talán még többet is vállalkozhattak volna a védőink. Nagy gólhelyzeteket már csak keveset tudtunk ekkor kialakítani, de így is benne volt a levegőben, hogy kiegyenlítünk. Nagyon tetszett, hogy higgadtak maradtunk, nem kapkodtunk hátrányban sem. A labdajáratásban a megszokottnál kicsit lassabbak voltunk, de ellenfelünk fizikálisan erősebb játékosok alkották, mint minket, így minden labdáért, gólhelyzetért meg kellett küzdenünk.

Összességében az első félidőben gyengébb teljesítményt nyújtottunk, és ellenfelünk két gyors játékosával nem tudtuk felvenni a ritmust. A második félidőben viszont több jó egyéni teljesítményt, több mentálisan erősödő játékost láttam a csapatunknál. Az eredmény ellenére nem vagyok csalódott. Az elkövetkező mérkőzéseken is fogok mindenkinek lehetőséget biztosítani, hiszen a szezon végére ki kell derülnie, hogy kik azok a játékosok, akik az U14-es bajnokságban megállják majd a helyüket.

A mérkőzésen kiemelkedő teljesítményt nyújtott Kelemen Milán, aki a védelem mindkét oldalán nagyon hasznosan játszott. Kráz Tamás és Fekete Márton játéka is kiemelkedett a többiek közül ”