A KISEBBEK - U 13 FIÚ / U 15 LEÁNY

2017-04-05 12:06:10

A Gyirmót SE Győr, nagypályán versenyző korosztályai mellett, a kisebbek is elkezdték a tavaszi szezont. Bencze Károly vezetőedző, nagyon tehetséges U 13 - as csapata, két bajnoki mérkőzést játszott, a megyei U 14 - es bajnokságban. Ez a korosztály, 8 + 1 létszámmal, a két tizenhatos között, 2 x 35 perces mérkőzéseket játszik és így készül fel a következő évi teljes pályás bajnokságra.  Az U 15 - ös leányok, négy csapatos torna rendszerben szerepelnek, és három ilyen eseményen vannak túl. Náluk egy mérkőzés húsz percig tart, tehát a tornákon egy óráig fociznak, 7 + 1 csapatokban, félpályán, a kisebb 5 x 2 méteres kapukkal.

U 15 leány bajnokság 1. forduló - Zalaegerszegi torna

2017 március 12. vasárnap

Gyirmót SE Győr U 15 leány - Zalaegerszegi TE U 15 leány                     2 - 1

Gyirmót SE Győr U 15 leány - FC Ajka U 15 leány                                    3 - 0

Gyirmót SE Győr U 15 leány - Mosonmagyaróvári TE U 15 leány             3 - 0

Gólszerzők: Mohácsi Dóra 4, Illés Lili 2, Vangel Celina Hanna, Süveges Hanna

Gyirmót SE Győr U 15 leány:

Bakó Rebeka, Mohácsi Dóra, Takács Fanni, Vangel Celina Hanna, Nagy Kitti, Illés Lili, Süveges Hanna, Máthé Eszter, Illés Hanna, Nick Veronika, Jóna Orsolya, Németh Kitti, Nyári Szilvia, Sturm Klára

u 15 leány bajnokság 2. forduló - Mosonmagyaróvári torna

2017 március 19. vasárnap

Gyirmót SE Győr U 15 leány - Zalaegerszegi TE U 15 leány                       0 - 0

Gyirmót SE Győr U 15 leány - FC Ajka U 15 leány                                      1 - 0

Gyirmót SE Győr U 15 leány - Mosonmagyaróvári TE U 15 leány               1 - 1

Gólszerzők: Mohácsi Dóra, Vangel Celina Hanna

Dömötör Dóra, Mohácsi Dóra, Bakó Rebeka, Takács Fanni, Vangel Celina Hanna, Nagy Kitti, Havas Patricia, Illés Lili, Süveges Hanna, Máthé Eszter, Illés Hanna, Nick Veronika, Jóna Orsolya, Németh Kitti, Markotics Virág

U 15 leány bajnokság 3. forduló - Ajkai torna

2017 március 25. szombat

Gyirmót SE Győr U 15 leány - Zalaegerszegi TE U 15 leány                     0 - 1

Gyirmót SE Győr U 15 leány - FC Ajka U 15 leány                                    1 - 2

Gyirmót SE Győr U 15 leány - Mosonmagyaróvári TE U 15 leány            2 - 0

Gólszerzők: Illés Lili 2, Jóna Orsolya

Dömötör Dóra, Illés Lili, Máthé Eszter, Illés Hanna, Nick Veronika, Jóna Orsolya, Németh Kitti, Nyári Szilvia, Sturm Klára, Tóth Éva Mária

Kálmán Tibor vezetőedző értékelése:

Az alapos téli felkészülés után, bizakodva vártuk az első fordulót. Sok mozgást és gyors, agresszív letámadást kértem a lányoktól és ezt ők meg is valósították. Mérkőzésről- mérkőzésre erősödött a csapatjátékunk is és egyre jobb összhang alakult ki a csapatrészeink között is. Nagyon sok helyzetet alakítottunk ki és igazán szép gólokkal nyertük meg a mérkőzéseinket.

A mosonmagyaróvári tornán, nehéz, felázott, sáros talajon játszottunk és ez nem kedvezett, a mi technikás futballunknak. Kemény párharcok, rengeteg ütközés jellemezte a mérkőzéseket és örültem, hogy a lányok megismerték ezt az agresszív stílust. A védekezésünkkel és a koncentrációval elégedett voltam, de a pontrúgásink nem sikerültek.

Az ajkai fordulóban, nyolc meghatározó játékosunk hiányzott, mert az időpont, megegyezett az U 18. - as bajnoki mérkőzéssel. Így ez jó erőfelmérő volt, a fiatalabb játékosainknak, akik remekül helyt is álltak ezen a tornán. Stabil védekezésből, gyors kontratámadásokat vezettünk és ezt a taktikát, mindhárom mérkőzésen fegyelmezetten betartották a lányok. Hiányérzetem csak a pontatlan támadás befejezések miatt van, de azért külön dicséret illeti a lányokat, hogy az utolsó pillanatig küzdöttek

Megyei U 14 Győri A csoport 8. forduló

Győrszentiván SE U 14 - Gyirmót SE Győr U 13     1 - 1 (0 - 0)

2017 március 26. vasárnap 11.00 óra - Győrszentiván

Gólszerzők: Vida József 45. perc / Lányi Dominik 38. perc

Gyirmót SE Győr U 13:

Kocsis Hunor - Peisser Soma (Bonnyai Milán 36. perc), Fekete Márton (Simon Attila 36. perc), Kalmár Péter, Rimai Ákos, Horváth Gergő (Dányi Milán 36. perc), Horváth Zétény (Sipőcz Álmos 36. perc), Lányi Dominik, Tarsoly Kristóf (Szabó Márton 36. perc)

Vezetőedző: Bencze Károly

Megyei U 14 Győri csoport 9. forduló

Gyirmót SE Győr U 13 - Gönyű SE U 14     6 - 0 (2 - 0)

2017 április 01. szombat 10.00 óra - Gyirmót

Gólszerzők: Füzi Ákos 2 (29. perc, 32. perc), Kalmár Péter 2 (64. perc, 65. perc), Madár Zsombor 39. perc, Tarsoly Kristóf 55. perc

Kocsis Hunor - Füzi Ákos, Bonnyai Milán, Fekete Márton (Tankovics Máté 36. perc), Kalmár Péter, Horváth Zétény, Lányi Dominik (Sipőcz Álomos 36. perc), Tarsoly Kristóf, Simon Attila (Madár Zsombor 36. perc)

8 csapatos bajnokság: jelenleg 1. helyezés

Bencze Károly vezetőedző értékelése:

Az első tavaszi bajnoki mérkőzésünkön, az akaratunkat sikerült ráerőltetnünk, a fizikálisan erőteljesebb hazai csapatra. Nagyon sok gólhelyzetet dolgoztunk ki, de ezeket sorra "elpuskáztuk". Még a számunkra megítélt büntetőt is kihagytuk és így, csak egy pontot tudtunk begyűjteni. A Gönyű elleni, második bajnoki mérkőzésünkön viszont, kiemelkedően teljesítettünk. Már az első félidőben eldöntöttük a találkozót így a folytatásban felszabadultan futballoztunk. Köszönjük a szülőknek a biztatást és a sok tapsot!