2017-04-07 23:27:00

DVSC - GYIRMÓT FC GYŐR 2 - 1 (0 - 1)

2017.04.08. szombat, 18.00 óra, Debrecen, Debreceni Nagyerdei Stadion, 2 237 néző

OTP Bank Liga, 25. forduló

JÁTÉKVEZETŐK: Bognár Tamás - Albert István, Farkas Balázs - Medovarszki János - Németh Ádám, Nagy Róbert

DVSC: Danilovic - Osváth, Brkovic, Mészáros, Ferenczi - Feltscher, Jovanovic, Filip, Tőzsér (C), Holman - Suk Hyunjun

VEZETŐEDZŐ: Leonel Pontes

GYIRMÓT FC GYŐR: Nagy - Achim, Bojovic, Kolcak, Radeljic - Bori (C), Simon A., Kiss, Tamás - Bebeto, Antonov

VEZETŐEDZŐ: Urbányi István

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazai csapat piros mezben, piros nadrágban és fehér sportszárban, a Gyirmót FC Győr pedig tiszta sárga felszerelésben lépett pályára.

8. perc: Megszereztük a vezetést! Kiss Máté ívelt át a hosszú oldalra, egy bal oldali szögletet. Ott pedig, Simon András érkezett és nagyon pontosan fejelt, az üresen maradt ellenkező sarokba. 0 - 1

9. perc: Buktatásért, Filip kapott sárga lapot.

13. perc: A nézőszám a mérkőzésem 2.237 fő.

15. perc: Az első negyedóra elteltével vezetünk tehát és higgadtan, nyugodtan és labda biztosan futballozunk.

16. perc: Achim kapott egy labdát a jobb oldalon, amit bevezetett a 16 - os sarkáig. Onnan kapura lőtt, de a lapos lövése elkerülte a hosszú sarkot.

18. perc: Antonov erőszakosan tartott meg egy labdát a 16 - oson belül. Szinte az alapvonalról pedig megpróbált a kapuba ívelni, de a lövése fölé ment.

20. perc: A dél - koreai Suk, előbb egy távoli lövéssel, majd egy bal oldali beadással próbálkozott. Az első fölé ment, a másodiknál pedig nem talált társat.

23. perc: Ferenczi bal oldali, lapos beadása után, Radeljic nehéz helyzetben, becsúszva mentett szögletre.

30. perc: A Debrecen nagy erőket mozgatott meg az egyenlítésért és rövid időn belül rúgott három szögletet. Viszont igazán gólveszélyes helyzetet nem tudott kialakítani.

33. perc: Radeljic is sárga lapot érően szabálytalankodott.

36. perc: Holman Dávid 19 méteres, bal oldali szabadrúgását, védte a jól helyezkedő Nagy Sándor.

38. perc: Egy felívelt labda, a pontosan a a 16 -os vonalán érkező Feltcher elé került, akinek a félmagas bombája kevéssel kerülte el a kapunk jobb sarkát.

44. perc: Ferenczinek és Tőzsérnek is volt egy - egy ígéretes lapos lövése, de Nagy Sándor mindkettőt vetődve védte.

45. perc: 2 perc a hosszabbítás az első félidőben.

45. perc: Az első félidő utolsó negyed órájában, a DVSC dominált. Sok támadást vezettek, de a védelmünk és a játékkal nagyon jól együtt élő Nagy Sándor kapus, ezeket tudta hárítani.

46. perc: A szünetben mindkét csapat cserélt. Nálunk Bebeto helyett Novák Csanád, a debreceni csapatban pedig, a védő Osváth ment le és egy támadó Könyves érkezett.

47. perc: Nagy DVSC helyzettel kezdődött a második félidő. Két debreceni támadó is védőink mögé került, de az első lövés és az utána középről érkező Könyves Norbert, ismétlés is elakadt a játékosainkban.

53. perc: Brkovic kapott sárga lapot, egy a félpályánál elkövetett szabálytalanságért.

54. perc: A szórványos hazai támadások közben, Kiss Máté jutott el a debreceni tizenhatosig, de lövés helyett, passzolt és az nem volt pontos.

62. perc: Egyenlített a Debreceni VSC. Egy bal oldali szöglet után, most a DVSC fejelt gólt. Az előrehúzódó védő, Brkovic a rövid saroknál érkezett és a kapuba csúsztatott. 1  1

64. perc: Nálunk, Simon András helyére Madarász Márk, a DVSC csapatában pedig Feltscher helyére, Handzic érkezett.

65. perc: Egy bal oldali beadás után, az ellenkező oldalon érkező Holman, hat méteres fejesét, óriási bravúrral ütötte ki Nagy Sándor kapus.

66. perc: Novák lépett ki középen és Brkovic, a játékvezető szerint a 16 - os vonalon buktatta. Így védő megkapta a második sárgáját és kiállították. Mi viszont nem kaptunk büntetőt és a közeli szabadrúgást, Kiss Máté magasan fölé rúgta.

68. perc: A harmadik csere a hazai csapatnál, Suk helyett Sekulic a pályán.

74. perc: Madarász az alapvonalról adott középre, ahol Novák érkezett a védők gyűrűjében. A labda végül Novákról pattant tovább, de a gólvonalról sikerült kirúgnia Jovanovicnak.

75. perc: Antonov két jó csel után tüzelt, de a 18 méteres bombáját ki tudta öklözni Danilovic.

79. perc: Könyves ment utána egy a védőinkről felpattanó labdának, de a közeli perdítését védte Nagy kapus.

81. perc: Novák lapos lövése, talán fél méterrel kerülte el a DVSC kapu jobb sarkát.

82. perc: A csere cseréje nálunk, Novák helyett, Csiki Norbert lépett pályára.

85. perc: Radeljic adott el egy labdát a tizenhatosunk előtt, amely után Handzic lőhetett 18 méterről, de nem találta el a kapunkat.

85. perc: Madarász Márk is sárga lapos figyelmeztetést kapott.

87. perc: Teljesen nyílt a mérkőzés, percenként alakulnak ki helyzetek a kapuk előtt.

90. perc: Debreceni gól. Mészáros Norbert fejelt a kapunkba. Egy bal oldali Ferenczi beadás után, a másik belső védő, Nészáros Norbert előzte meg a védőinket és a hosszú sarokba fejelt. 2 - 1

90. perc: 3 perc a ráadás a mérkőzés végén.

93. perc: Véget ért a találkozó, amelyet a hajrában szerzett fejes góllal megnyert a hazai csapat.

GÓLSZERZŐK: Brkovic 62. perc, Mészáros 90. perc / Simon A. 8. perc

SÁRGA LAPOK: Filip 9. perc, Brkovic 53. perc / Radeljic 33. perc, Madarász 85. perc

PIROS LAPOK: Brkovic 66. perc

VÉGEREDMÉNY: 2 - 1  (0 - 1)

Urbányi István a Gyirmót FC Győr vezetőedzője:

- Én azt gondolom, hogy minden tekintetben, jobban játszottunk mint a Debrecen. Az egyetlen dolog amiben a hazai csapat volt jobb, az a rúgott gólok száma. A játékosaim pedig elmondták, hogy a második gólt megelőzően, a játékvezető kijelentette, hogy nem volt szöglet. Majd hozzátette, hogy úgysem ebből kapunk majd gólt, de mint később kiderült, ebben tévedett. Amikor pedig a mérkőzés végén azt mondtam a játékvezetőnek, hogy ezzel el is döntötték a mérkőzést, akkor pedig engem küldtek el a kispadtól. Nekünk a döntetlen sem lett volna megfelelő eredmény és ezért megpróbáltunk a győzelemre játszani és így is cseréltünk.

Loenel Pontes a Debreceni VSC vezetőedzője:

- Voltak olyan mérkőzéseink, amikor győzelmet érdemeltünk volna és mégsem sikerült nyernünk. Ez pedig egy olyan találkozó volt, amikor a szerencse mellénk állt.  Azért viszont mindenképpen dicséretet érdemel a csapatunk, hogy a hajrában még emberhátrányban is veszélyes helyzeteket tudtunk kialakítani. Az edző számára az mellékes, hogy a védők vagy a támadók szerzik a gólokat és ezen a mérkőzésen, a két nagyon profi gondolkodású belső védő meg is érdemelte, hogy eredményes legyen. Nagyon fontos három pontot szereztünk és ez erőt kell adjon ahhoz, hogy a lehető legjobb eredményeket érjük el a hátralévő nyolc fordulóban.