2017 április 09. vasárnap 11.00 óra

NB III. Nyugati csoport 26. forduló

Játékvezetők: Szalai László (Mohos Milán - Baráth Noémi)

Komárom VSE:

Szatmári - Huszárik, Kovács, Musitz (c), Szekér - Bán, Kiss, Végh B., Csonka (Solymos 65. perc) - Végh T., Folmer

Vezetőedző: Bozsik Péter

Gyirmót FC Győr II:

Rusák - Nagy B., Lengyel, Présinger, Papp - Szegi (Kőris 57. perc), Veres Sz., Szalánszki, Paku (Kőris 57. perc) - Farkas Z.(c) (Irmes 73. perc), Máté

Vezetőedző: Nagy László

Bátran kezdett a Komárom VSE, amely valóban nagyon megerősödött a télen. Minden csapatrészükbe, olyan rutinos játékosok érkeztek, mint Szatmári, Huszárik, Kiss vagy Folmer.

Sok eddigi NB III - as ellenfelünkkel ellentétben, nem is álltak be védekezni, hanem motiváltan és nyíltan futballoztak. Ezzel talán egy kicsit meg is lepték, a mi fiatal csapatunkat és így nagyon jött, hogy a 24. percben vezetést szereztünk. Ekkor egy bal oldali beadás után, a Máté elől felszabadítani akaró védőkről pattant fel a labda. Erre a leggyorsabban, Farkas Zoltán reagált és tíz méterről, kapásból a hosszú sarokba lőtt (1 - 0).

A gól után, egy kicsit nyugodtabban játszott a csapatunk, de továbbra is sokat kezdeményezett a vendégcsapat is. A második félidőben is hasonló volt a játék képe és ismét nagyon jó időpontban szereztünk gólt. A 79. percben, Irmes a jobb oldalról, pontosan adott középre, ahol Máté János megelőzte a védőket és a hosszú sarokba perdített. (2 - 0). A hajrában már teljesen kitámadott a Komárom, de a mezőnyfölényük ellenére, igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani. Az utolsó percekben pedig, a belső védő Kovács hibázott középen és így Borkai Ádám, egyedül léphetett kis és magabiztosan ki is használta a ziccerét (3 - 0).

Egy kicsit csalóka végeredmény született tehát ezen az NB III - as bajnoki mérkőzésen, mert a mutatott játékot illetően, nem volt ekkor különbség a két csapat között. Ezt a játékot azonban gólokra játsszák és ezeket ma a Gyirmót második csapat rúgta.

Nagy László vezetőedző értékelése:

Nagyon örülök annak, hogy győztünk, mert ez volt az elsődleges célunk. Ismét sokat segítettek a cserék, mert jól szálltak be és sokat tettek hozzá a mérkőzéshez. A mutatott játékunk előtt, azonban értetlenül állok, mert az nagyon gyenge volt. Én azonban úgy tanultam, a régi nagy edzőktől, hogy az ilyen sikerek az igazán értékesek. A jövő héten viszont, ki kell javítanunk a hibáinkat, mert a Puskás Akadémia második csapata klasszisokkal jobb ellenfél lesz.

Bozsik Péter vezetőedző értékelése:

Mi futballoztunk és a Gyirmót FC Győr második csapat rúgta a gólokat. Nem is nagyon tudok semmi mást mondani erről a mérkőzésről, mert ebben a mondatban minden benne van. Eltüntettük a különbséget, amely a bajnoki tabellán van a két csapat helyezése között, mert a mezőnyben valóban jól játszottunk. A védekezési hibáinkat, a hazai csapat azonban könyörtelenül kihasználta.