ELLENFELÜNK - BUDAPEST HONVÉD

2017-04-28 11:28:51

- Az előző fordulóban vereséget szenvedtünk a Vasas ellen és okulnunk kell ennek a mérkőzésnek a hibáiból. Nekünk már minden hátralévő mérkőzésünk egy bajnoki döntő lesz és azt pedig pontosan tudjuk, hogy milyen nehéz egy döntő mérkőzés. A Gyirmót FC Győr ellen is nagy csatára számítok tehát annak ellenére, hogy őket már mindenki elkönyvelte kieső csapatként. Valóban közel vannak ehhez, de pontosan ezért már felszabadultabban futballozhatnak és a saját jövőjükért is küzdenek. Az elmúlt fordulókban nagyon megizzasztották a Videoton, az Újpestet és a Ferencvárost. Mi nem járhatunk így, mert szeretnénk még tovább álmodozni a bajnoki címről.

A Budapest Honvéd, a tavasszal lejátszott fordulókban mindössze három mérkőzést játszott hazai környezetben. A kispesti piros - feketéknek azonban a Debrecent, a Ferencvárost és a Paksot is sikerült legyőzniük a Bozsik Stadionban.

28. Vasas FC - Budapest Honvéd              1 - 0

Az előző fordulóban tehát elveszítették a budapesti rangadót, amelyen azonban a Vasas FC büntetőt is hárító kapusa, Nagy Gergely volt a mezőny legjobbja. A Budapest Honvéd a megszokottnak mondható 3 - 5 - 2 -es játékrendszerben és a következő összeállításban játszott egy héttel ezelőtt.

Budapest Honvéd:

Gróf - Lovric (Bobál 72. perc), Kamber, Barát - King, Hidi, Gazdag (Koszta 68. perc), Zsótér, Holander (Balázs 74. perc) - Lanzafame, Eppel

A Budapest Honvéd és a Videoton FC a bajnokság 2016 - os szakaszát is azonos 34 ponttal zárta. Ez a versenyfutás pedig, azóta is folytatódik a bajnoki tabella jelenlegi első és második helyezett csapata között. A legtöbb győzelemmel azonban a kispestiek rendelkeznek és az utolsó fordulóban, hazai pályán a Bozsik Stadionban játszanak majd a Videotonnal.

1.  Budapest Honvéd                        28 m    15        5          8          41 - 26            15        50 p

2.  Videoton FC                         28 m    14        8          6          53 - 24            29        50 p

3.  Vasas FC                                      28 m    14        5          9          44 - 31            13        47 p

4.  Ferencvárosi TC                          28 m    11        9          8          45 - 38              7        42 p

Rendkívül gólerős a Budapest Honvéd ékpárja, hiszen a góllövő listát most, Eppel Márton vezeti 12 góllal. Nem sokkal marad el mögötte, az inkább az előkészítésben jeleskedő, olasz Davide Lanzafame sem, aki 8 gólt rúgott. Ennek ellenére a Budapest Honvéd az eddig lejátszott két bajnoki mérkőzésünkön, három félidőn keresztül nem tudott gólt szerezni ellenünk. Sajnos az utolsó félidőben viszont nagyon kijött nekik a lépés és négyszer is betaláltak a kapunkba az Alcufer Stadionban.