ELLENFELÜNK - VASAS FC

2017-05-19 13:27:57

A bajnokság 2017 -es szakaszában pedig, az őszi szakaszhoz képest, a bajnokságban gyengébb eredményeket is produkálnak. Az viszont mindenképpen figyelmeztető jel, hogy a Magyar Kupa döntőjébe is bejutott a csapatuk, négyszer győzött vendégként az idén tavasszal.

OTP Bank Liga 10. forduló

Gyirmót, Alcufer Stadion 2016 szeptember 21. szerda 19.00 óra

Gyirmót FC Győr - Vasas FC    1 - 0  (0 - 0)

Gólszerző: Filkor Attila 51. perc

OTP Bank Liga 21. forduló

Újpest, Szusza Ferenc Stadion 2017 február 25. szombat 15.30 óra

Vasas FC - Gyirmót FC Győr    1 - 1  (0 - 1)

Gólszerzők: Király Botond 80. perc / Novák Csanád 25. perc

20.                       Vasas FC - Szombathelyi Haladás           2 - 3    Ristevski, Saglik

21.                       Vasas FC - Gyirmót FC Győr                   1 - 1    Király

22.                       Mezőkövesd FC - Vasas FC                     0 - 2    Ristevski, Berecz

23.                       MTK Budapest - Vasas FC                       1 - 0

24.                       Vasas FC - Debreceni VSC                      2 - 3    Ádám, Vaskó

25.                       Videoton FC - Vasas FC                          1 - 2    Remili, Murka

26.                       Vasas FC - Újpest FC                               2 - 3    Gaál, Király

27.                       Ferencvárosi TC - Vasas FC                     1 - 2    Berecz, Saglik

28.                       Vasas FC - Budapest Honvéd                  1 - 0    Burmeister

29.                       Diósgyőri VTK - Vasas FC                        2 - 1    Burmesiter

30.                       Vasas FC - Paksi FC                                 0 - 3

31.                       Szombathelyi Haladás - Vasas FC           2 - 2    Burmeister, Gaál

OTP Bank Liga 31. forduló

Sopron, Városi Stadion 2017 május 13. szombat 18.00 óra

Szombathelyi Haladás VSE - Vasas FC    2 - 2  (0 - 1)

Gólszerzők: Iszlai Bence 49. perc, Schimmer Szabolcs 89. perc / Felix Burmesiter 36. perc, Gaál Bálint 72. perc

Vasas FC:

Nagy G. - Burmeister, Korcsmár (Vaskó 67. perc), Ristevski - Kleisz, Vida, Berecz, Hangya - Kulcsár, Gaál (Ádám 76. perc), Remili (Manjrekar 80. perc)

3. FTC                31 m.           13        10        8          51 - 40            +11      49 pont

4. Vasas FC        31 m.           14        6          11        47 - 38            +9        48 pont

A német vezetőedző, Michael Oenning csapata, a Ferencvárossal csatázik tehát a bajnoki bronzéremért. Angyalföldön pedig úgy gondolják, hogy a hátralévő két fordulóban, több pontot is tudnak szerezni, idegenben a Gyirmót FC Győr és otthon a Mezőkövesd FC ellen, mint az FTC. A Ferencvárosi TC sorsolása papíron valóban nehezebbnek látszik, hiszen idegenben játszanak a hétvégén a Videoton ellen és a záró fordulóban pedig, a mindig három esélyes Újpest elleni mérkőzésük következik, az Üllői úton. A Vasas FC, a dobogón végzett, a bajnokság őszi szakaszának végén. A tavaszi fordulókban azonban, sok tekintetben elmaradtak ettől a teljesítménytől, amelyet bizonyítanak is a számok.

Vasas FC -  ősz          19 mérkőzés    10    4    5        30 - 18   + 12 gólarány          34 pont

Vasas FC - tavasz      12 mérkőzés      4    2    6        17 - 20   -  3 gólarány            14 pont

A Vasas FC gólszerzői:

9 gólos:               Gaál Bálint (Haladás VSE 7 gól, Vasas FC 2 gól)

7 gólos                Ádám Martin

6 gólos                Mahir Saglik

5 gólos:               Berecz Zsombor, Vaskó Tamás

3 gólos                Felix Burmeister, Remili Mohamed, Jevgenij Pavlov

2 gólos                Ferenczi István, Király Botond, Korcsmár Zsolt, Murka Benedek, Kire Ristevski

1 gólos                Kulcsár Tamás, Vida Máté

A Vasas FC viszont remekelt a rangadókon, hiszen idegenben tudott győzni a Budapest Honvéd, a Videoton FC és a Ferencvárosi TC ellen is. 2017 május 31. -én pedig lesz még egy nagyon fontos mérkőzésük, amikor a Magyar Kupa döntőjében játszanak majd a Ferencvárossal, a Groupama Arénában. Az angyalföldiek, a Testvériség SE, a Csornai SE, az ETO FC Győr, a Dorogi FC, az Újpest FC és a Mezőkövesd FC csapatainak legyőzésével jutott el a fináléba. A most szerdai elődöntőben, pedig egy könnyed, önbizalom növelő győzelmet arattak Mezőkövesden és így összesítésben, 7 - 0 arányú gólkülönbséggel kerültek a fináléba.

Magyar Kupa elődöntő, visszavágó mérkőzés

Mezőkövesd, 2017 május 17. szerda 20.00 óra

Mezőkövesd FC - Vasas FC    0 - 5  (0 - 2)

Gólszerzők: Berecz András 4. perc, Kulcsár Tamás 27. perc, Mahir Saglik 68. perc, Ádám Martin 71. perc, Hangya Szilveszter 86. perc

Vasas FC:

Nagy G. - Burmeister (Debreceni 46. perc), Vaskó, Ristevski - Szivacski, Vida, Berecz (Kleisz 69. perc), Hangya - Kulcsár (Ádám 65. perc), Saglik, Remili

A Vasas FC játékos kerete és mezszámai:

Kapusok: 1. Nagy Gergely, 33. Vukasin Poleksic (montenegrói), 90.Póser Dániel

Védők: 4. Ristevski Kire (macedón), 7. Hangya Szilveszter, 19. Felix Burmeister (német),

21. Korcsmár Zsolt, 28.Vaskó Tamás, 89. Debreceni András

Középpályások: 3. Manjrekar James (kanadai), 6. Szivacski Donát, 12. Király Botond,

13. Berecz Zsombor, 20. Kleisz Márk, 23. Vida Máté

Támadók: 6. Ádám Martin, 10. Remili Mohamed, 17. Jevgenij Pavlov (ukrán), 27. Murka Benedek, 30. Gaál Bálint, 39. Ferenczi István, 66. Mahir Saglik (török), 70. Kulcsár Tamás