SPARTAK TRNAVA - GYIRMÓT FC GYŐR 1-0 (0-0)

Spartak Trnava - Gyirmót FC Győr  1 - 0  (0 - 0)

Felkészülési mérkőzés, 400 néző

2017 július 01. szombat 11.00 óra - Jaslovske Bohunice

Játékvezető: Kralovic Peter

Spartak Trnava:

Vantruba (Takac 46. perc) - Kadlec, Hladik (Tóth 46. perc), Godal Lukic 46. perc), Conka (Janso 46. perc) - Gressak (Tomovic 46. perc), Pehlivan (Bogdanovski 64. perc) - Cserednicsenko, Mihalik, Lovas (Yao 29. perc) - Egho

Vezetőedző: Nestor El Maestro

Gyirmót FC Győr 1. félidő:

Rengel - Bodnár D., Lengyel, Szőcs, Papp - Nagy P., Varga P. - Balogh A., Paku, Senic M. - Máté

Gyirmót FC Győr 2. félidő:

Rengel - Szegi, Szőcs (Irmes 70. perc), Présinger, Németh Zs. - Veres Sz., Kiss M. - Kőris, Paku (Stieber A. 62. perc), Senic M. (Czár 60. perc) - Szalánszki.

Vezetőedző: Molnár László

A Trnava - tól néhány kilométerre lévő, Jaslovske Bohunice Stadionban került lebonyolításra ez a felkészülési találkozó. Nagyon hangulatos pálya, remek játéktér és kiváló, egyáltalán nem meleg időjárás fogadta a csapatokat. A Spartak Trnava csapata piros mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban, a mi csapatunk pedig a megszokott tiszta sárga felszerelésben lépett pályára.

6. perc: Conka bal oldali elfutása után, Cserednicsenko került helyzetbe, de lövés helyett, a beadást választotta és az pontatlan volt.

10. perc: Cserednicsenko átadása után, Egho került helyzetbe a tizenhatoson belül. A támadó, bal oldali 14 méteres lövése azonban elkerülte a kapunk jobb felső sarkát.

14. perc: Egy kiugratás után, Máté János elől mentett kifutva a szlovák kapus. A sarok rúgás után pedig két lövéssel is próbálkoztunk, de ezeket is mentette Vantruba kapus.

23. perc: Többet kezdeményez a szlovák csapat, de igazi helyzetet nem tudnak kialakítani. A mezőnyjáték dominál inkább, az azonban gyors és kemény.

28. perc: Az ukrán, Cserednicsenko magasan beívelt szabadrúgása után, Rengel egy bátor öklözéssel mentett a berobban támadók elől.

30. perc: Egy kimondottan szép támadás után, az osztrák Marton Eghot ugratták ki a bal oldalon. A támadó, bal lábas lövése azonban elcsúszott a kapunk hosszú sarka mellett.

39. perc: Mihalik bal oldali beadása is megtalálta középen Eghot, akiről viszont kiderült, hogy nem túl jó arányban használja aki a helyzeteit. Most rossz irányba fordult a labdával és a védőink szerelték.

42. perc: Nagy Patrik remekül csavart egy szögletet a rövid sarokhoz. Ott Lengyel érkezett és a csúsztatott fejese nagyon kevéssel kerülte a szlovák kapu bal alsó sarkát. Ez nagyon komoly gólhelyzet volt!

45. perc: A csapatunk egy nagyon kemény és kimondottan harcos első félidőt játszott, a Spartak Trnava első csapatával. Azért pedig feltétlenül dicséretet érdemel, hogy szervezetten futballozott és a játék egyetlen elemében sem maradt el a hazai csapattól.

46. perc: A csapatunk a második félidőt a következő összeállításban kezdte:

A szlovák csapatban pedig , öt helyen változtatott Nestor El Maestro vezetőedző.

55. perc: Nagy erőket mozgatott meg a Spartak Trnava a második félidő elején, de ennek mindössze két szögletrúgás lett az eredménye.

61. perc: Egy a védők mögé ívelt átadás után, ismét Egho került helyzetbe, de szögletre szerelték a védőink. A jobb oldali szögletnél viszont, a holland Yao emelkedett a legjobban és tíz méterről a hosszú sarokba fejelt. 1 - 0

67. perc: Yao futott el a jobb oldalon és jól is adott középre. A belül érkező támadók viszont egymást zavarták és így senki sem jutott lövéshez.

70. perc: Egy kicsit megfogta a csapatunka a kapott gól, mert most pontosabban és gyorsabban játszik az ellenfelünk.

76. perc: Czár adta be a labdát a bal oldalról, de a középen érkező Szalánszki elől menteni tudtak a védők.

77. perc: Az ellentámadás után, a nagyon aktív Cserednicsenko, verte meg a védőinket a bal oldalon. Egészen közelről kapura is lőtt, de Rengel bele tudott ütni a lövésbe és így Présinger fel tudott szabadítani.

82. perc: Irmes eladott labdája után, Cserednicsenko lőhetett kapura, de a 18 méteres lövését magabiztosan védte Rengel.

83. perc: Bogdanovski vállalkozott középről egy lövésre, olyan 26 méterről. A lövése nagyon veszélyesen közelítette a jobb felső sarokhoz, de Rengel egy mutatós vetődéssel hárított.

90. perc: A mérkőzés hajrájában jobban futballozott a szlovák csapat, amelyet nagyon megnyugtatott a rúgott gól.
A mérkőzés egészét tekintve viszont nyugodtan elmondható, hogy egy kimondottan hasznos felkészülési mérkőzést játszott most a csapatunk.

Molnár László vezetőedző értékelése:

Az eddig lejátszott három felkészülési mérkőzésünk közül ez volt a legjobb, mert most játszott a legharcosabban a csapatunk. Ez tehát mindenképpen előrelépést jelent, de továbbra is nagyon komoly problémát jelent, hogy a gól nincsen benn a támadó játékunkban. A próbajátékosok és a sérülések miatt, eléggé felforgatott csapatok játszottak mindkét félidőben, de az így is egyértelmű, hogy a legjobban egy igazi góllövő csatár hiányzik. Kíváncsian várjuk a holnapi felkészülési mérkőzésünket, hiszen élmény lesz futballozni, egy olyan remek csapat ellen mint a Galatasaray.