Gyirmót FC Győr - STC Salgótarján 2 - 1 (0 - 0)

Gyirmót FC Győr - STC Salgótarján  2 - 1  (0 - 0)

2017 július 15. szombat 17.00 óra - Mátraháza, edzőtábor pálya, 150 néző

Gólszerző: Máté János 58. perc,Czár Richárd 76. perc / Karacs Roland 55. perc

Sebők - Achim, Szőcs, Széles, Présinger - Nagy P., Paku - Szalánszki, Simon A., Kőris - Jano

Gyirmót FC Győr 2. félidő:

Vezetőedző: Molnár László

STC Salgótarján:

Helesfai (Czerula 46. perc) - Karacs, Gál, Gubacsi, (Lukács 65. perc), Banjoc - Spitzmüller (Illés 65. perc), Domonyi (Nikolic 75. perc) - Oláh (Bogáti 46. perc), Kovács B. (Szalka 65. perc), Lakatos Cs. (Gaszner 65. perc) - Pataki (Oroszi 65 perc)

Vezetőedző: Zoran Kuntic

Tudósítás:

1. perc: Elkezdődött a felkészülési mérkőzés, amelyen a mi csapatunk tiszta kék felszerelésben, a salgótarjáni gárda pedig vörös mezben, fehér nadrágban és fehér sportszárban lépett pályára.

10. perc: Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, így kimondottan jó iramú volt az első tíz perc. Simon Andrásnak volt egy életerős lövése, de ez kapu fölött hagyta el a játékteret.

15. perc: Ahogy várható volt, az NB III - as ellenfelünk, nagyon nagy lelkesedéssel futballozik és így egyelőre kiegyenlített a találkozó.

20. perc: Nagy Patrik bal oldali szabadrúgása után, Simon fejelt,a kapunak háttal állva, elég kifacsarodott helyzetből, és így nem is találta el a kaput.

25. perc: Fokozatosan átvettük a játék irányítását, mert lényegesen többet van nálunk a labda. Próbálunk sokat és gyorsan passzolni és így rést találni, a most már visszahúzódó és kontrázó salgótarjáni csapat ellen.

26. perc: Ismét Simon András próbálkozott egy átlövéssel, Ez vélhetően kaput is talált volna, de egy közbeugró védőről szögletre pattant. A jobb oldali szöglet után, a hosszú oldalon, Szőcs és Paku is elvétette a labdát, komoly gólhelyzetben.

30. perc: Nagy harc, kemény küzdelem jellemzi a mérkőzést, de a saját térfelére teljesen visszaálló Salgótarján ellen, helyzetet nem tudunk kialakítani. Igaz, hogy ez pálya elég keskeny és rövid és sem segíti most a játékunkat.

40. perc: Nagy Patrik bal oldali szöglete után, a salgótarjáni kapus, egy nagyon bátor kivetődéssel mentett a berobbanó támadóink elől. Közvetlenül ezután, pedig Présinger jobb oldali szabadrúgását is veszélyes helyzetben mentették fejjel, az ellenfelünk védői.

43. perc: Simon András, olyan 22 méterről eresztett el egy jobb lábas bombát. Ez remek lövés volt, de a labda a felső lécről kifelé pattant.

45. perc: Véget ért az első félidő, amely élénk és küzdelmes játékot hozott. Gólt azonban nem sikerült szereznünk és talán a vártnál kevesebb helyzetünk is volt.

46. perc: Nálunk a teljes csapatot lecserélte Molnár László, az STC Salgótarján viszont csak két helyen változtatott.

Gyirmót FC Győr 2. félidő: Rusák - Szegi, Lengyel, Lázár, Németh Zs. - Kiss M., Varga P. - Czár, Stieber A., Farkas Z. - Máté

49. perc: Egy a védőkről kipattanó labdát, Stieber András azonnal kapura rúgott 20 méterről. A félmagas bombát, A szünetben beállt Czerula Dávid kapus, egy mutatós vetődéssel szögletre ütötte. A bal oldali sarokrúgás után, Lázár került helyzetbe, de a félfordulatból leadott, 14 méteres lövése fölé szállt.

55. perc: Egy nagyon formás, jobb oldali salgótarjáni támadás után, vezetést szerzett az STC Salgótarján. Bogáti remek ütemben ugratta ki, a védőink mögé érkező Karacs Rolandot, aki a kimozduló Rusák felett a kapu közepébe lőtt. 0 - 1

57. perc: Egy jobb oldali beadást, Farkas Zoltán remekül fejelt vissza a középen érkező Máté elé. A támadónk pedig 12 méterről, egyből kapura is lőtte, de Czerula kapus óriási bravúrral mentett.

58. perc: Máté János egyenlített, aki egy jobb oldali Kiss Máté szöglet után fejelt a hálóba. A salgótarjáni kapus, csak beleütni tudott a 10 méteres, földre fejelt labdába. 1 - 1

62.perc: Stieber András lapos lövését és Czár Jobb oldali éles beadását is magabiztosan hárította a salgótarjáni kapus. Ezekben a percekben, Czerula Dávid tartotta tehát mérkőzésben a csapatát.

65. perc: Öt játékost cserélt az STC Salgótarján és így most egy elég fiatal csapatuk folytatja a mérkőzést. Az érkezők, Lukács, Gaszner, Illés, Oroszi és Szalka Dominik.

70. perc: Most hasonló a helyzet, mint az első félidő második felében. Mi irányítunk tehát, az ellenfelünk pedig visszaáll, és ezen a zárt védekezésen nehezen találunk rést.

76. perc: Németh Zsolt nagy, bal oldali bedobása után, Máté harcolt a büntető pontnál a védőkkel. Előle sikerül felszabadítani, de a 16 - os vonalra guruló labdát, Czár Richárd nagyon okosan a kapu jobb oldalába lőtte. 2 - 1

80. perc: Németh Zsolt bal oldali beadása után, Stieber fejelt kapura. A beadás azonban egy kicsit magas volt és ígya középen érkező játékosunk, nem igazán tudta irányítani a labdát.

83. perc: Megint egy bal oldali akció, ahol Stieber, Németh majd Czár volt játékban. Czár Richárd beadása után , Farkas Zoltán elől nehezen szabadítottak fel a védők.

90. perc: Győzelemmel zártuk ezt a felkészülési találkozót és ez a játék képe alapján megérdemelt. A Salgótarján vezető gólja után, egy magasabb sebességi fokozatban futballoztunk és ez két szép találatot eredményezett. Az ellenfelünk egy nagyon motivált és szervezett csapat volt, tehát egy hasznos felkészülési találkozót játszottunk.

Molnár László vezetőedző értékelése:

Természetesen jobban örültem volna, ha három vagy négy gólt rúgunk, mert erre, elsősorban a második játékrészben meg is volt a lehetőségünk. A kapott gólunk előtt, ismét hibáztunk és ezt ki kellene már zárni végre a játékunkból. Az ellenfelünk szervezett és harcos csapat volt, tehát az komoly pozitívum, hogy meg tudtuk fordítani a találkozót. Ezen a felkészülési találkozón cseréltünk utoljára teljes csapatot, mert látni akartam, hogy milyen formában van a játékos keretünk.Az utolsó két gyakorló mérkőzésen, már élesebb csapatot fogok a pályára küldeni, mindössze, három - négy cserével.