GYIRMÓT FC GYŐR II. - BKV ELŐRE 0 - 2

2017-10-29 23:59:05

BKV Előre:

Horváth G. – Lanczkor, Kálmán (Ferkó 12. perc), Miklósvári, Csikortás – Molnár S., Banai – Huller, Csepregi, Sánta (Szabó L. 81. perc) – Balogh B. (Csanálosi 46. perc)

Vezetőedző: Batári Csaba

Gyirmót FC Győr II:

Rengel – Horváth Cs., Tiba, Széles I., Papp – Tóth L., Csongrádi – Dávid L. (Nagy B. 43. perc), Jano (Horváth D. 77. perc), Kőris (Kovács - Galavics 86. perc) – Vörösbaranyi

Vezetőedző: Nagy László

Nagyon indiszponáltan kezdte a mérkőzést a Gyirmót második csapata, hiszen már a negyedik percben gólt kapott. Egy jobb oldali szöglet után, az előrehúzódó belső védő, Miklósvári fejelt közelről a hálóba (0 – 1). Ezután is támadásban maradt a vendég csapat, amely sokkal jobban alkalmazkodott a sáros, vizes pályához. Több helyzetet is kialakítottak és a 22. percben, növelték is az előnyüket. Akkor egy bal oldali beadás találta meg a hosszú oldalon Balogh Bencét, aki közelről lőtt a hálóba (0 – 2). A Gyirmót FC Győr II. megpróbált szépíteni, előbb Dávid Levente próbálkozott egy lövéssel, majd Kőrisnek volt egy ígéretes lehetősége. A félidő utolsó perceiben, néhány sárga lapot érő belemenés borzolta a kedélyeket, miközben az eredmény már nem változott.

A fordulás után, a BKV Előre elsősorban arra figyelt, hogy megőrizze a két gólos előnyét. A vendégek tehát nem igazán akartak látványosan futballozni, a Gyirmót II. játékosai, pedig nem nagyon tudtak. Erre igaz részben mentség, hogy viharos és teljesen kiszámíthatatlan szélviharban folytatódott a találkozó. Néhány kisebb helyzetik eljutott a csapatunk, de többre nem futotta az erejükből a szívósan védekező ellenféllel, és az időjárási elemekkel vívott harcban. Ilyen körülmények között döntő jelentősége volt annak, hogy a vendégek végig előnyben futballoztak és ezért megérdemelten vitték el a három bajnoki pontot Gyirmótról.

Batári Csaba vezetőedző értékelése:

Az első húsz perc, gólra törő játékával, tulajdonképpen eldöntöttük ezt a bajnoki mérkőzést. Természetesen örülünk is ennek, hiszen sérülés miatt, kétszer is cserélni kényszerültünk. Rettenetes időjárási viszonyok között játszottunk, amelyekhez nem volt könnyű alkalmazkodni.

Nagy László vezetőedző értékelése:

A mérkőzés elején, súlyos figyelmetlenségek miatt, nagyon hamar két gólos hátrányba kerültünk. Igazából fél óra elteltével, találtunk vissza a mérkőzésbe és a második játékrészben már mi irányítottunk. Ekkor sokat dolgoztunk az egyenlítésért és jobban is futballoztunk. Az viszont a mi külön balszerencsénk, hogy ebben az időszakban, az időjárás alkalmatlan volt a minőségi játékra.