VASÁRNAPI ELLENFELÜNK - ZALAEGERSZEGI TE FC

2017-12-08 02:28:38

Merkantil Bank Liga 2. forduló

Gyirmót, 2017 augusztus 05. vasárnap 18.00 óra

Gyirmót FC Győr – Zalaegerszegi TE FC    5 – 0  (3 – 0)

Gólszerzők: Nagy Patrik 6. perc, Lázár Patrik 31. perc, Nagy Patrik 34. perc, Simon András 61. perc, Szegi Vince 83. perc

Gyirmót FC Győr:

Sebők – Achim, Lázár, Szőcs, Présinger – Kiss M., Varga P. – Szegi, Nagy P. (Paku 76. perc), Czár (Németh Zs. 59. perc) – Simon A. (Jano 85. perc)

Vezetőedző: Molnár László

Zalaegerszegi TE FC:

Szappanos – Króner (Forgács 46. perc), Koszó, Nagy T., Polényi – Végh, Bedi (Balázs Zs. 55. perc), Dubek – Babati, Vernes, Ekker (Fujsz 46. perc)

Vezetőedző: Zoran Spisljak

- Semmiképpen sem lehet annak a mérkőzésnek az eredményéből kiindulni most, hiszen az a találkozó még a bajnokság legelején volt – kezdi az esélyek latolgatását, Sebők Zsolt a Gyirmót FC Győr kapusa és csapatkapitánya. Én inkább egy nagyon küzdelmes találkozóra számítok, hiszen az is teljesen bizonytalan, hogy milyen talajú pályán tudunk majd futballozni. Az évtől azonban, nagyon szeretnénk egy győzelemmel elbúcsúzni, mert igazán az adna erőt a téli felkészüléshez és a bajnokság folytatásához. Sajnos a szerdai Magyar Kupa mérkőzésünk és a Budaörs elleni bajnoki találkozónk, nem sikerült és ezért elég csalódottak vagyunk. A vendéglátók sincsenek igazán jó passzban, hiszen a tabellán lényegesen előrébb várták Zalaegerszegen is a csapatukat. Van tehát javítani való mindkét oldalon és mi arra készülünk, hogy ez vasárnap nekünk sikerüljön.

A 2001 – 2002 – es idényben magyar bajnoki címet ünneplő ZTE FC, tavaly a csalódást jelentő hetedik helyen végzett a másodosztályú bajnokságban. Így a nyáron változás történt a szakmai stáb élén is és az 52 éves, szerb – angol kettős állampolgárságú, Zoran Spisljak lett a vezetőedző. A magyarországi karrierjét Debrecenben, Herczeg András mellett asszisztens edzőként kezdő Spisljak, dolgozott már vezetőedzőként az Újpest FC és a Békéscsaba 1912 Előre csapatainál. Zalaegerszegen pedig úgy vélték, hogy a mostani csapatuk a tavalyinál jobb eredményt fog elérni a bajnokságban, sőt akár a feljutásra is esélyes lehet.

1.   Zalaegerszegi TE – ETO FC Győr                0 – 0

2.   Gyirmót FC Győr – Zalaegerszegi TE         5 – 0

3.   Kisvárda – Zalaegerszegi TE                       1 – 0

4.   Zalaegerszegi TE – BFC Siófok                   5 – 2    Gál, Babati, Balázs, Vernes, Kertész

5.   FC Csákvár – Zalaegerszegi TE                   1 – 2    Balázs, Babati

6.   Zalaegerszegi TE – Ceglédi VSE                  2 – 0    Fujsz, Babati

7.   Békéscsaba – Zalaegerszegi TE                  0 – 3    Polényi, Ekker, Vernes

20. ETO FC Győr – Zalaegerszegi TE                 2 – 1    Vernes

14. ZTE              20 mérkőzés           6          5          9          21 – 29            23 pont

Merkantil Bank Liga 20. forduló

Győr, 2017 december 03. vasárnap 15.00 óra

WKW ETO FC Győr – Zalaegerszegi TE FC    2 – 1  (1 – 1)

Gólszerzők: Magasföldi József 10. perc, Erdélyi László 53. perc / Vernes Richárd 45. perc

Szappanos – Nagy G., Koszó, Nagy T., Bedi, Fujsz (Ekker 56. perc) – Ágoston (Végh G. 60. perc), Patvaros, Dubek – Vernes (Paudits 67. perc), Balázs Zs.

Vezetőedző: Felipe Matos

Mint látható, a ZTE FC legutolsó bajnoki mérkőzésén, már brazil származású másodedző, Felip Matos irányította a csapatot. Zoran Spisjak ugyanis, a 19. fordulóban Mosonmagyaróváron elszenvedett 3 – 1 vereség után, az őszi szezon eredménytelensége miatt, közös megegyezéssel szerződést bontott a klubbal. A hátralévő időben pedig, a pályaedző, az FTC futsal csapatának volt vezetőedzője, Felipe Matos és a kapusedző, Vlaszák Géza vezeti a zalaegerszegi gárdát. Velük eddig egy sikeres Magyar Kupa mérkőzést, a megyei első osztályú Szarvasi FC ellen és a múlt vasárnap, 2 – 1 arányú vereséggel végződött, ETO elleni  találkozót játszotta le a  ZTE FC. A zalaegerszegi vezetőknek, 2018 január 31 – ig van lehetőségük új vezetőedzőt keresni, de szeretnék megtalálni, már a januári felkészülésük elejére.

A Zalaegerszegi TE FC játékos kerete pedig alaposan meg is erősödött a nyáron és ezért is meglepő, hogy a csapat tíz bajnoki találkozón, a kapuba sem tudott betalálni. Pedig az egyik új támadó, Vernes Richárd a bajnokcsapat, a Budapest Honvéd gárdájából érkezett. A volt utánpótlás válogatott csatár, a Paksi FC csapatában is megfordult már, sőt egy rövid ideig még Ausztráliában is futballozott. A 93 élvonalbeli mérkőzésén szerzett 17 gólja és a 18 gólpassza azonban, mindenképpen figyelemreméltó teljesítmény. A 29 éves, 188 cm magas belső védő, Koszó Balázs a Credobus Mosonmagyaróvár csapatából érkezett a nyáron Zalaegerszegre. A szlovák nemzetiségű, Tomas Dubek pedig az a szomszédos ország első osztályában, az MFK Ruzomberok csapatában játszott a tavalyi idényben. Az egyszeres szlovák válogatott középpályást, 2013 – ban a szlovák liga legjobb játékosának is megválasztották.

A zalaegerszegi TE FC játékos kerete és mezszámai:

Kapusok: 1. Szappanos Péter, 34. Szemerédi Norbert, 36. Macher Dávid

Védők: 4. Forgács András, 6. Koszó Balázs, 14. Nagy Gábor, 16. Króner Martin, 21. Kretz Bálint, 23. Polényi Gábor, 24. Szabó Marek

Középpályások: 5. Hegedűs Tamás, 8. Patvaros Zsolt, 15. Horváth Dániel, 17. Horváth Leonárd, 18. Ágoston Donát, 22. Végh Gábor, 26. Dubek Tomas, 27. Bedi Bence, 88. Nagy Tamás

Támadók: 7. Vernes Richárd, 9. Kertész Tamás, 10. Babati Benjamin, 11. Fujsz Richárd, 20. Vass György, 29. Ekker Milán, 77. Paudits Patrik, 92. Balázs Zsolt

A Zalaegerszegi TE FC gólszerzői:

5 gólos: Babati Benjamin, Vernes Richárd

2 gólos: Balázs, Zsolt, Dubek Tomas, Fujsz Richárd, Kertész Tamás

1 gólos: Ekker Milán, Gál Mátyás, Polényi Gábor

A gyengébb bajnoki szereplést, némiképpen ellensúlyozza az, hogy a ZTE FC eddig továbbjutott a Magyar Kupa sorozatban. Igaz, hogy ebben az elég szerencsés sorsolásnak is szerepe lehetett, hiszen a főtáblán eddig csak a megyei bajnokságokból érkező ellenfelei voltak a zalaegerszegi gárdának. A következő fordulóban azonban, élvonalbeli együttessel kell majd megküzdeniük, mert a továbbjutáshoz, a Puskás Akadémia FC csapatát kell legyőzniük.

A Zalaegerszegi TE FC Magyar Kupa mérkőzéseinek eredményei:

6. forduló:

Gárdony - Agárdi Gyógyfürdő (Fejér megyei I. osztály) – Zalaegerszegi TE FC  0 – 3

Gólszerzők: Babati, Dubek, Kertész