A közgyûlésen hét napirendi pontot tárgyaltak a küldöttek, ezek az alábbiak voltak:
1. Szövetség tevékenységérõl szóló elnökségi szakmai beszámoló elfogadása
2. Elnökség beszámolója a számvitelrõl szóló 2000. évi C. törvény szerint
3. Közhasznúsági jelentés
4. Felügyelõ Bizottság beszámolója a jóváhagyott költségvetés teljesítésérõl
5. Elnökség soron következõ évi szakmai és pénzügyi terve
6. Alapszabály módosítása
7. Egyebek:
a.) Felhatalmazás vagyoni értékû jogok pályázati úton történõ értékesítésére
Csányi Sándor, az MLSZ elnöke az elsõ öt napirendi pont kapcsán prezentációban foglalta össze az elmúlt egy év tapasztalatait, valamint felvázolta a szövetség jövõbeli terveit, és elõadása végén leszögezte: megítélése szerint az MLSZ szakmailag és pénzügyileg is erõsebb mint egy évvel ezelõtt volt.
Az MLSZ elsõ embere az elmúlt év sikerei között megemlítette a 2014-es U19-es Eb-rendezési jogának elnyerését, az idei, május végén esedékes FIFA-kongresszus rendezését, valamint a magyar játékvezetésben jól érzékelhetõ pozitív változásokat. Csányi Sándor hozzátette: labdarúgásunk hosszú távú fejlõdését szolgálja, hogy csökkentek az amatõr futball versenyeztetési költségei, elõreléptünk a Grassroots terén, és a profi futballban is szemmel látható a fejlõdés.
Az MLSZ gazdálkodása kapcsán Csányi Sándor megemlítette: a szövetség mérlegfõösszege mintegy háromszorosára, 11,4 milliárd forintra emelkedett, a 2011-es pénzügyi eredmény 453 millió forint volt, az összbevétel megközelítette a 10 milliárd forintot. A tervek szerint 2012-ben 14,1 milliárdból tud gazdálkodni a Magyar Labdarúgó Szövetség.
A TAO-program keretében 1015 elfogadott pályázatra az MLSZ 19,2 milliárd forintot hagyott jóvá, ebbõl 13,3 milliárdot hívtak le és használtak fel a pályázók. A 2012/13-as évadra 1500 pályázat beérkezésére számít a szövetség, a támogatási igény pedig elérheti 60 milliárd forintot. Az MLSZ 4,2 millárd forintos támogatást igényelt TAO-ból, a támogatási összeget mûködési költségeire, infrastruktúra-fejlesztésre, valamint a Bozsik-programra fordítja.
Csányi Sándor az infrastrukturális fejlesztések kapcsán elmondta: 2013 nyaráig mintegy 200 mûfüves pálya megépítése és 100-150 sporttelep felújítása szerepel a tervekben, míg a szintén nemrégiben megkezdõdött stadionbiztonsági projekt célja a nézõszám növelése.
Elhangzott, hogy a Bozsik-program a magyar futball felemelkedésének egyik alapja lehet, s az utánpótlás-nevelés programjának elsõ sikereit jól mutatja, hogy az elmúlt egy évben a labdarúgásba bevont gyermekek száma közel másfélszeresére nõtt, az utánpótlás-válogatottak pedig a korábbi éveknél jóval sikeresebben szerepeltek. Javult az A-válogatott nemzetközi megítélése is, ezt mutatja, hogy néhány hónapja a 27. helyen álltunk a világranglistán, míg jelenleg a 35. pozíciót foglaljuk el.
Csányi Sándor prezentációja után a közgyûlés határozatokat hozott az elsõ öt napirendi pontról: nagy többséggel elfogadta a 2011-es szakmai- és pénzügyi beszámolót, a felügyelõbizottság jelentését, a közhasznúsági jelentést, az Elnökség beszámolóját a számvitelrõl szóló 2000. évi C. törvény szerint, valamint az Elnökség soron következõ szakmai és pénzügyi tervét.
Ezt követõen az UEFA nevében Franti¹ek Laurinec, a Szlovák Labdarúgó-szövetség elnöke szólalt fel, majd a hatodik napirendi pontként az alapszabály módosítása került terítékre, a változtatásokat részben a sporttörvény és civil törvény módosítása tette indokolttá, részben szövegértelmezési javításokat, szabálypontosításokat szavaztak meg a küldöttek. A közgyûlés végén a vagyoni értékû jogok pályázati úton történõ értékesítésérõl szóló határozatot szavazták meg a résztvevõk.
(mlsz.hu)