NB II: Vólent gólja döntött

Küzdelmes mérkõzésen nyert a Honvéd II.

Még a tavalyinál is fiatalabb lett a Honvéd II,öt tizennyolc éves játékos került a kezdõbe,a többiek tizenkilenc és húsz évesek,csak Bojtor és Tavars jelentette a rutint a Veszprém elleni nytófordulóban. Nagy melegben kezdõdött a mérkõzés, melynek elsõ tíz percében a veszprémiek beívelésekkel próbálkoztak,de nem ezekbõl lett veszélyes szituáció, inkább Finta lecsúszott lövésébõl, amibe Tavars is beleért és nem sokkal ment kapu fölé. A szögletrúgás után ide-oda
pattogott a labda az ötösünknél,de szerencsére sikerült fellszabadítani.

Mindenesetre ez a két vendég lehetõség jótt tett a Honvéd II számára,mert kezdett magára találni a csapat, elõször Vernes adott sarokkal egy labdát Harunának, de lapos lövését védte Kiss,majd Tavars beívelését lõtte Vernes éles szögbõl kapásból
kapura,de újra hárított a veszprémi kapus. Az elrendelt ivószünet után nemsokkal Vólentet fellökték a kaputól körülbelül húsz méterre,Czár a kapu jobb
oldalába tartó szabadrúgását védte Kiss. A harmincnegyedik percben már õ is verve volt, jobb oldalon hozta fel a labdát a Honvéd II, Haruna passzolt a
tizenhatos sarkánál álló Vólenthez,aki egy befele csellel átment védõjén,a keresztezõ Leitold sarkáról pedig visszapattant elé a labda,melyet közelrõl a
kapus bal keze mellé,a léc alá vágtott. 1:0. A harmincnyolcadik percben, Czár harmincról eresztett meg egy bal alsóba tartó lövést, de védett a veszprémi
kapus.

A negyvenharmadik percben Kollár húzta vissza a kiugró Vólentet a tizenhatos vonalánál,de a játékvezetõ továbbot intett.
A második félidõben változott a játék képe,a mieink hátrébb álltak, többet volt a labda a vendég veszprémieknél,de jól védekezett a Honvéd II. és várta a
lehetõséget a kontrára. A hatvankettedik percben Sánta tizenhat méteres lövését Kunsági bravúrosan ütötte szögletre. A szöglet után kialakult a meccs
legvitatottabb esete,ugyanis a baloldalról elvégzett rúgást a veszprémiek visszafejelték a jobb kapufához,ahol az érkezõ Kollár gólt fejelt,de ezt a
találatot Fenyvesi les miatt érvénytelenítette. A vendégek reklamáltak egy darabig az eset után. A hetvenkilencedik percben egy tizenegyest kértek számon
a piros felsõben és kék nadrágban játszó vendégek, de Fenyvesi újra hajthatatlan maradt és a tizenhatos vonalától ítélt jobbról szabadrúgást, Tatai
rúgása elment az érkezõk feje fölött. A nyolcvannegyedik percben Kunsági kirúgása átpattant egy védõn, Vernes így helyzetbe került, de nem tudta átemelni Kisst.
A hátralévõ percekben már nem történt nagyobb lehetõség,így a Honvéd II egy küzdelmes mérkõzésen itthon tartotta a nagyon fontos három pontot. Szerdán fél
ötkor Gödöllõn játszik Magyar Kupa mérkõzést a csapat.

Honvéd II: Kunsági Roland-Tavars Gary(Remes Sebastian, 85.p), Baráth Botond, Varga Péter, Bojtor László-Nagy Armand,Hidi Patrik, Czár Richárd-Vernes Richárd-Vólent Roland(Asztalos Dániel 69.p), Haruna Jammeh(Azevedo Dyjan 41.p)
Edzõ: Gabala Krisztián

Veszprém: Kiss Gábor-Grósz Róbert, Kollár Zsolt, Fehér Kornél, Leitold Tamás-Hudec Mario-Boromisza Gábor, Tatai József, Sánta Attila- Karakai András,
Finta Péter(Kalcsó Gábor 59.p) Vezetõedzõ: Orbán Tamás

Gabala Krisztián:Nagyon szervezett és jó képességekel rendelkezõ Veszprémet gyõztünk le, fiatal csapatunknak ez lökést adhat a jövõt illetõen. A
védekezésünk rendben volt, de elõrefelé nem találtuk mindig a helyes ritmust,pedig a kontráinkban benne volt a gól.

Orbán Tamás: Egy pontot mindenképpen megérdemeltünk volna,mert végig támadtuk a meccset. A játékvezetõ egy góllal és egy tizenegyessel adósunk
maradt,de emellett még fontos,hogy fel kell vennünk az osztály ritmusát,mert itt egy hibával is ki lehet kapni. A vereség ellenére elégedett vagyok a csapatommal.