Ma ötvenhét éve rendezték meg az évszázad mérkõzését, az angol és a magyar válogatott londoni összecsapását. Emlékezve az örökké felejthetetlen 6:3-ra, az Aranycsapat csodálatos gyõzelmére a verhetetlennek hitt angolok felett, már 16 esztendeje a meccs napján, november 25-én ünneplik a Magyar Labdarúgás Napját. Ezen a napon évrõl évre családias hangulatú megemlékezésre gyûlnek össze a Régi Siposban a magyar labdarúgás legsikeresebb korszakának képviselõi, s ez a szép hagyomány idén is folytatódott.
Fejér Miklós, a Régi Sipos étterem tulajdonosa szoros barátságot ápolt az Aranycsapat szinte minden futballistájával, a labdarúgáshoz való kötõdésérõl mindent elmond, hogy Puskás Ferencet még 1942-ben ismerte meg. A mai baráti találkozó 15 órás kezdete szimbolikus jelentõségû volt, hiszen 57 éve ugyanebben az idõpontban vette kezdetét az évszázad mérkõzése Londonban. A jelenlévõk Hidegkuti Nándor kedvenc fogása, az elõételként felszolgált fokhagymás pirítós elfogyasztásával kezdték meg az ünneplést, amelyen nosztalgikus hangulatban felidézték a korszak legemlékezetesebb momentumait, anekdotáit, ismert és kevésbé ismert történeteit.
Sajnos sokakról már csak a régi emlékek alapján emlékezhettek meg a jelenlevõk, az Aranycsapatot már csak Buzánszky Jenõ és Grosics Gyula képviselhette a Régi Siposban. A 6:3-as gyõzelemben fõszerepet játszó két egykori kiválóság mellett megjelent az ünnepségen a korszak legjobbjai között számon tartott Tóth II József, Rákóczi László, Várhidi Pál, Göröcs János és Faragó Lajos is. Négy korábbi MLSZ-elnök is megtisztelte az eseményt, Szepesi György, az Aranycsapat 12. tagja mellett Laczkó Mihály, Benkõ László és Bozóky Imre vett részt a meghitt hangulatú megemlékezésen.
Délután a Kû Lajos kuratóriumi elnök nevével fémjelzett Aranycsapat Alapítvány is megemlékezésre invitálta a sport és közélet számos szereplõjét a budapesti Szent István Bazilika altemplomába, Puskás Ferenc nyughelyéhez. Az ünnepségen a Magyar Labdarúgó Szövetséget az olimpiai bajnok Dunai Antal képviselte.
(mlsz.hu)