NB II, Nyugat: az SZTK ellátta a Dunaújváros baját, 7-0 lett a vége

A Szigetszentmiklósi TK hazai pályás kiütéses, 7–0-s gyõzelmet aratott a Dunaújváros felett a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának 13. fordulójában.

NB II, NYUGATI CSOPORT

13. FORDULÓ

SZIGETSZENTMIKLÓSI TK–DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA 7–0 (4–0)

Szigetszentmiklós, 200 nézõ. V.: Berényi T.

SZIGETSZENTMIKLÓS: Kozma – Nagy T. (Csák K., 73.), Szamosszegi (Borsos B., 80.), Csiszár, Szamosi – Tóth F. (Ngalle, 63.), Barna Zs. – Bonifert, Somorjai, Fekete L. – Fekete Á. Vezetõedzõ: Horváth Ferenc

DUNAÚJVÁROS-PÁLHALMA: Abu – Huber, Kõkuti, Salamon, Berényi B. – Basztovanov, Vaskó J., Rottmann (Payeta, a szünetben), Márki (Kóczián, a szünetben) – Bezerédi (Nagy D., 73.), Perovics. Vezetõedzõ: Nagy I Zoltán
G.: Somorjai (1–0) a 8., Csiszár (2–0) a 14., Csiszár (3–0) a 24., Barna Zs. (4–0) a 34., Bonifert (5–0) a 60., Barna Zs. (6–0) a 76., Fekete Á. (7–0) a 91. percben

MESTERMÉRLEG

Horváth Ferenc: A jó játék eddig is meg volt, most jöttek a gólok is.

Nagy I Zoltán: Nyolc perc alatt elintéztük a sorsunkat. Néhány játékosunknak el kellene gondolkodnia a jövõt illetõen, mert ezzel a hozzáállással nem csak a másodosztályban, máshol sem lehet eredményt elérni.

VESZPRÉM FC–BKV ELÕRE 2–2 (1–0)

Veszprém, 200 nézõ. V.: García

VESZPRÉM: Varga T. – Garai, Hegedûs Gy., Lang, Bosnjak – Thiago, Hevesi-Tóth, Molnár Z., Burcsik (Finta P., 55.) – Novothny, Alex (Vitomir, 79.). Vezetõedzõ: Vágó Attila

BKV ELÕRE: Vezér – Miklósvári, Sebõk I., Császár, Máj – Mayer (Rápó, 79.), Fazakas, Dányi, Szabó V. – Molnár P. (Boros, a szünetben), Varga E. (Katona D., a szünetben). Vezetõedzõ: Szapor Gábor

G.: Bosnjak (1–0) a 24., Szabó V. (1–1) a 67., Fazakas (1–2) a 73., Novothny (2–2) a 93. percben

Vágó Attila: Nagyon fájó az újabb hazai döntetlen, egyben tanulságos is a második félidei felelõtlen játékunk, amelynek ez lett az eredménye.

Szapor Gábor: Maximális dicséret a csapatnak, a játékosoknak a hozzáállásért, de elmarasztalás is jár, mert az utolsó pillanatban tilos gólt kapni.

BAJAI LSE–FC TATABÁNYA 2–3 (1–1)

Baja, 250 nézõ. V.: Kovács J. Z.

BAJA: Herbert – Zahorecz, Burucz, Forgács – Szauter, Domokos, Lógó (Kormos, 62.), Kardos (Balázs R., a szünetben) – Szõllõsi F., Varga Z. (Nagy E., 53.) – Csovics. Vezetõedzõ: Bognár György

TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Böjte, Izing – Móri, Farkas V., Milanovic, Szekér – Deme (Béres F., 57.) – Sitku (Nyilas E., 65.), Farkas J. (Kiprich D., 87.). Edzõ: Kiprich József

G.: Burucz (öngól, 0–1) a 13., Csovics (1–1) a 30., Farkas J. (1–2) a 65., Nagy E. (2–2) a 80., Béres F. (2–3) a 84. percben

Bognár György: Újból bebizonyosodott, hogy jól futballozni csak tiszta fejjel lehet. Az pedig nálunk nem volt meg. Játszottunk, erõlködtünk, de sok hibával – fõleg a védekezésben.

Kiprich József: Mindkét csapat bátran felvállalta a támadójátékot, ennek eredménye az öt gól. Többször kerültünk az ellenfél védelme mögé, ezért megérdemelten nyertünk.

BUDAÖRSI SC–FC AJKA 1–3 (0–1)

Budaörs, 150 nézõ. V.: Nagy R.

BUDAÖRS: Tulipán – Németh P., Lõrincz Gy., Hegedûs N., Mihályi (Papp G., a szünetben) – Besztercei (Kollega, a szünetben), Tóth Cs., Lászka, Sánta A. – Szentgyörgyi, Tüske. Vezetõedzõ: Lucsánszky Tamás

AJKA: Jánosa – Pavlitzky (Szalai R., 73.), Subicz, Pákai, Gunther – Kovács Zs., Kovács Sz., Pothárn – Vittman (Major, 58.), Mihalecz P., Gaál B. (Horváth Á., 64.). Vezetõedzõ: Arnter Tamás

G.: Mihalecz P. (0–1) a 28., Major (0–2) a 70., Major (0–3) a 80., Kollega (1–3) a 90. percben

K.: Sánta A. (gólhelyzetben buktatta Major Norbertet) a 62. percben

Lucsánszky Tamás: Minden héten a Budaörs SC ellen játszunk, és ezeket a párharcokat sorozatban elveszítjük.

Artner Tamás: Csapatom sokat tett a gyõzelemért, és bár bizonyos szituációkban szerencsés volt, úgy érzem, teljesen megérdemelt a sikerünk.

GYÕRI ETO II–KOZÁRMISLENY SE 3–0 (2–0)

Gyõr, ETO-park, 300 nézõ. V.: Pintér Cs.

GYÕRI ETO II: Molnár P. – Babic, Paget, Zámbó, Czeitler – Nyitrai (Németh L., 40.), Kiss M. – Molnár T. (Serfõzõ, 69.), Kiss Sz., Miklós V. (Berde, 74.), Varga T. Edzõ: Klement István

KOZÁRMISLENY: Sólyom – Vég B., Kovács T., Balaskó Cs., Kovács D. (Kiss M., 54.) – Koller K., Nagy E. – Ato, Laki Z., Karacs (Rácz F., 59.) – Eszlátyi (Godslove, 63.). Vezetõedzõ: Márton Gábor

G.: Molnár T. (1–0) a 27., Varga T. (2–0) a 29., Molnár T. (3–0) a 47. percben

Klement István: Játszottunk már hasonló fölényben máskor is, de ilyen egyértelmû gyõzelmet még nem arattunk.

Márton Gábor: Számunkra szomorú tény, de teljesen megérdemelt hazai gyõzelem született.

SOPRONI VSE–PAKSI FC II 0–1 (0–0)

Sopron, 500 nézõ. Vezette: Ákos D. (Takács G., Kóbor)

SVSE: Borsi – Csontos, Szmiljanics, Tóth D., Nagy Z. – Bozsoki (Bognár Gy., 73.), Planéta, Tamási R. (Csordás Cs., 58.), Lazics, Szabó L. (Szabó P., 83.) – Bausz. Vezetõedzõ: Végh Tibor

PAKS II: Pokorni – Szolomájer, Berkó, Racskó, Mészáros I. (Blatt, 80.) – Cziráki, Tamási G., Nagy I., Laczkovich (Czinger, 90.) – Pap R. (Feil, 89.), Heffler N. Edzõ: Lengyel Ferenc

Gólszerzõ: Racskó (0–1) a 68. percben

Végh Tibor: – Hibáztunk egy szabadrúgásnál, az ellenfél pedig kihasználta, s nekünk csak egy kapufára futotta.

Lengyel Ferenc: – Gyõzni akartunk, s ez meg is látszott a játékunkon. Az egy nullás eredményt reálisnak tartom.