Most, hogy a Fehér Miklós Gimnáziumban véget ért az elsõ félév, és a csapatok is megkezdték a felkészülést a tavaszi idényre, az utánpótlás vezetésben betöltötték az eddig egyetlen szabad helyet. Liszkai Dezsõ utánpótlás igazgató munkáját Klement István új beosztásban segíti, az edzõ mostantól a 16-20 éves korosztály csapatjáték képzésért felel, míg az NB II-es gárdát Sándor István veszi át.

– A labdarúgó utánpótlásképzésünk három korcsoportra van osztva, ezen belül öt programvezetõ segíti a munkámat – mondta Liszkai Dezsõ. – A tehetségkutatásért Vincze Ottó felel, a legkisebbek foglalkozásait az óvodás kortól egészen a 11 évesekig Havas Máté, a 12-15 éves korosztályt pedig, akik már országos bajnoki rendszerben játszanak, Rozmán László. Az akadémiai csapatoknak, vagyis az U16-tól egészen az NB II-es együttesig szeretnénk további elõrelépést, így Preszeller Tamás mellé, aki az egyéni képzésért felel, és külön foglalkozásokat tart a játékosoknak, becsatlakozik Klement István is. Neki a feladata az akadémiai korosztály csapatjátékának a fejlesztése lesz.
 
Miután Klement István így már nemcsak a másodosztály, hanem az U19, U18, U17 és U16-os csapat munkájában is részt vesz, az NB II-es csapat élére új edzõt neveztek ki Gyõrben. A megbízatást az NB I-es csapat eddigi egyik pályaedzõje, Sándor István kapta.

Sándor István labdarúgóként 1967-ben a Spartak Zsitomirrel, edzõként 1982-ben a Csernovszkij csapatával nyert bajnokságot. A szakember 1989-ben költözött Kárpátaljáról Magyarországra, ahol elõször az NB II-ben akkor kiesõ helyen állomásozó Nyíregyháza csapatának kispadjára ült le, és juttatta fel az együttest az NB I-be. A legsikeresebb korszaka Akasztón volt, ahol több, mint 100 elsõ osztályú mérkõzésen irányította a Stadler FC-t. Az ETO-ban elõbb játékos-megfigyelõ, majd 2009-tõl pályaedzõje volt az elsõ csapatnak. A szakember a labdarúgó hitvallásáról korábban így nyilatkozott: “A két legfontosabb dolog a fegyelem és a munka. Én ebben hiszek és nagyon keményen megkövetelem az edzésen, hogy mindenki tegye oda magát. A futballban nincsen demokrácia. Sok más mellett ezt is megtanultam az egykori híres szovjet mestertõl, Lobanovszkijtól, aki azt mondta, ahol a demokrácia kezdõdik a fociban, ott ér véget az eredményesség.”
 
(eto.hu)