Gyirmót FC Győr – III Ker. TVE 1-3 (0–2)

Játékvezető: Molnár Réka (Sinkovicz Dániel, Kondákor Trisztán)

Gyirmót: Kecskés – Görcs, Major (Dán 66., Szűcs 79.)), Wágenhoffer, Helembai (Babayigit sz.)– Tarsoly – Ominger B., Nagy K., Bagó, Kicsun (Somogyi Á. 66.)– Erdei M.(Rátonyi sz.)

Vezetőedző: Ördög József

III. Ker. TVE: Hajagos – Kulcsár (Szabó D. 79), Erdei G., Egerszegi, Kirják – Kozics (Török 86.) – Schuszter (Cseszneki 67.), Barczi, Hegedűs (Lapu 67.), Tóth Z.(Papp M. 79.) – Elek

Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gólszerző: Tóth Z. (0-1) a 10., Eredei G. (0-2) a 45., Bagó B. (1-2) a 71., Barczi (1-3) a 73. percben

10. perc: Barczi jobb oldali beadása után a középen lendületből érkező Tóth Z. 7 méterről a kapu jobb oldalába fejelt (0-1).

45. perc: Kozics jobb oldali szöglete után Erdei Gábor 8 méterről a kapu bal oldalába fejelt (0-2).

71. perc: Ominger jobb oldali asszisztja után Bagó Bálint lőtt jobbal 18 méterről, a labda a védőkön megpattanva a lécről vágódott a hálóba (1-2).

73. perc: Jobb oldali vendégakció végén a bal oldalon érkező Barczi 8 méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-3).

Nem dicsekedhetett a tavaszi mérlegével Ördög József együttese, hiszen annak ellenére, hogy a korábbi fordulókban mutatott játék néha pontot, vagy pontokat érdemelt volna, hat vereséget számlált, azonban hétvégén megtört a jég, hiszen vármegyei riválisa, a Csorna otthonából megérdemelt győzelemmel tudta elhozni a bajnoki pontokat.

Jót tett tehát a lelkeknek és az önbizalomnak a sikeresen megvívott rangadó, azonban nem ígérkezett könnyűnek a hétközi játéknap sem, ugyanis a korábbi élvonalbeli játékosok sorát felvonultató, s a szintén rutinos Aczél Zoltán edzette fővárosi, eredetileg 1887-ben, majd megszűnése után 2000-ben újraalapított III. Kerületi TVE látogatott a Gyirmóti Sportcentrumba.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, ami tíz perc elteltével Tóth Zoltán fejese révén góllá is érett, utána azonban Bagó Bálint, Ominger Bence, majd Erdei Milán előtt is adódott lehetőség a gólszerzésre, de az egyenlítés elmaradt. A futball azonban büntetett, hiszen amíg az egyik kapunál kimaradtak a helyzetek, addig a vendégek egy rögzített szituáció után növelték előnyüket.

Fordulás után továbbra sem játszott alárendelt szerepet a Gyirmót, mi több az erőfeszítés eredményre is vezetett, amikor az agilis Bagó Bálint lövése után a lécről pattant a kapuba a labda, de a vendégek Barczi révén azonnal válaszolni tudtak.

A mezőnyjátékot, valamint a helyzetek kialakítását tekintve is egyenlő partnere volt a Gyirmót a több korábbi élvonalbeli futballistát is felvonultató fővárosiaknak, akik azonban a kapu előtt adódó lehetőségeiket könyörtelenül kihasználva megérdemelten nyertek.

Ördög József: Sajnos ismét elkerülhető rögzített szituációk után kaptunk gólokat, de a mutatott játék bíztató volt a jövőt tekintve. Mezőnyben sikerült felvennünk a versenyt a vendégekkel, de a rutin döntött a mai találkozón.

Aczél Zoltán: Kimondottan jó iramú és színvonalú találkozó volt, amiért a gyirmóti fiataloknak is jár a gratuláció, hiszen nagyon jó úton járnak. Teljes erőbedobásra késztettek minket, a helyzetek és a játék képe alapján viszont úgy érzem megérdemelten nyertünk.