VEZETTE: PÁNCZÉL KRISZTIÁN, VISZOKAI LÁSZLÓ, KISS I. BALÁZS

FC AJKA: Jánosa T., Kovács Sz., Subicz G., Pákai G., Péter P., Pothárn Sz., Kottán K., Hegyi L., Szabó L., Mihalecz P., Gaál B.

GYIRMÓT FC: Deli Z., Bognár Zs., Böjte A., Kozmér L., Varga L., Czanik K., Baumgartner A., Tóth B., Polyák G., Laki B., Weitner Á.

VEZETÕEDZÕ: KIPRICH JÓZSEF

CSERÉK

FC AJKA: 37.p. Péter P. – Rácz F., 79.p. Szabó L. – Horváth Á. 83.p. Kottán K. – Gyûrüsi R.

GYIRMÓT FC: Czanik K. – Lajtos D., és Polyák G. – Tóth N. mindkettõ a szünetben;

GÓLLÖVÕK:

FC AJKA: 1-0 38.p. Gaál B.; 2-0 50.p. Kovács Sz.; 3-0 55.p. Mihalecz P.; 4-0 Rácz F.

GYIRMÓT FC: 4-1 88.p. Tóth .

SÁRGA LAP

FC AJKA: 57.p. Gaál B.; 75.p. Subicz G.

GYIRMÓT FC: 53.p. Tóth B.; 54.p. Bognár Zs.;

PIROS LAP: NEM VOLT

TUDÓSÍTÁS

3.p. Weitnert buktatták a hazai védõk a 16-oson belül, 11-es! A büntetõt Weitner végezte el, de a hazai kapus védte a lövést.

14.p. Bognár Zsolt szánta el magát lövésre a jobb oldalon mitegy 30 méterrõl, de a léc alá tartó labdát a hazai kapus felsõ kaufára tolta.

23.P. Péter jobb oldali beadását Deli ütötte ki középpen a nagy helyzetben lévõ Gaál elöl.

24.p. Baumgartner bal oldali szögletére Varga ugrott fel fejelni, de a hazai kapussal ütközött, és a labda a hosszú oldalon érkezõ Tóth Balázs elõtt centikkel ment el az üres kapu mellett.

25.p. Laki cselezgetett a jobb oldalon majd visszagurította Czaniknak a labdát, akinek beadását Baumgartner félfordulatból vágta centikkel a jobb kapufa mellé.

31.p. Baumgartner jobb oldali, 25 méteres lövését védte a hazai kapus.

32.p. Polyák labdájával Laki lépett ki a bal oldalon, kapásból lõtt, de a hazai kapus bravúrral védett.

32.p. Varga jobb oldali szögletét Tóth Balázs fejelte kapura a rövid saroknál, de a hazai kapus ismét bravúrral védett.

38.p. 1-0 Gaál végzett el egy szabadrúgást a bal oldalról 25 méterrõl, lövése a sorfalon megpattant és a jobbra vetõdõ Deli mellett az üres kapu bal oldalába pattant a labda.

45.p. Gaál lövése magpattant egy védõn és a helyzetben lévõ Mihalecz elé pattant, aki óriási helyzetben lõtt, de Deli bravúrral védett.

SZÜNET 1-0

50.p. 2-0 Rácz Ferenc bal oldali szögletét Kovács Szabolcs fejelte a hálóba.

55.p. 3-0 Szabó bal oldali beadását Mihalecz fejelte a hálóba.

67.p. Kozmér 20 méteres lövését védte a hazai kapus.

69.p. Szabó ívelt középre Mihalecz elé, akinek közeli lövését védte Deli.

70.P. Varga jobb oldali szabadrúgását védte középen a hazai kapus.

78.p. Lajtos ment el a jobb oldalon, beadását Tóth Norbert 3 méterrõl rúgta kapura, de a hazai kapus bravúrral védett.

81.p. Kozmér 25 méteres lövését a hazai kapus csak kiütni tudta Baumgartner elé, aki 5 méterrõl mellé fejelt.

84.p. Rácz 25 méteres lövését védte Deli.

86.p. 4-0 Horváth Ádám passzolt Rácz elé a bal oldalon, aki a 16-os sarkáról szépen csavart a hosszú, bal fesõ sarokba.

88.p. 4-1 Kozmér passzolt középre Tóth Norbertnek, aki bal oldalról, 15 méterrõl a bal alsó sarokba lõtt.

89.p. Weitner lõhetett középrõl nagy helyzetben, de a hazai kapus bravúrral védett.

VÉGEREDMÉNY 4-1

EDZÕI NYILATKOZATOK:

ARTNER TAMÁS AZ FC AJKA VEZETÕEDZÕJE:

Az elsõ félidõben sokkal jobban játszott a Gyirmót mind mi, de szerencsére nem rúgták be a 11-est és a helyzeteiket. A második félidõben úgy gondolom, hogy játékosaim feljavultak, és megérdemelten nyertük meg a mérkõzést. Ma a 2. percben volt a fordulópont, a kihagyott büntetõ nagyon sokat számított, mivel nekem ma három játékosom hiányzott amit nehezen tudtunk pótolni. Utána fokozatosan feljöttünk, és okosan, taktikusan lehoztuk a mérkõzést. Jánosa nagyon jól védett, de több jó teljesítmény is volt.

KIPRICH JÓZSEF GYIRMÓT FC VEZETÕEDZÕ:

Sajnos sem a 11-est a 3. percben, sem a rengeteg helyzetet nem tudtuk berúgni, ami természetesen megbosszulta magát. Gratulálok az Ajkának, megérdemelten nyertek!

JÓK GYIRMÓT:

Jól indult a találkozó, már a 3. percben vezetést szerezhettünk volna büntetõbõl. De sajnos ez ma kimaradt, majd az összes helyzetünk is, ami ez után következett. A labdarúgás törvénye aztán ma is büntetett, és az Ajka az esõ kapura lövésébõl megszerezte a vezetést. A második játékrészben szerkezetet váltottunk, kettõt cseréltünk, de a taktikusan játszó hazaiak hamar eldöntötték a 3 pont sorsát.

Ma a hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a 3 pontot, és így a hazai pályán döntetlent játszó Pécs botlását sem tudtuk kihasználni.