FC Ajka: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Pothárn, Kovács, Kottán, Major (Pavlitzky 56.) – Szabó (Gyûrûsi 76.), Mihalecz (Boka 92.).
Edzõ: Artner Tamás.

Szigetszentmiklós: Tarczy – Csák (Makutima 87.), Király, Szamosszegi, Sallai – Fekete, Somorjai, Béres (Varga 58.), Bonifert – Szamos, Majoros. Edzõ: Várhidi Péter.

Gól: Szabó a 6. percben.

Sárga lap: Major a 19., Sallér a 29., ill. Béres a 3., Szamosszegi a 45., Varga az 52., Tarczy a 88., Majoros a 93. percben.

A 6. percben Tarczy rosszul sikerült kidobását Mihalecz szerezte meg, ügyesen gurított Szabó elé, aki 17 méterrõl a jobb alsó sarokba lõtt, 1:0.

A 11. percben Majort – kívülrõl úgy tûnt – a 16-oson belül buktatták, de a játékvezetõ a 16-os vonaláról rendelt el szabadrúgást. Gunther nagy erejû lövését Tarczy öklözte a mezõnybe.

A 40. percben Kottán fejjel remekül csúsztatott Mihalecz elé, aki a kapussal szemben állva, 16 méterrõl fölé lõtt.

A 62. percben Szabó remek cselek után az alapvonal közelébõl, 14 méterrõl nagy erõvel lõtt a jobb alsó sarok irányába, Tarczy remek vetõdéssel hárítani tudott.

A vendégek elsõ és egyetlen helyzetére a 70. percig kellett várni, ekkor Somorjai Majoros visszagurítását 14 méterrõl lõtte a jobb kapufa mellé.

Április 8-án nyert utoljára bajnoki mérkõzást az FC Ajka. A mai meccsig eltelt idõszakban öten is komoly sérülést szenvedtek, õk ezúttal sem tudtak pályára lépni. Ennek dacára a megfogyatkozott ajkaiak derekasan küzdve, megérdemelten nyerték meg a három pontot a tizenegy volt NB I-es játékossal pályára lépõ SZTK-val szemben.

Artner Tamás: – Nagyon küzdelmes volt. Taktikus mérkõzésen megérdemelten nyertünk.

Várhidi Péter: – Késõn éreztem azt a csapatomon, hogy nyerni akarunk.

(fcajka.hu)

_________________________________________________

Ajka–SZTK-Erima online közvetítés

93. perc: Vége a mérkõzésnek.

92. perc: A hazai csapatnál Mihalecz helyett Boka folytatja.

90. perc: A játékvezetõ 3 percet hosszabbított.

87. perc: Csák helyett Makutima lépett pályára.

76. perc: Cserélt a hazai csapat, Szabó helyett Gyûrûsi lépett pályára.

69. perc: Gyakorlatilag esemény nélkül telnek a második félidõ percei.

61. perc: Csák rossz ütemû becsúszását követõen Vargànak adott sárga lapot.

56. perc: A hazai csapatnál Major helyett Pavlitzky lépett pályára. Nálunk pedig Varga Z. folytatja a mérkõzést Béres helyett.

46. perc: Elkezdõdött a második félidõ.

45. perc: (szünet) Az elsõ félidõben sajnos megint eltelt 20 perc mire magunkhoz tértünk. Sajnos tetõzte a bajt, hogy komikus jelenettel szerzett vezetést a hazai csapat. Tarczy gyakorlatilag egy hazagurult labdát vett fel és odagurította a hazai játékosnak ami után…

43. perc: Sárga lapot kapott Szamosszegi lerántásért.

29. perc: Tallér kapott sárga lapot, mert lerántotta Majorost.

19. perc: Sárga lapott kapott a hazai csapatból Major, nyújtott lábbal rácsúszott Szamosi lábára.

6. perc: Szabó L. kihasználva Tarczy hibáját megszerezte a vezetést a hazaiaknak. 1–0

3. perc: Béres sárga lapot kapott.

A melegítésnél Csepregi Richárd megsérült, így a helyén Béres Ferenc kezd majd.

Ajka–SZTK-Erima 1–0

Ajka. Vezeti: Farkas Á. (Huszár B., Török Katalin)

AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Pothárn, Kovács Sz., Kottán, Hegyi – Szabó L., Mihalecz P.

SZTK-ERIMA: Tarczy – Csák K., Király A., Szamosszegi, Szamosi – Béres F., Sallai B., Somorjai – Bonifert, Fekete Á., Majoros