A zsidóklubozás tetû dolog, a világbajnok kajakosok pedig napokon belül megkapják tartozásukat – mindezeket Deutsch Tamás, az MTK elnöke nyilatkozta klubjával kapcsolatban a DIGI Sport Reggeli Start címû mûsorában.

A futballcsapat Várszegi Gábortól történt megvásárlásáról elmondta: „ez az üzleti élet világába tartozó tranzakció volt. Mi, vevõk szívesen a nyilvánosság elé tártuk volna a vételárat, de az eladó, Várszegi Gábor ragaszkodott az üzleti titok kategóriájához, ez volt a feltétele. Politikus vagyok, valóban kicsit furcsa ez tõlem, de ez egy magántulajdonra épülõ piacgazdaság”.

A konstrukcióról annyit elárult, hogy az új tulajdonosok –  az anyaklub, az utánpótlásnevelõ alapítvány, a fociklub vezérigazgatója és az agárdi akadémia vezetõje – mindannyian fizettek a részesedésért, a részvényekért, „de az egész tranzakció egy összetett gazdasági megállapodás, nem egyszerûen részletfizetésrõl van szó, hanem olyan szerzõdésrõl, amely szerint hosszabb távon is vannak kötelezettségeink a korábbi tulajdonos felé”.

Az elnök szerint már látható, hogy mibõl finanszírozható a csapat, az MTK-t sem veti fel ugyan a pénz, de „ennek a bajnoki esztendõnek és a következõ, reményeink szerinti elsõ osztályú idénynek megvan a fedezete”.

– Hosszútávú stratégiánk lényege pedig, hogy a 3-4 évre elõre biztosított anyagi háttér mindig adott legyen. Különleges, Magyarországon még ki nem próbált megoldást szeretnénk alkalmazni, amelynek hatásai 3-5 év alatt jelentkeznek. Ezzel pedig bebizonyítanánk, hogy a magyar labdarúgás világának gyökeres megváltoztatása nélkül, a világ élvonalába kerülése nélkül is lehet, jelen viszonyok között piaci bevételekbõl nyugodt körülmények közt mûködtetni egy labdarúgóklubot – fogalmazott Deutsch.

A megoldás egyáltalán nem a Ferencváros által választott szponzorkeresés útja – mondta Deutsch:
– Teljesen más. Szerintünk Magyarországon a klubvezetõk és tulajdonosok döntõ többsége másfél évtizede alapvetõ tévedésben van, mikor úgy gondolják, hogy a hazai csapatok üzletileg csak akkor lehetnek nyereségesek, ha játékuk színvonala megközelíti-eléri az európai élmezõnyét. Én azt állítom, ez nincs így. Az elképzelés lényege szerint, ha ilyen marad még tíz évig a színvonal, akkor is lehetünk profitábilisak. A megoldás a látványos, szórakoztató foci. Miképpen az a férfi kosárlabdában történik szerte az országban: a közönséget kell megnyerni, abból több pénz lesz.

A futballcsapat teljesítményével kapcsolatban jelezte: az egyetlenegy elfogadható eredmény a bajnoki cím, kötelezõ a visszajutás az elsõ osztályba.

Lenhardt Balázs Jobbikos képviselõ parlamenti zsidóklubozásával kapcsolatban jelezte: „felháborító, gusztustalan, szemét dolognak tartja”. Az MTK-elnök szerint ma már ilyen égbekiáltó otrombaságokat nem lehet következmények nélkül elmondani, miután határozott elutasítás, elhatárolódás fogadta „ezeket a tetû gondolatokat”. Deutsch szerint a véleménynyilvánítás legyen szabad, de a „tetû megnyilvánulásokat is nevezzük nevén”.

A klubelnök kérdésre válaszolva a világbajnok kajakos Tóth-Kulifai-páros nyolc hónapos fizetési elmaradásáról megjegyezte: szeptember végéig minden tartozást kiegyenlítenek.
– Becsületesen meg kell mondani: voltak fizetési nehézségeink, de ezeken úrrá leszünk és nyugodt körülményeket teremtünk anyagi értelemben is élversenyzõinknek. Egyébként a magyar gazdaság általános fizetési moráljához képest az oly sokat kárhoztatott sportban sokkal kisebbek a tartozások.

A szakosztálybõvítésekrõl szólva jelezte, hogy a most alakult férfi vízilabda klub esetében egy-két éven belül az élvonalbeli tagság a cél, ám „gondolkodunk azon, hogy azt megelõzõen elõször nõi pólóban legyen elsõ ligás gárdánk. Férfiaknál a fõvárosban telítettebb a piac”.

(samsunsport.hu)