Felkészülési mérkőzés

Győr-Gyirmót ALCUFER Stadion: 120 néző

Vezette: Bognár Tamás (Kóbor Péter, Tóth Csaba)

GYIRMÓT:

I. félidő: Rusák – Szegi, Hudák, Polgár, Hajdú – Kovács D. – Mayer Á., Kovács M., Nagy P., Medgyes – Erdei

II. félidő: Hársfalvi – Major, Csörgő, Lányi B., Nahirnij – Vass Á. – Bagó, Berki, Király P., Kicsun – Simon A.

Vezetőedző: Csertői Aurél

ETO: Ruisz (Kovácsik 62)– Kovács K.(Kiss B 62), Fodor F.(Keresztes  62), Szujó (Papp M. 62), Vincze Á.(Tamás K. 62) – Kiss M.(Vingler 62), Tama (Tuboly 62)– Szendrei (Óvári 62), Kiss B.(Vitális 62), Lacza (Babati 62) – Borsos (Huszár sz., Priskin 62)

Vezetőedző: Tímár Krisztián

Gólszerző: Nagy P. (1-0) a 43., Lacza (1-1) az 51. percben

A 2022-2023-as bajnoki év tavaszi küzdelmeire történő felkészülés szomszédvári mérkőzéssel folytatódott, ugyanis csapatunk az ETO FC Győrt fogadta szerdán délelőtt az ALCUFER Stadionban. A közelmúltban többször is Horvátországba utazott a gárda ebben az időszakban, amióta azonban tulajdonosainknak köszönhetően komoly fejlesztéseken esett át a Gyirmóti Sportcentrum, azóta természetesen nem indokolt a hasonló utazás. A létesítmény adottságai, a termálvízzel fűtött pályák, a Gyirmót Sportszálló, az Aranyhal és az Arundo Étterem nyújtotta lehetőségek maradéktalanul kielégítik a felkészülési időszak követelményeit és kritériumait.

Együttesünk január 4.-én orvosi- és terheléses vizsgálattal kezdte a tavaszi felkészülést, amit természetesen a Tamási Zsolt szakmai igazgató és Csertői Aurél vezetőedző által felügyelt és irányított edzéssorozat követett. Ezen időszakon belül az első találkozónkat zöld-fehér ellenfelünkkel játszottuk, míg nekik ez már a második fellépésük volt.

Csapatunkból hiányzott a bajnoki küzdelemsorozat elején koponyasérülést szenvedett Helembai Márk, a combhúzódással bajlódó Soltész Dominik, a bokasérülés miatt pihenő Pethő Bence, térdproblémával küzdő Herjeczki Kristóf, valamint lábujj-gyulladás miatt Lázát Patrik.

A találkozó első perceiben hazai oldalon Medgyes Zoltán bal oldali lövései, míg vendégek részéről Szendrei Ákos jobb oldali betörése jelentett veszélyt, de ezt követően hosszú percekig taktikus, de meddő mezőnyjáték volt a tizenhatosok között, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A szünet előtti percekben Nagy Patrik ártalmatlannak tűnő beadása után a labda utat talált a támadók, és a védők között, így érintés nélkül a bal alsó sarokban kötött ki (1-0).

A teljes hazai sorcserét követően fordulás után hamar egyenlített az ETO, amikor Kiss Máté bal oldali szöglete után Lacza Alex fejelt a jobb felső sarokba (1-1). Egyórai játék után a vendégek is frissítették teljes csapatukat, de gól ezt követően egyik oldalon sem esett, a támadó szekció tagjai csak helyzetekig jutottak.

Csertői Aurél: Első találkozónknak kitűnően megfelelő, jó iramú mérkőzést tudtunk játszani a zöld-fehérekkel, amelyen mindenkinek lehetőséget adhattunk. Voltak bíztató időszakai a találkozónak, ami azonban a hiányosságokra is rámutatott.

Tímár Krisztián: Kicsit fáradtabban mozogtak a fiúk, de ez természetes, hiszen a munka közepén vagyunk. A hozzáállással elégedett vagyok, a helyzetkihasználáson azonban sokat kell még.