OTP Bank Liga 9. forduló – Paks,2016 szeptember 17. szombat 18.00 óra

Paksi FC – Gyirmót FC Gyõr            0 – 0

OTP Bank Liga 20. forduló –Gyirmót, 2017 február 18. szombat 15.30 óra

Gyirmót FC Gyõr – Paksi FC            0 – 0

A tavaszi nyitó fordulóbanlejátszott bajnoki mérkõzésünk után, a Paksi FC egy nagyon jó sorozatotprodukált.  Az elsõ hét fordulóban 15bajnoki pontot szereztek, hiszen vereség nélkül játszották le ezeket a köröket.Legyõzték többek között a Ferencváros és idegenben a Debrecen gárdáját. Nagyonértékes pontot szereztek a Videoton FC és Újpesten a hazai csapat ellen is.Április közepén viszont egy kicsit megtorpant a Paksi FC és három vereségetszenvedett. Ezért a számukra nagyon jól jött, az elõzõ fordulóban a Vasas FCelleni idegenbeli siker.

20.    Gyirmót FC Gyõr – Paksi FC              0 – 0

21.    Paksi FC – Mezõkövesd FC                 5 – 0    Szabó J., Gévay, Kulcsár, Papp, Bartha

22.    MTK Budapest – Paksi FC                  1 – 2    Vernes, Szabó J.

23.    Debreceni VSC – Paksi FC                  1 – 3    Haraszti, Kulcsár, Bartha

24.    Paksi FC – Videoton FC                      0 – 0

25.    Újpest FC – Paksi FC                           1 – 1    Bartha

26.    Paksi FC – Ferencvárosi TC                 3 – 1    Bartha, Haraszti, Hajdú

27.    Budapest Honvéd – Paksi FC              2 – 0

28.    Paksi FC – Diósgyõri VTK                  0 – 1

29.    Szombathelyi Haladás – Paksi FC       2 – 0

30.    Vasas FC – Paksi FC                            0 – 3    Lenzsér,Bartha, Hahn

6. Paksi FC         30. m           10        11        9          35 – 33            +2        41 pont

OTP Bank Liga 30. forduló – Újpest,2016 május 06. szombat 18.00 óra

Vasas FC – Paksi FC             0 – 3  (0 – 1)

Gólszerzõk: Lenzsér Bence 8. perc,Bartha László 84. perc, Hahn János 92. perc

Paksi FC:

Molnár P. – Kulcsár, Lenzsér,Gévay, Báló – Papp – Szakály D. (Hahn 82. perc), Hajdú, Bertus, Bartha (Daru90. perc) – Haraszti (Koltai 76. perc)

A Paksi FC a bajnokság õszi szakaszután, a bajnokság nyolcadik helyén állt, 23 bajnoki pontot begyûjtve. Az addiglejátszott 19 mérkõzésükbõl, 5 gyõzelemmel, 8 döntetlennel és 6 vereséggelzárták. A paksi zöld – feketék, 18 gólt rúgtak és 23 gólt kaptak, tehát mínusz5 volt a gólkülönbségük. A 2017 – es idényben ezek a mutatók viszont sokatjavultak, hiszen a Paksi FC 11 mérkõzésbõl, 5 gyõzelem, 3 döntetlen és 3 vereséga mérleg. Így most 18 pontot szereztek és a gólkülönbségüket is plusz kettõrejavították. Ennek ellenére a jelenleg hatodik helyet érõ 41 pontjuk még mindignem egyértelmûen megnyugtató. A most a 11. helyezett, tehát kiesõ helyén állóMTK Budapestnek ugyanis 35 pontja van.

A Paksi FC játékos keretében a tõlük már megszokott módon,kizárólag magyar labdarúgók szerepelnek. A gólszerzés tekintetében, BarthaLászló van a legjobb formában, aki már 9 gólos és ezekbõl a találatokból ötöttavasszal szerzett. A fiatal támadó, Hahn János 6 gólos és rajtuk kívül, a középpályások és a védõk is hozzájárultakmár néhány találattal a paksiak 35 rúgott góljához.

9 gólos: Bartha László

6 gólos: Hahn János Csaba

3 gólos: Haraszti Zsolt, Koltai Tamás, Szabó János

2 gólos: Gévay Zsolt, Kulcsár Dávid, Szakály Dénes

1 gólos: Bertus Lajos, Hajdú Ádám, Lenzsér Bence, PappKristóf, Vernes Richárd