Nagyon kellemes emlékeket õriz a Gyirmót FC Gyõr csapata, a Szombathelyi Swietelsky – Haladás elleni, eddigi egyetlen elsõ osztályú bajnoki mérkõzésérõl. Az OTP Bank Liga 11. fordulójában ugyanis sikerült 1 – 0 arányban legyõzni a szombathelyi csapatot. A mérkõzésre, a soproni városi stadionban került sor, hiszen a vasiak létesítményét átépítik, és ezért a hazai mérkõzéseiket most Sopronban játsszák. A Haladás ellen gyõzelem után, a csapatunk 13 ponttal, a bajnokság 9. helyén állt.

2016 szeptember 24. szombat 18.00óra

Szombathelyi Swietelsky – Haladás -Gyirmót FC Gyõr 0 – 1 (0 – 1)

Gólszerzõ: Sallói Dániel 41. perc

A szombathelyi csapat jelenleg abajnokság 8. helyén áll, de egy mérkõzéssel kevesebbet játszott, mert a 20.fordulóban elmaradt a Vasas elleni találkozójuk. A vasiak az eddig lejátszott20 mérkõzésükbõl, 7 alkalommal tudtak gyõzni, 5 döntetlent értek el, és 8vereséget számlálnak. A rúgott góljaik száma 22, a kapott góloké pedig 25, ígya csapatuk gólkülönbsége negatív, azaz mínusz három. A Szombathelyi Swietelsky- Haladás gárdájának 26 bajnoki pontja van.

A csapat gólszerzõi:

7 gólos – Gaál Bálint (távozott aVasas FC)

4 gólos – David Joel Williams

3 gólos – Iszlai Bence

2 gólos – Rácz Barnabás

1 gólos – Németh Márió, SjoerdOvergoor, Stef Wills, Hegedûs János (távozott Puskás Akadémia FC)

A csapat legeredményesebblabdarúgója, távozott tehát Szombathelyrõl és elõzõ fordulóban már a Vasas FCszíneiben játszott ellenünk. Gaál Bálinton kívül, eligazolt még, Hegedûs János,aki a Puskás Akadémia FC csapatában folytatja és a holland Sjoerd Ars, akivisszatért a hazájába, a Fortuna Sittard gárdájához. Érkezett viszont kéttámadó, a nigériai Fungsho Ibrahim Bangboye Katarból és Gajdos Zsolt a PuskásAkadémia FC csapatából. Fél évig, az eddig Debrecenben futballozó, szlovákKarol Mészáros is a Haladást erõsíti kölcsön játékosként. A védelmet pedig, kétkölcsönbõl visszatérõ labdarúgóval erõsítette meg, Mészöly Géza vezetõedzõ.Devecseri Szilárd egy mezõkövesdi, Jancsó András pedig a mi csapatunknáltörtént kitérõ után, került vissza Szombathelyre.

Az elõzõ fordulóban,pályaválasztóként vereséget szenvedett a szombathelyi csapat. Az Újpest FC amérkõzés elején és a hajrában szerzett gólokkal, elvitte a három pontot aHaladás ideiglenes otthonából. A 21. fordulóban, a vasi zöld – fehérek akövetkezõ összeállításban játszottak.

Szombathelyi Swietelsky – Haladás -Újpest FC 0 – 2 ( 0 – 1)

Gólszerzõ: Mihailo Perovic 13.perc, Szûcs Kristóf 93. perc

Szombathelyi Swietelsky – Haladás:

Király – Polgár, Wills, Devecseri,Bosnjak – Jagodics (Bamgboye 70. perc), Iszlai – Rácz, Williams, Halmosi (Tóth78. perc) – Calvente (Gajdos 57. perc)