A bajnokság 2017 –es szakaszában pedig, az õszi szakaszhoz képest, a bajnokságban gyengébb eredményeket is produkálnak. Az viszont mindenképpen figyelmeztetõ jel, hogy a Magyar Kupa döntõjébe is bejutott a csapatuk, négyszer gyõzött vendégként az idén tavasszal.

OTP Bank Liga 10. forduló

Gyirmót, Alcufer Stadion 2016szeptember 21. szerda 19.00 óra

Gyirmót FC Gyõr – Vasas FC    1 – 0 (0 – 0)

Gólszerzõ: Filkor Attila 51. perc

OTP Bank Liga 21. forduló

Újpest, Szusza Ferenc Stadion 2017február 25. szombat 15.30 óra

Vasas FC – Gyirmót FC Gyõr    1 – 1 (0 – 1)

Gólszerzõk: Király Botond 80. perc/ Novák Csanád 25. perc

20.                       VasasFC – Szombathelyi Haladás           2 – 3    Ristevski, Saglik

21.                       VasasFC – Gyirmót FC Gyõr                   1 –1    Király

22.                       Mezõkövesd FC – Vasas FC                     0 – 2    Ristevski,Berecz

23.                       MTKBudapest – Vasas FC                       1– 0

24.                       VasasFC – Debreceni VSC                      2– 3    Ádám, Vaskó

25.                       VideotonFC – Vasas FC                          1 –2    Remili, Murka

26.                       Vasas FC – Újpest FC                               2 – 3    Gaál,Király

27.                       FerencvárosiTC – Vasas FC                     1 – 2    Berecz, Saglik

28.                       Vasas FC – Budapest Honvéd                  1 – 0    Burmeister

29.                       DiósgyõriVTK – Vasas FC                        2 – 1    Burmesiter

30.                       VasasFC – Paksi FC                                 0– 3

31.                       SzombathelyiHaladás – Vasas FC           2 – 2    Burmeister, Gaál

OTP Bank Liga 31. forduló

Sopron, Városi Stadion 2017 május13. szombat 18.00 óra

Szombathelyi Haladás VSE – Vasas FC    2 – 2  (0 – 1)

Gólszerzõk: Iszlai Bence 49. perc,Schimmer Szabolcs 89. perc / Felix Burmesiter 36. perc, Gaál Bálint 72. perc

Vasas FC:

Nagy G. – Burmeister, Korcsmár(Vaskó 67. perc), Ristevski – Kleisz, Vida, Berecz, Hangya – Kulcsár, Gaál (Ádám76. perc), Remili (Manjrekar 80. perc)

3. FTC                31 m.           13        10        8          51 – 40            +11      49 pont

4. Vasas FC        31 m.           14        6          11        47 – 38            +9        48 pont

A német vezetõedzõ, Michael Oenningcsapata, a Ferencvárossal csatázik tehát a bajnoki bronzéremért. Angyalföldönpedig úgy gondolják, hogy a hátralévõ két fordulóban, több pontot is tudnakszerezni, idegenben a Gyirmót FC Gyõr és otthon a Mezõkövesd FC ellen, mint azFTC. A Ferencvárosi TC sorsolása papíron valóban nehezebbnek látszik, hiszen idegenbenjátszanak a hétvégén a Videoton ellen és a záró fordulóban pedig, a mindighárom esélyes Újpest elleni mérkõzésük következik, az Üllõi úton. A Vasas FC, adobogón végzett, a bajnokság õszi szakaszának végén. A tavaszi fordulókbanazonban, sok tekintetben elmaradtak ettõl a teljesítménytõl, amelyetbizonyítanak is a számok.

Vasas FC –  õsz          19 mérkõzés    10   4    5        30 – 18   + 12 gólarány          34 pont

Vasas FC – tavasz      12 mérkõzés      4    2   6        17 – 20   –  3 gólarány            14 pont

A Vasas FC gólszerzõi:

9 gólos:               Gaál Bálint (Haladás VSE 7 gól, Vasas FC 2 gól)

7 gólos                Ádám Martin

6 gólos                Mahir Saglik

5 gólos:               Berecz Zsombor, Vaskó Tamás

3 gólos                Felix Burmeister, Remili Mohamed, Jevgenij Pavlov

2 gólos                FerencziIstván, Király Botond, Korcsmár Zsolt, Murka Benedek, KireRistevski

1 gólos                Kulcsár Tamás, Vida Máté

A Vasas FC viszont remekelt arangadókon, hiszen idegenben tudott gyõzni a Budapest Honvéd, a Videoton FC ésa Ferencvárosi TC ellen is. 2017 május 31. –én pedig lesz még egy nagyon fontos mérkõzésük,amikor a Magyar Kupa döntõjében játszanak majd a Ferencvárossal, a GroupamaArénában. Az angyalföldiek, a Testvériség SE, a Csornai SE, az ETO FC Gyõr, aDorogi FC, az Újpest FC és a Mezõkövesd FC csapatainak legyõzésével jutott el afináléba. A most szerdai elõdöntõben, pedig egy könnyed, önbizalom növelõgyõzelmet arattak Mezõkövesden és így összesítésben, 7 – 0 arányúgólkülönbséggel kerültek a fináléba.

Magyar Kupa elõdöntõ, visszavágómérkõzés

Mezõkövesd, 2017 május 17. szerda20.00 óra

Mezõkövesd FC – Vasas FC    0 – 5 (0 – 2)

Gólszerzõk: Berecz András 4. perc,Kulcsár Tamás 27. perc, Mahir Saglik 68. perc, Ádám Martin 71. perc, HangyaSzilveszter 86. perc

Vasas FC:

Nagy G. – Burmeister (Debreceni 46.perc), Vaskó, Ristevski – Szivacski, Vida, Berecz (Kleisz 69. perc), Hangya –Kulcsár (Ádám 65. perc), Saglik, Remili

A Vasas FC játékos kerete ésmezszámai:

Kapusok: 1. Nagy Gergely, 33. VukasinPoleksic (montenegrói), 90.Póser Dániel

Védõk: 4. Ristevski Kire (macedón),7. Hangya Szilveszter, 19. Felix Burmeister (német),

21. Korcsmár Zsolt, 28.Vaskó Tamás,89. Debreceni András

Középpályások: 3. Manjrekar James (kanadai), 6. SzivacskiDonát, 12. Király Botond,

13. Berecz Zsombor, 20. KleiszMárk, 23. Vida Máté

Támadók: 6. Ádám Martin, 10. RemiliMohamed, 17. Jevgenij Pavlov (ukrán), 27. Murka Benedek, 30. Gaál Bálint, 39. FerencziIstván, 66. Mahir Saglik (török), 70. Kulcsár Tamás