Játékvezető: Antal Péter (Kovács J. Zoltán, Mohos Milán)

Pécs: Helesfay – Mayer J. (Svedjuk63), Rácz, Katona, Harsányi (Gera Z. 63) – Szeles (Terbe 77) – Kocsis B., Nikitscher, Kesztyűs, Hadaró – Tóth-Gábor

Vezetőedző: Weitner Ádám

Gyirmót: Hársfalvi – Szegi (Major 62), Csörgő, Polgár, Hajdú – Vass Á. – Erdei, Kovács M., Nagy P., Medgyes (Berki 75)  – Simon A. (Berki 75)

Vezetőedző: Csertői Aurél

Gólszerző: Tóth-Gábor Kristóf (11-esből, 1-0) a 11., Erdei (1-1) az 59. percben

11. perc: Vass Ádám rossz labdaátvétele után buktatta az elé lépő Kocsist a tizenhatos vonalán belül, a megítélt büntetőből Tóth-Gábor Kristóf jobbal bal alsó sarokba lőtt (1-0).

59. perc: Nagy Patrik adott remek labdát a mögüle lendületből érkező Hajdú Ádám elé a bal oldalon, ő pontosan ívelt a középen érkező Erdei Milán felé, aki 6 méterről a kapu bal oldalába fejelt (1-1).

Az immár ötödik hazai vereség után ismét nehéz feladat várt csapatunkra, ugyanis az immár tizenöt forduló óta veretlen, mindössze kilenc gólt kapó PMFC otthonába látogatott a javítás reményében.

– Jó focit játszó masszív csapathoz látogatunk, ami jelenleg jó sorozatban van, feljutó helyen áll, de ahhoz, hogy közelíteni tudjunk hozzá, mindenképpen nyernünk kell. Remélem, hogy a jobbik arcunkat tudjuk mutatni, de bravúr kell számunkra, hogy el tudjuk hozni a bajnoki pontokat – mondta a találkozó előtt Csertői Aurél csapatunk vezetőedzője.

Támadólag lépett fel együttesünk a kezdősípszó után, ami három perc elteltével helyzetben is megmutatkozott, amikor Nagy Patrik remek labdát tálalt Hajdú Ádám elé a jobb oldalon, akinek jobblábas lövésébe Katona vetődött bele az utolsó pillanatban. A kimaradt lehetőség megbosszulta magát, hiszen kis idő múlva Vass Ádám hibáját követően egy ajándék büntetővel szereztek vezetést a hazaiak. A játékrész utolsó pillanataiban nagy helyzet maradt ki a hazai kapu előtt, amikor Medgyes bal oldali centerezése után Simon András becsúszva 5 méterről a kapu mellé lőtt.

Egyórai játék után egy parádés bal oldali akció után Erdei Milán egalizált fejesével, ami után megélénkült a játék, de nagy részben a két tizenhatos között folyt a játék, a kapuk ritkábban forogtak veszélyben. A találkozó záró szakaszához közeledve Nikitscher bal oldali szólója, majd Gera Zalán közeli lövése jelentett veszélyt, de a labda mindkét esetben elkerülte a kaput. Összességében megérdemelt pontosztozkodás született, amivel csapatunk továbbra is tartja jó idegenbeli formáját.

Weitner Ádám: Tesztmérkőzés volt számunkra, hiszen azzal a csapattal találkoztunk, amelyik az egyik legjobb focit játssza az osztályban. Ez be is igazolódott az első félidőben, szünet után azonban jobban zártak középpályásaink, így többször is meg tudtuk állítani a vendégek támadásait. Egy óra elteltével föléjük is tudtunk nőni. Fociban fejlődnünk kell, mentalitás terén azonban jót tapasztaltam.

Csertői Aurél: Jól kezdtük a mérkőzést, de egy hiba miatt előnybe kerültek a hazaiak, később azonban szép góllal, megérdemelten egyenlítettünk. Rangadó volt a javából, hiszen mindkét csapat végigbrusztolta a találkozót, masszív csapat a Pécs, de mi sem játszottunk rosszul, így a látottak alapján reálisnak tartom az eredményt. Vendégként továbbra is tartjuk jó formánkat.