Gyõri ETO II.: Radosavljevic – Nagy Á., Eugene, Bieder, Föglein – Molnár T. (Miklós V.), Kiss M., Berde, Sharashenidze – Nicorec (Kiss Sz.), Bouguerra (Simon A.)

Kozármisleny: Gõcze – Kiss M., Finta, Éles, Tasselmájer – Kollega (Bozsoki 77.), Andruskó, Kovács T., Tóth Z. – Koplárovics (Nagy E. 84.), Pavlovic (Laki 63.)

Vezetõedzõ: Márton Gábor

Gólszerzõk: Kollega 38., Laki a 92. percben.

Sárga lap: Berde 21., Eugene 85. illetve Kollega 35. percben.

Az ETO hivatalos honlapján is közzétett, várható Gyõr II. kezdõcsapat „váratlan” változásokon ment keresztül.

Bekerült a kezdõbe a szerb kapus Radosavljevic, a már NB I-es szinten is meghatározónak számító kameruni védõ Eugene (43 NB I-es mérkõzés van a lábában), továbbá a 92-es születésû, grúz állampolgárságú ugyancsak NB I-es Sharashenidze. Támadóposztra azt az algériai Bouguerrat jelölték, aki Nyíregyháza elsõ osztályú csapatából érkezett, elég imponáló mutatóval (12 NB I-es meccsen 10 rúgott gól), az õ éktársa a román Nicorec lett, aki 26 NB I-es mérkõzésen 5-ször talált az ellenfelek kapujába.

A rövid bevezetõbõl kiderül, hogy nem éppen egy másodosztályú gárdával kellett felvennünk a versenyt, még akkor sem, ha az aktuális ellenfelünket Gyõr II-nek hívták.

Más kérdés, és a magyar labdarúgás jövõje szempontjából elgondolkodtató, hogy egy Akadémiát mûködtetõ, az utánpótlásáról mindig is elismert Gyõri ETO miért foglalkoztat nemzetközi „miniválogatottat” az NB II-ben…

Csapatunkkal kapcsolatos hír, hogy a sérültek száma tovább emelkedett. Berdó és Fónai hetek óta maródi, akikhez csatlakozott Lauer Norbert is, a mislenyi gólvágó el sem utazott a csapattal Gyõrbe. Rajtuk kívül ugyancsak sérülés miatt hiányzott az együttesbõl Tóth István és Nagy Gergõ.

A 3. percben Sharashenidze beadását Bouguerra fölé fejelte.

5. percben Andruskó kiugratásával Koplárovics lépett a hazai 16-oson belülre, a védõk szabálytalanul szerelték, de a játékvezetõ sípja néma maradt.

A 6. percben Nicorec beadását Gõcze magabiztosan húzta le.

13. percben bal oldali hazai beadást követõen Éles fejjel mentett szögletre.

A 19. percben mislenyi támadás futott a bal oldalon, beadást követõen Kollega K. mellé-fölé fejelt.

21. percben Pavlovic szabadrúgása Tóth Z. elé került, akinek középre adott labdáját Éles fejelte fölé.

31. percben Sharashenidze 18 méterrõl lõtt Gõcze kapuja mellé.

32. percben jobb oldali gyõri beadás után Finta röviden fejelte ki a labdát, de Nicorec lövését Gõcze hárította.

37. percben Pavlovic fejelte le a labdát Kollega elé, aki 18 méterrõl lövésre vállalkozott és a labda a hálóba landolt. 0-1.

44. percben Andruskó lövését védte Radosavljevic.

Az elsõ félidõ kiegyenlített játékot és kozármislenyi vezetést eredményezett, így csapatunk 1-0-s vezetéssel vonulhatott az öltözõbe.

46. percben ígéretes helyzetben voltak a vendégek de Tasselmájer fejjel mentett.

53. percben Éles gólhelyzetben mentett, de közben ütközött az egyik gyõri játékossal. Élesnek felszakadt a homloka, így ápolásra szorult. Csapatkapitányunk 6 percig nem volt a pályán, ez idõ alatt a társaknak akadt dolguk, de sikeresen õrizték az eredményt, Éles pedig visszatért és folytatta a játékot.

Az 56. percben Gõcze kétszer is szépen avatkozott be a játékba.

Az 59. percben Koplárovics remekül ugratta ki Pavlovicot, aki a kapus mellett elrúgta a labdát, de az egyik hazai védõ a gólvonalról szögletre mentett.

A 63. percben Pavlovic készített elõ, Koplárovics 10 méteres lövését a hazai portás bravúrral védte.

A 69. percben Sharasenidze lövését védte Gõcze.

83. percben Kiss Máté 18 méteres szabadrúgását hatalmas bravúrral hárította Gõcze Gergõ.

A mérkõzés hajrájában kicsit beszorult csapatunk, de mindig volt besegítés, mindig volt egy becsúszó láb, így a játékosok egymást segítve nagyszerûen védekeztek.

A 92. percben Andruskó szerzett labdát, majd indította a saját térfelérõl induló Lakit, aki végigvitte a labdát és 14 méterrõl higgadtan lõtt a gyõri hálóba. 0-2.

A mérkõzést nagyszerû teljesítménnyel, hatalmas akarással nyerte meg csapatunk és ismét bebizonyosodott, hogy ebben a játékban igazán eredményes akkor tud lenni egy együttes, ha csapatként funkcionál. Ma a Kozármisleny egységes csapatként aratott gyõzelmet a jó nevû, többnyire NB I-es játékosok alkotta házigazdák felett, így ez eredményünket, a teljesítményünk értékét tovább növeli!

Gratulálunk a CSAPAT valamennyi tagjának!

Márton Gábor: Emelem kalapom a CSAPATOM elõtt, gratulálok minden játékosomnak! Minden szinten az ellenfél fölé kerekedtünk és nagyobb arányú gyõzelmet is arathattunk volna!

Klement István: Úgy látszik, hogy szerencsésebb volna, ha idegenben játszanánk mérkõzéseket, hiszen ott eredményesebbek vagyunk.

(kozarmislenyse.hu

___________________________

NBII: Itthon nem megy

Az idegenben még nyeretlen Kozármisleny csapata látogatott el az ETO Parkba ma délután. Az NBII ötödik fordulójában ismét nem hozott szerencsét a hazai pálya a gyõri keretnek. Hiába birtokolták jóval többet a labdát, és hiába adódott több lehetõségük is, egy-egy nagy hibából mindkét félidõben kaptak gólt zöld-fehérjeink, így árnyékcsapatunk számára pont nélkül zárult a kilencven perc.

Gyõri ETO FC – Kozármisleny  0 – 2   (0-1)

Gyõri ETO FC: Radosavljevic, Nagy Á., Bieder, Eugene, Föglein, Kiss M., Berde, Nicorec (Kis Sz.), Molnár T. (Miklós), Bouguerra (Simon), Sharashenidze

„Úgy látszik nekünk idegenben kéne játszani a mérkõzéseinket…” – mondta el a találkozót követõen Klement István.