2022.04.09. 17:00 | Győr, ALCUFER Stadion 1020 néző | Gyirmót FC Győr – Puskás Akadémia FC 1-1 (1-0) | OTP Bank Liga NB I. 27. forduló

Játékvezetők: Zierkelbach Péter – Szalai Balázs, Garai Péter – Erdős József

Gyirmót FC Győr: Rusák E. – Szegi V., Csörgő V., Ikic F., Hajdú Á.- Vass Á. – Hasani F. ( Bezborodko 86), Klimovich U.( Radics 83), Nagy P.( Herjeczki 86), Medgyes – Varga B.(Ventura 86) | Vezetőedző: Csertői Aurél

Puskás Akadémia FC: Tóth B. – Nunes, Stronati, Spandler, Nagy Zs. – Szolnoki, Favorov ( Skribek 61) – Zaheditabar ( Slagveer sz), Baluta, Corbu – Kozak ( Bakti B.73 ) | Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gólszerző: Frane Ikic (16) illetve Alexander Baluta (83)

Sárga lap: Varga Barnabás (27), Florent Hasani (74) illetve Patrizio Stronati (59)

Az utóbbi hetek gyengébb eredményeit követően már-már létfontosságú mérkőzés várt csapatunkra, ugyanis az élmezőnyben tanyázó Puskás Akadémia ellen kellett volna javítani a mérlegen. Átérezték játékosaink is mindezek fontosságát és lelkesen kezdték a találkozót aminek eredményeként negyedóra elteltével Frane Ikic révén előnybe is kerültünk. Ezt követően mindkét oldalon adódott néhány kisebb lehetőség, de újabb találat az első félidőben már nem született.

A szünet után hosszú ideig jól tartotta az eredményt csapatunk masszív védekezésből indított kontrákat követően még növelhettük is volna az előnyt, de sajnos egy vitatott szituációt követően a játékvezető szögletet ítélt a vendégek javára és milyen a futballsors, ebből az akcióból tudott egyenlíteni ellenfelünk. A hosszabbítás pillanataiban is volt gólszerzési lehetőségünk, de sajnos ez is kimaradt így végül nem tudtunk győzelemnek örülni.