FC AJKA – GYIRMÓT FC GYÕR<br><br>2014.03.29. 15.00-ÓRA<br><br>AJKA, FC AJKA SPORTTELEP, 300 NÉZÕ<br><br>JÁTÉKVEZETÕK: Botló Béla – Iványi István, Georgiou Theodoros – Sipos Katalin<br><br><br><br>ÖSSZEÁLLÍTÁSOK:<br><br>FC AJKA: Jánosa T., Fodor M., Jagodics M., Pákai G., Gunther Zs.,&nbsp; Horváth A., Lattenstein N., Sipos N., Mihalecz I., Sowunmi B. T., Major N. (Tulipán Á., Mogyorósi J., Hanzl M., Kanta Sz., Dóczi K., Köles J., Skriba M.)<br><br>VEZETÕEDZÕ: Jákli Péter<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: Somogyi Cs., Fejes J., Beliczky G., Madarász M., Oross M., Lengyel D., Cseri T., Hajba T., Magasföldi J., Sós M., Lázár P. (Deli Z., dr. Kardos N., Tóth N., Erõs G., Illés Gy., Balog Z., Országh B.)<br><br>VEZETÕEDZÕ: Sisa Tibor<br><br><br><br>CSERÉK:<br><br>FC AJKA: 56.p. Lattenstein N. – Hanzl M., 76.p. Mihalecz P. – Skriba M., 76.p. Sipos N. – Dóczi K.<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: 78.p. Cseri T. – Illés Gy., 84.p. Magasföldi J. – Tóth N., 90+1.p. Oross M. – Országh B.<br><br><br><br>GÓLSZERZÕK:<br><br>FC AJKA: 81.p. Sowunmi B. T. <br><br>GYIRMÓT FC GYÕR:&nbsp; 14.p. Beliczky G., 56.p. Oross M. (11-esbõl)<br><br><br><br>SÁRGA LAPOK:<br><br>FC AJKA: 73.p. Sowunmi B. T.<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: nem volt<br><br><br><br>PIROS LAPOK:<br><br>FC AJKA: nem volt<br><br>GYIRMÓT FC GYÕR: nem volt<br><br><br><br>TUDÓSÍTÁS:<br><br>-37.p. Erõsen süt a Nap Ajkán, de nincs túl meleg.<br><br>1.p. Az Ajka kezdi a mérkõzést.<br><br>5.p. Jagodics rossz felszabadítása után Cseri csap le a labdára, aki keresztbe ad az érkezõ Orossnak, de csatárunk lövése elkerüli a kaput.<br><br>5.p. Veszélyesen száll be Magasföldi szöglete, de nem sikerül középen elfejelni a játékszert. <br><br>6.p. Sowunmi kap jó indítást a jobb szélen, a hazaiak támadója azonban nem tudja jól megfejelni a labdát.<br><br>8.p. Cseri kap labdát a bal szélen majd két védõt kicselezve középre ad Beliczkynek, kinek lövését hárítja Jánosa.<br><br>10.p. Magasföldi balról lövi szét a bal kapufát.<br><br><strong>14.p. Beliczky egy csellel elküldi védõit, lefordul Pákairól majd laposan a kapu jobb oldalába lõ! 0-1!<br><br></strong>20.p. Madarász szerez labdát, majd Orossal játszik össze, s elõbbi indítja Cserit, azonban a labda kicsit hosszúnak bizonyul.<strong><br><br></strong>22.p. Magasföldit buktatják a jobb szélen. A szabadrúgást maga a sértett végzi el, a beadás azonban centikkel elszáll az érkezõk feje fölött.<br><br>24.p. Beliczky indítaná a középen védõi közül jó ütemben kitörõ Magasföldit, de Jagodics bele tud nyúlni az indításba.<br><br>30.p. Gunther végez el 27 méterrõl egy szabadrúgást. A nagyon erõs labda a bal kapufáról az érkezõ Pákai elé vágódik, aki 5 méterrõl a kapu fölé lõ.<br><br>33.p. Magasföldi terül el a földön, a játék tovább megy, így Oross lõ, de Jánosa fogja a távoli lövést. Magasföldinek ápolásra van szüksége.<br><br>35.p. Gunther távoli szabadrúgását fogja biztosan Somogyi.<br><br>37.p. Major cselezi be magát a 16-oson belülre, majd Lattensteinnek ad, aki 8 méterrõl balról ellövi a labdát a kapu elõtt.<br><br>38.p. Beliczky félpályás indítása hosszú a felfutó Cserinek.<br><br>39.p. Egy ajkai szöglet után Cseri ad a már felfutó Orossnak, azonban egy hazai védõ tisztázni tud, így nem sikerül végig vinni az ellentámadást.<br><br>45.p. Nincs hosszabbítás, vége a félidõnek.<br><br>FÉLIDÕ: 0-1<br><br>46.p. Megkezdõdött a második félidõ.<br><br>51.p. Nagy elõkészületek után Gunther kapunk fölé lövi a szabadrúgást 18 méterrõl.<br><br>54.p. Az ajkai térfélen szerzünk labdát, majd Sós lõ 17 méterrõl, a lövés azonban elakad egy hazai védõben.<br><br>55.p. Gunther labdájára csap le Oross, aki a középen érkezõ Magasföldihez ad, de csatárunk a kapu fölé lõ.<br><br>56.p. Magasföldivel szemben szabálytalankodnak a 16-oson belül, Botló játékvezetõ habozás nélkül a 11-es pontra mutat!<br><br>56.p. Hazai csere. Lattenstein helyett Hanzl a pályán.<br><strong><br>56.p. Oross jól helyezve a bal alsó sarokba rúgja nagy erõvel a labdát, így hiába találja el az irány Jánosa, nem tud hárítani! 0-2! </strong><br><br>62.p. Beliczky viszi nagy lendülettel középen a hazai kapu felé a labdát, majd a bal oldalon érkezõ Cseri elé tesz, kinek beadásáról centikkel marad le az érkezõ.<br><br>66.p. Cseri labdaszerzése után szép adogatás után kerül a labda Magsasföldi elé, de lövését a kimozduló János lábbal hárítani tudja.<br><br>67.p. Sowunmi kap jó labdát, de Lázár jó ütemben érkezve gyönyörûen tisztáz.<br><br>70.p. Magasföldi szabadrúgása száll centikkel az ajkai kapu fölé.<br><br>73.p. Sowunmi kap sárga lapot.<br><br>76.p. Kettõs ajkai csere, Skriba és Dóczi áll Sipos és Mihalecz helyére.<br><br>77.p. Magasföldi lövését fogja Jánosa.<br><br>78.p. Illés áll Cseri helyére.<br><br>80.p. Szép támadást vezetünk, de a végén blokkolni tudják Beliczky lövését.<br><br><strong>81.p. Sowunmi kap jó keresztlabdát, majd védõjét lehagyva közelrõl a kivetõdõ Somogyinak esélyt sem adva a bal felsõbe lõ. 1-2.</strong><br><br>84.p. Ismét cserélünk. Magasföldi helyére Tóth áll.<br><br>90.p. Dóczi lõ 17 méterrõl, a lövése megpattan Lengyelen, így Somogyi hárítani tud.<br><br>90+1.p. Cserélünk. Elsõ NB II-es&nbsp; mérkõzésén lép pályára csapat saját nevelésû labdarúgónk, Országh Bence. Oross jön le.<br><br>90+1.p. 3 perc a hosszabbítás<br><br>90+4.p. Major beadása után Pákai fejel centikkel a bal felsõ sarok mellé.<br><br>90+4.p. Botló Béla lefújja a mérkõzést!<br><br><br><br>ÖSSZEGZÉS:<br><br>Nagy iramban kezdõdött a mérkõzés, mindkét kapu elõtt adódtak kisebb-nagyobb helyzetek. Ebbõl az idõszakból mi jöttünk ki jól, hiszen Beliczky góljával megszereztük a vezetést.<br><br>A gól óta látványos kontrákkal próbálkozunk inkább, de elõfordulnak lapos, több passzos támadások is.<br><br>Az ajkaiak, a félpályáig felviszik a játékszert, és onnan ívelik rendre elõre a labdát, de védelmünk a helyén van!<br><br>Harcosan, küzdve játszik csapatunk, a játék képe alapján megérdemelt vezetésünk.<br><br>A második félidõre jobban felpörgött az az Ajka, de nem sikerült gólt elérniük, ellentétben nekünk, egy biztos lábbal végrehajtott 11-esbõl.<br><br>Ekkor átvettük a játék irányítását, azonban az Ajka szépített, és mindent egy lapra feltéve támadott, azonban Somogyi kapus, valamint védelmünk jól helyt állt.<br><br>Mi jóval több helyzetet alakítottunk ki, mint a hazaiak, valamint a játékban is magabiztosabbak voltunk, így megérdemeltük a gyõzelmet!<br><br>Emellett pedig bemutatkozott csapatunkban saját nevelésû labdarúgónk, Országh Bence.<br><br>Folytatás jövõ héten szombaton, amikor 18.00-órakor fogadjuk hazai pályán a Dunaújvárost.