Fehérvár FC – Gyirmót FC Győr 0-0

2023.07.21. (péntek) 11:00 I Székesfehérvár, Sóstói Stadion I Felkészülési mérkőzés

Fehérvár FC: Kovács D. – Csongvai, Larsen, Spandler, Zeke – Rúben Pinto, Christensen – Kastrati, Houri, Schön – Kodro I Vezetőedző: Bartosz Grzelak

Gyirmót FC Győr: Hársfalvi – Szegi (46.p. Polgár), Hudák, Csörgő, Helembai (61.p. Jova) – Kovács M. (77.p. Kovács D.), Hajdú (77.p. Szőke) – Kicsun, Madarász (46.p. Soltész), Medgyes (77.p. Takács) – Pethő (61.p. Adamcsek) I Vezetőedző: Csizmadia Csaba

A mérkőzés első helyzete a hazai csapat elődött adódott, amikor Schön adott remek labdát a tizenhatoson belülre betörő Christensennek, akinek bal lábas lövését Hudák blokkolta, így a labda szögletre pattant. Nem sokkal később viszont már Medgyes veszélyeztetett a tizenhatos sarkáról, azonban tekerése elkerülte a fehérvári kaput. Az első félidőben kiegyenlített játék folyt, kisebb helyzetekkel mindkét oldalon. Csapatunkból Kicsun próbálkozott távoli lövéssel, ami nem sokkal kerülte el a kaput. Ezt követően egy előreívelt labdát fejeltek le Kodronak, aki nem találta el tisztán a, így Hársfalvinak nem kellett közbeavatkoznia. Az első játékrész legnagyobb helyzete Madarász előtt adódott, akinek Medgyes adott remek labdát, azonban a kimozduló Kovács szögletre ütötte játékosunk emelését.

A második félidő ott folytatódott ahol az első abbamaradt. Először Kovács Milán emelt Medgyes elé, aki becsúszva lőtt közvetlen közelről a felső léc fülé, amire a hazai csappat 10 perccel később egy kontratámadás végén válaszolt. A kimozduló Hársfalvi hatalmas bravúrral védte Schön próbálkozását. A mérközés összképét tekintve igazságosnak mondható döntetlen született, hiszen mindkét oldalon meg voltak a lehetőségek, csapatunk előtt valamelyest nagyobbak, viszont egyik csapatnak sem sikerült élnie ezekkel.

Jövő héten vasárnap várjuk szurkolóinkat az ALCUFER Stadionban első bajnoki mérkőzésünkön, amikor 17.30 órai kezdettel a városi rivális Győri ETO csapatát fogadjuk.