Játékvezető: Nazsa Tamás (Márkus Tamás, Tőkés Róbert)

Soroksár: Holczer – Kaján, Króner, Valencsik, Pintér – Vass Á. (Németh E. 86)– Gálfi (Varga I. 75), Katona, Vogyicska B. (Dobos Á. 69)– Köböl (Hajdú R. 75), Lovrencsics B. (Dragoner F. 86)

Vezetőedző: Lipcsei Péter

Gyirmót: Hásfalvi – Lányi, Hudák, Csörgő, Helembai – Kovács M., Szőke – Soltész Madarász (Pethő 60), Medgyes (Kicsun 84) – Adamcsek (Takács R. 72)

Vezetőedző: Csizmadia Csaba

Gólszerző: Gálfi (1-0) az 5. percben

5.perc: Lovrencsics B. kitűnően készítette le a labdát a jobb összekötő helyén érkező Gálfi elé, aki az átvételt követően 22 méterről nagy erővel lőtt, a labda a menteni szándékozó Kovács M. lábán felperdülve a bal felső sarokba vágódott (1-0).

A múlt heti rajton hazai pályán elszenvedett vereség után a javítás reményében utazott csapatunk a fővárosba, ahol a nyitányon Ajkán remiző Soroksár vendégei voltunk. Villámrajtot vettek a hazaiak, ugyanis amíg az egyik oldalon Adamcsek, majd Medgyes próbálkozása is célt tévesztett, addig a másikon Gálfi távoli lövése a szerencsének is köszönhetően utat talált a vendég kapu bal oldalába. Ezt követően megélénkült a játék, mindkét oldalon adódtak lehetőségek, így szűk félóra elteltével a gólszerző növelhette volna saját és csapata góljai számát, de nagy helyzetből a kapu fölé lőtt.

A második játékrész elején Medgyes előtt előretörése okozott gondot a hazaiak védelmében, de nagy helyzetből a bal alsó sarok mellé lőtt. Bő egy óra elteltével ismét megzörrent a vendégkapu hálója, de Lovrencsics B. fejese után a labdát bepasszoló Króner les helyzete miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot. A játékrész derekán a csereként pályára lépő Dobos első akciója végén a jobb kapufára lőtt. Tíz perccel a vége előtt az ex-gyirmóti Vass Á. rántotta le a tizenhatos vonalánál Soltészt, de a játékvezető meglepetésre továbbot intett, majd az előző sértett 15 méterről leadott mesteri csavarása után a bal oldali kapufa volt a hazaiak segítségére.

A korai gól után próbált nagyobb sebességre kapcsolni csapatunk, több kisebb lehetőség is adódott az egyenlítésre, de a kontrára berendezkedő hazaiak játéka is tartogatott veszélyt. Szünet után a folyamatos cseréknek is köszönhetően lüktető volt a játék, mindkét csapat játékosai eljutottak kapufáig, de gól már nem született, így – az első fordulóhoz hasonlóan a második félidőben feljavult csapatunk játéka, de – az erőfeszítés most sem ért pontot.

Lipcsei Péter: Örömteli győzelmet szereztünk, azért is érzem így, mert szívvel-lélekkel küzdöttek a fiúk a sikerért. El kell ismerni, hogy gólunkhoz kellett a szerencse is, hiszen talán akkor nem jut a kapuba a labda, ha nem ér bele a védő. Mindig csapatban gondolkodok, ki lehetne emelni, akár a kapusunkat is, aki több ziccert hárított, de a mezőnyben játszók is sokat dolgoztak az eredményért. Tény, hogy a mérkőzés nagy részében nem mi domináltunk, egy szenzációs csapattal játszottunk, amely sokat tett az egyenlítésért, de mindkét gárda előtt le a kalappal a mai teljesítmény miatt. Ismét gól nélkül le tudtuk hozni a meccset, de a lényeg a győzelem.

Csizmadia Csaba: Folyamatosan nálunk volt a labda, mi domináltunk. Hat helyzetet számoltam, amiből be lehetett volna találni a kapuba, de amíg ez nem sikerül, addig nem fogunk tudni mérkőzést nyerni. Hajtottak a srácok, az utolsó percig próbáltak gólt szerezni, de azt éreztem, ha holnapig játszunk, akkor sem leszünk eredményesek. Nem így szerettünk volna kezdeni a bajnokságot, de nincs világvége, innen csak felfelé tudunk jönni.