Játékvezető: Gaál Ákos (Ring Kevin, Burján István)

Gyirmót: Kecskés – Görcs, Major (Németh N. sz), Lányi B., Nahirnij (Babayigit sz) – Lázár (Dán 75.) – Ominger B. (Rátonyi 20.), Tarsoly, Bagó, Kicsun – Erdei (Nagy K. 67.)

Vezetőedző: Ördög József

Zsámbék: Tugyi – Áprily (Ludvig 76.), Maticsek, Barlangi, Lőrinci – Sugár L. (László D. 67.) – Zsupán, Harmat (Sugár S. 67.), Csabafi, Monori – Kerék

Vezetőedző: Bodó László

Gólszerző: Erdei 44., Tarsoly 46., Bagó 47., Lázár 64., Kicsun 77., Görcs 89. ill. Monori 17., Monori 44.

17. perc: Lőrinczy ívelt a kapu elé szabadrúgásból, a megcsúszó labda Kecskésről Monori elé pattant, aki 4 méterről a kapu bal oldalába lőtt (0-1).

44. perc: Egy sportszerű labdavisszaadást követően Erdei majd Monori gólváltása volt a félidő utolsó momentuma. (1-1, 1-2)

46. perc: Tarsoly vezette fel a labdát középen, majd 18 méterről jobb külsővel a jobb alsó sarokba lőtt. (2-2)

47. perc: Erdei mesteri passza után Bagó lőtt 10 méterről a bal alsó sarokba. (3-2)

64. perc: Bagó bal oldali szögletét követően a középen érkező Lázár kitűnően fejelt a jobb felső sarokba. (4-2)

77. perc: Rátonyi – Kicsun összjátéka után utóbbi 11 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. (5-2)

89. perc: A jobb oldalon felzárkózó Görcs 8 méterről jobbal a bal alsó sarokba helyezett. (6-2)

A sereghajtó Zsámbéki SK látogatott a Gyirmóti Sportcentrumba. Hasonló eredménysorral „büszkélkedhet” mindkét gárda, ugyanis az utóbbi tíz tavaszi fordulóban a vendégek a Kelen SC otthonában arattak 3-2-es győzelmet, míg a hazaiak Csornán örülhettek háromgólos sikernek, ezeken kívül egyik félnek sem sikerült pontot szereznie, így adódott a lehetőség a javításra.

Az első gólszerzési lehetőséget Erdei fejese jelentette, de a labda elkerülte a bal felső sarkot, nem így a másik oldalon, ahol egy kipattanó labdát Monori értékesített, előnybe juttatva ezzel a vendégeket. A játékrész utolsó pillanatai érdekes szituációt hoztak, amikor egy-egy sportszerűen visszaadott labdát az egyik oldalon Erdei, míg a másik oldalon Monori helyezett a kapuba. A szünet után óriásit változott a játék képe, hiszen a Gyirmót mind lendületben, mind ötletességben és a helyzetek kihasználásában is a vendégek fölé nőtt.

Ördög József: Drasztikusan ellentétes félidejű mérkőzést játszottunk, az első végén sportszerűségből is jelesre vizsgáztunk. A szünetben rendet kellett tenni a fejekben, ami megtette hatását és egy parádés eredményt hozott.

Bodó László: Ha valaki szünetben azt mondja, hogy simán kikapunk, az nem ért a futballhoz. Fordulást követően 5 perc alatt kivégeztük magunkat, ami után még a tartásunkat is elvesztettük. Köszönjük a hazaiak játékrész végén tett sportszerű gesztusát.