FERTŐSZENTMIKLÓS SE – GYIRMÓT FC GYŐR II 4-2 (1-0)

2015.09.19. 16.00-óra, Fertőszentmiklós, Fertőszentmiklós SE Sporttelep, 300 néző
JÁTÉKVEZETŐK: Péter Gábor – Rigó Martin, Máté Márk
FERTŐSZENTMIKLÓS SE: Tóth O. – Fábián A., Keresztes Sz., Ambrus Cs., Orbán B. – Soós Á. (Magyar Gy. – 87.p.), Ratatics B., Kungl Á., Horváth D. (Gondi T. – 80.p.) – Kalmár Gy., Árki K. (Horváth K. – 83.p.)
VEZETŐEDZŐ: Katona Sándor
GYIRMÓT FC GYŐR II: Szebényi D. – Veres M. (Szigeti N. – 70.p.), Molnár M., Varga R., Völgyi D. – Horváth M., Tóth L. (Balogh L. – 75.p.), Farkas Z., Füleki N. (Irmes D. – 46.p.), Szücs G. – Simon Attila
VEZETŐEDZŐ: Nagy Attila
13.p. Horváth D. tört kapura, de 14 méterről Molnár szorításában a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát.
26.p. A 16-os jobb oldaláról Árki lőtte középre a labdát, amit a menteni igyekező Molnár egy balszerencsés mozdulattal a saját kapujába továbbított. 1-0.
33.p. Egy kavarodás után Szücs Gergely lőtt kapura, a labda a hazai kapusról visszapattant elé, az ismétlés után Fábián mentett a gólvonalról.
38.p. Ambrus ívelt a bal szélről középre, a beadásra Horváth D. érkezett, aki labdát fejjel továbbított a kapu irányába,de a labda felső lécen csattant.
54.p. Egy jobb szélről bepasszolt labdára Árki érkezett és a játékszert a tehetetlen Szebényi mellett a kapuba gurította. 2-0.
65.p. Szebényi jött ki egy indításra a 16-os bal sarkára, a labdát ugyan elütötte, de a játékszer Kalmár elé került, aki így az üres kapuba passzolt. 3-0.
74.p. Árki kapott jobbról remek labdát, majd a kapuba lőtt. 4-0.
78.p. Simon Attila készítette le a labdát Szücsnek, aki egyet tolt a labdán majd ballal a kapu bal jobb alsó sarkába lőtt. 4-1.
86.p. Farkas 30 méteres lövésébe Simon Attila tette bele a lábát, ezzel a hazai kapust megtréfálva a labda a kapuban kötött ki. 4-2.
VÉGEREDMÉNY: 4-2 (1-0)

Remek búcsúi hangulat és szép számú közönség fogadta a csapatokat Fertőszentmiklóson.

A mérkőzés első 20 percében tapogatózó játék alakult ki. Az első félidő második felében csapatunk próbálta megragadni az irányítást, ez részben sikerült is, ennek ellenére a hazaiak szereztek vezetést. De találatuk után Farkas előtt már nyílt a lehetőség az egyenlítésre, azonban a 16-os jobb széléről eleresztett lövését Tóth O. védte. Majd 3 perc múlva már Szücs próbálkozott, ráadásul kétszer is, de a hazai kaput ekkor sem sikerült bevennünk.

A gól után mi kezdeményeztünk, a hazai csapat a védők mögé belöbbölt labdákkal próbálkoztak java részt.

A második játékrész elején érezhetően csapatunk bent maradt az öltözőben, egy kicsit ennek köszönhetően a második félidő elején a hazai csapat irányított. Negyedóra elteltével ismét nálunk volt valamennyivel többet a labda, de sajnos a mai napon nagyon pontatlanul játszottunk, ezért komolyabb helyzetet nem sikerült kialakítanunk, míg aFertőszentmiklós ellentámadásaival újabb gólokat szerzett. Simon Attila a 71. percben 25 méterről lőtt, de akkor a hazai kapus üggyel-bajjal menteni tudott. A második félidő végére megtört a jég, csapatunk is betalált, de sajnos ezek a gólok már későn jöttek ahhoz, hogy ekkora hátrányt sikerüljön ledolgoznunk.

Összességében nálunk volt többet labda, de pontatlan játékunkkal saját magunkat vertük meg, hiszen komolyabb helyzetet kialakítanunk nem sikerült a megszerzett labdákból pedig az ellenfél újabb és újabb gólokat szerzett.

KATONA SÁNDOR: Nyolcvan perc iskolajáték a bajnokaspiráns ellen.
NAGY ATTILA: Gratulálok a hazai csapatnak, sokat tettek a győzelemért. Ha mi kezdettől fogva a második félidei játékunkat játszottuk volna, akkor lehet, hogy más az eredmény.
Tudósítás: gyirmotfc.hu, Tóth Kristóf