NB II: Biztos gyõzelem a Kozármisleny ellen

Az NB II-ben: FTC II-Kozármisleny 3-0. Gólszerzõk: Pölöskey (2., 16.), Abdi (40.)

Kiválóan kezdett a csapat, Pölöskey már a második percben eredményes volt egy remekül beívelt pontrúgás után. Negyedórával késõbb ismét betalált a fiatal támadó, újra fejjel. A félidõ hajrájában Pölöskey passza után Abdi szerezte a harmadik gólunkat.

Ezzel ki is alakult a 3-0-s végeredmény. A folytatásban is jobbak voltak a mieink, szerezhettünk volna még gólokat, ám az eredmény már nem változott. A Lipcsei-csapat ezzel feljött a 8. helyre, a gárda egy meccsel kevesebbet játszott az elõtte lévõknél.

FTC: Mester – Tóth A., Fülöp, Vattai, Sváb – Bölcsföldi, Peszmeg, Tóth B. (Fitos, 61.), Kulcsár (Nyilasi, 76.) – Pölöskey (Danquah, 80.), Abdi

Vezette: Nagy R. (Márkus T., Tóth I.)

FTC II. : Mester – Tóth A., Fülöp, Vattai, Sváb – Bölcsföldi, Peszmeg, Tóth B. (Fitos 61.), Kulcsár (Nyilasi 76.) – Pölöskey (Danquah 80.), Abdi

Vezetõedzõ: Lipcsei Péter

Kozármisleny: Gõcze – Bozsoki, Finta, Tóth I. (Lauer 46.), Tasselmájer – Kollega, Kovács T., Tóth Z., Fónai (Laki 65.) – Koplárovics (Berdó 70.), Pavlovic

Vezetõedzõ: Márton Gábor

Gólszerzõk: Pölöskey 1. és 16., Abdi a 40. percben.

Sárga lap: Kovács T. 88. percben.

A szombati FTC – Kaposvár (1-0) NB I-es mérkõzésen ezúttal Justin Haber ült tartalék kapusként a kispadon, így Mester Tamás az NB II-es együttes hálóját védhette volt csapata ellen, a vasárnapi, FTC II. – Kozármisleny összecsapáson.

Rosszul kezdõdött a találkozó együttesünk számára, hiszen már az 1. percben 1-0-ás Fradi vezetést mutatott az eredményjelzõ.
Tóth Bence bal oldali szabadrúgást végzett el, a beadást Pölöskey 5 méterrõl fejelte a mislenyi hálóba.

A 11. percben Kovács T. jó ütemben ugratta ki Kollegát, aki az alapvonalig vitte a labdát, majd középre passzolt, de Tóth Z. elõl szögletre mentettek a védõk.

A 16. percben Bölcsföldi beadását Pölöskey az 5-ös sarkáról fejelte kapura, fejesét Finta a gólvonal környékérõl kivágta, de a játékvezetõ az asszisztens jelzésére gólt ítélt. 2-0.

19. percben Tóth Z. végzett el sarokrúgást . Pavlovic csúsztatott, majd Kollega fejelt fölé.

A 33. percben Abdi szabadrúgását magabiztosan védte Gõcze.

A 40. percben kozármislenyi labdavesztés után Pölöskey középre gurított, Abdi 8 méteres lövésébe Gõcze ugyan beleért, de a labda a hálóba jutott. 3-0.

A 43. percben Abdi tört be a 16-oson belülre, majd Bölcsföldihez gurított, akinek lövését Gõcze bravúrral hárította.

Sajnos a korán bekapott gól a Fradit megnyugtatta, a kozármislenyi játékosokat pedig elbizonytalanította. A hazai csapat a félidõ végére megnyugtató 3 gólos elõnyt szerzett, így magabiztosan várhatta a folytatást.

Az 50. percben Tóth B. szabadrúgást végzett el a jobb oldalról beadását Bölcsföldi fejelte kapura, Gõcze védett.

Az 59. percben Bölcsföldi beadását Pölöskey 7 méterrõl fejelte mellé.

63. percben Sváb beadását Pölöskey nagy helyzetben mellé fejelte.

A 69. percben Kulcsár lövését biztosan hárította a mislenyi hálóõr.

A 69. percben Lauer remek labdával ugratta ki Koplárovicsot, aki 14 méterrõl csúnyán fölé lõtt.

A 74. percben Pölöskey tört be erõszakosan a 16-osunkra az 5-ösön Gõcze merész vetõdéssel szedte le a lábáról a labdát.

A 78. percben Kollega nagyszerû kiugratást Lauertõl, de középpályásunk nagy helyzetben fölé lõtt.

A 80. percben Tasselmájer lövését védte Mester.

Sajnos nem sikerült a bravúr az Üllõi úton, így nehéz helyzetben fogadjuk a listavezetõ Videotont a következõ fordulóban.